Samsun'da 7 yıl önce kurulan ve katıldıkları ilk turnuvada şampiyon olan Bafra 75. Yıl Huzurevi Bocce Takımı, çalışmalarını yeniden birinci olmak hedefiyle sürdürüyor
Bocce Milli Takımı oyuncusu Selma Kalanç, tıp öğrenimine devam ederken bocce antrenmanlarını da aksatmıyor.
Burdur'da 5 yıl önce başlatılan projenin kadın kooperatifine dönüşmesiyle el ve makine dikimi top üreten kadınlar, aile ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor.
İtalya'da düzenlenen Avrupa Bocce Şampiyonası'nda, Nurda Gül Şen şampiyon oldu.
Kayserili milli sporcu Öner Bozbıyık, antrenörlüğünü yapan eşi Sema Bozbıyık'ın düğünlerinde takılan altınları satarak aldığı ekipmanla Boccia Dünya Kupası'nın Sao Paulo ayağında altın madalya elde etti.
Paralimpik sporcu Öner Bozbıyık, BC3 tek erkekler kategorisinde mücadele ettiği Boccia Dünya Kupası'nın Sao Paulo ayağında altın madalya elde etti.
Samsun'un Alaçam ilçesine bağlı kırsal mahalle Esentepe'de yaşayan bocce sporcusu Nur Hatun Çavuş, ilçede antrenmanlarını sürdürürken, köyde hem ailesine yardım ediyor hem de üniversite sınavına hazırlanıyor.
Boccia branşında iki Türkiye şampiyonluğu bulunan serebral palsili (SP) öğretmen Yavuz Öndem, Şanlıurfa'da yeni boccia sporcuları yetiştiriyor.
Kendilerinin hazırladığı sahada antrenman yapan Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Alaçam Bocce Takımı, Petank Türkiye Şampiyonası'nda 5 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.
Antalya'da geçen yıl düzenlenen 6. Yetişkin Gençler Huzur Bocce Ligi'ni ilk dört sırada bitirerek Alanya ilçesinde tatil kazanan 4 huzurevi takımı, bocce turnuvasında karşı karşıya geldi.