Sporx Extra Arama Logo

33'lük Luiz Gustavo, Brezilya'yı bekliyor
9
33'ÜNDE YENİDEN PARLADI
Fenerbahçe'ye transfer olduğu günden bu yana sergilediği performansla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan ve 33 yaşında Lyon'dan 2 yıllık sözleşme teklifi alan Luiz Gustavo, Brezilya Milli Takımı'ndan davet bekliyor.
8
BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN?

45 kez Brezilya Milli Takımı'nda forma giyen Gustavo, en son 3 yıl önce Panama karşısında Brezilya Milli Takımı'nın formasını giydi.

7
KARİYER PERFORMANSI
Fenerbahçe'deki performansıyla dikkatleri üzerine çeken ve kariyerinin en iyi dönemlerinden birini geçiren Gustavo, Brezilya Milli Takımı Tite'den haber bekliyor.
6
52 KİŞİLİK OYUNCU HAVUZU
Brezilya Milli Takımı'nın 52 kişilik geniş aday kadrosu bulunuyor ve teknik direktör Tite de oyuncu seçimlerini ağırlıklıklı olarak bu oyuncu havuzu içerisinde yapıyor.
5
SÜREKLİ DEĞİŞİYOR
Brezilya Milli Takımı'nın 52 kişilik oyuncu havuzu, futbolcuların sakatlık, ceza ya da performans verilerine göre değişiklik gösteriyor.
4
TITE'NİN KAPILARI AÇIK
Brezilya Milli Takımı'nın 14 Kasım Venezuela ve 18 Kasım'daki Uruguay maçları için aday kadrosunu açıklamaya hazırlanan Tite, kadroda sürprizler yapabileceğinin sinyallerini vererek, "Kalbi Brezilya için atan her futbolcu benim takımımda olabilir, hiçbir futbolcu için asla demedik, demeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
3
3 YILDIR ÇAĞIRILMIYOR
3 yıldan bu yana Brezilya Milli Takımı formasından uzak kalan 33 yaşındaki Gustavo da yeniden milli takıma dönmek istiyor ve en isteğinin yeniden Brezilya için oynamak olduğuğunu ifade ediyor ancak bu durum beklenenden çok daha zor olacak.
2
ROTASYON ÇOK GENİŞ
Brezilya Milli Takımı'nın en kalabalık olduğu mevkilerden biri orta saha ve bu bölgede forma giyen ya da forma giymeyi bekleyen birçok isim var.
1
FABINHO UMUT IŞIĞI OLABİLİR
Son olarak Liverpool forması giyen Fabinho'nun sakatlanması Luiz Gustavo için bir umut ışığı olsa da Brezilya basını, Brezilya patronu Tite'nin "endişelenmesini gerektirmeyecek bir kadro derinliğine sahip olduğunu" vurguladı