Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Beşiktaş şampiyonluk yolunda avantajlı"
8
ALİ GÜLTİKEN'İN YORUMLARI
Ali Gültiken, Galatasaray'ın evinde Beşiktaş'ı 3-1 yendiği mücadeleyi TRT Spor ekranlarında değerlendirdi. İşte Ali Gültiken'in sözleri...
7
"KULÜBE FARK YARATTI"
Maçı belirleyen en önemli unsur takımların kulübe gücü oldu. Galatasaray'ın alternatifli kadrosu, Beşiktaş'a oranla daha fazla hamlesi, kazandırdı. Sonradan oyuna dahil olanlar Fatih hocanın oyunu istediği gibi yönetmesini sağladı.
6
"ALTERNATİFİ YOK"
Beşiktaş'ta ilk 11 dışında çok alternatif olmaması sıkıntı yarattı, olan durumu idare edebildi. Beşiktaş'a negatif yansımasını 2. yarıda gördük.
5
"4. GOLÜ BULMAK İSTEDİ"
İlk yarıda skor Galatasaray lehine olsa da oyun dengeliydi. 2. yarıda Galatasaray oyuna daha çok hükmetti, iki yarıyı da Galatasaray kazandı. Galatasaray bu maçta istediğini aldı ama 4. golü bulamadığı için biraz da buruk ayrıldı sahadan.
4
"BEŞİKTAŞ'IN AVANTAJI VAR"
Beşiktaş için derbide kaybetmek üzücü ama her şeye rağmen elinde 3 puanlık avantaj ve gol averajı var. Fenerbahçe'ye karşı da beraberlik ve karşılıklı ikili averaj şansı var, bunlar son 2 haftaya girerken avantaj olarak kalıyor.
3
"ŞAMPİYONLUK SONA KALDI"
Şampiyonluk büyük ihtimalle son haftaya kaldı. Maçın ilk 20-25 dakikasını çıkarırsak, daha çok oynayamaya başlayan, daha çok rakip yarı alana gitmeye çalışan Galatasaray'dı. Kulübeden gelen Arda, Muhammed, Emre, Halil, Kerem fark yarattılar.
2
"ATIBA İKİLİ MÜCADELELERİ VERDİ"
Oyunda çok geride kalan bir Ljajic, gol vuruşlarında zayıf bir Larin, Töre'nin eksik kalması, Atiba'nın bu kadar sık maç oynamış olması yorgunluğunu getirdi. İkili mücadelelerde ayakta kalan Atiba, bu akşam dengeyi biraz rakibe verdi.
1
"GALATASARAY EKSİK OYNADI"
Onyekuru'yu hiç sahada görmedik, bir kişi eksik oynadı Galatasaray, hücum anlamında hiç sahada yoktu, etkinliğini hiç görmedik.