Haber Tarihi: 04 Eylül 2023 09:45 - Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2023 09:45

Sigara zam mı geldi? 2023 Eylül Philip Morris sigara fiyatları

Sigara zam mı geldi? 2023 Eylül Philip Morris sigara fiyatları...Tütün ürünü kullanıcıları, Philip Morris sigara fiyatlarını yakından takip ediyorlar. Temmuz ayında yapılan son sigara zammının ardından, 4 Eylül Pazartesi günü sigara fiyatlarına bir zam daha geldi. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bu son zamla birlikte belirli bir sigara grubunun fiyatına 5 TL'lik bir artış yapıldığını açıkladı. Peki Marlboro, Parliament, Kent, Muratti, Winston, Rothmans ne kadar, kaç TL oldu? İşte sigara zamlı güncel fiyat listesi 4 Eylül Pazartesi

Sigara zam mı geldi? 2023 Eylül Philip Morris sigara fiyatları
Abone Ol
Sigara zam mı geldi? 2023 Eylül Philip Morris sigara fiyatları... Bazı sigara gruplarına geçen aylarda 5 TL zam gelmişti. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere bir sigara grubuna 5 TL zam yapıldığı belirtildi. Sigara fiyatlarına zam sürüyor. Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, bir sigara grubuna 5 lira zam geldiğini duyurdu.
SİGARA ZAM MI GELDİ 2023: GÜNCEL PHILIP MORRIS SİGARA FİYATLARI
Tiryakilere kötü haber. Sosyal medyada günlerdir sigaraya zam geleceği iddiaları konuşuluyordu. Beklenen zam haberi geldi. Bugünden geçerli olmak üzere sigara fiyatlarında 5 TL'lik artış yaşandı. Philip Morris grubu ilk zam yaparım grup olurken diğer gruplarında bugün zam haberlerini duyurması bekleniyor. İşte açıklanan yeni zamlı sigara fiyatları şöyle:

Philip Morris Sigara Grubuna 5 Tl Zam

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, X Hesabı Üzerinden Philip Morris Grubu Sigara Markalarına 5 Tl Zam Geldiğini Paylaştı.

Bu Zam Ardından Philip Morris Sigara Grubunun En Ucuz Sigarası 47 Tl'ye Yükseldi En Pahalı Sigara Ise 55 Tl Oldu.

Zam Sonrası Sigara Fiyatları:

Mlbr Edge: 49 Tl

Mlbr Edge Blue/Sky: 49 Tl

Mlbr Tuch Blu/Gray/White: 50 Tl

Mlbr Red/Touch: 51 Tl

Prlmt Aqua Blue Slm: 53 Tl

Prlmt: 52 Tl

Prlmt Midnight Blu: 51 Tl


Mratti: 49 Tl

Mratti Blu: 48 Tl

Lrk: 48 Tl

Chstrfld: 47 Tl

Lm: 47 Tl

Mlbro Rll 50: 55 Tl

ZAMLI SİGARA FİYATLARI GÜNCEL LİSTESİ 2023

Sigara paket fiyatları son dönemlerde sık sık gelen zamlar sonrası tiryakileri şaşkına çevirdi. Son gelen zamlar sigarada paket paket fiyatları değiştirdi. İşte konuşulan sigara paket fiyatı zam detayları…

gara zammı son dakika haberleri gündemdeki yerini koruyor. Türkiye Tekel Bayiler Platform Başkanı Özgür Aybaş, bir sigara grubuna zam geldiğini açıkladı. Sigara fiyatlarına gelen 5 TL'lik son zam ile birlikte 1 yılda toplamda 17 TL zam gelmiş oldu. İşte 13 Temmuz 2023 sigara zammı sonrası en ucuz ve en pahalı sigara fiyatları..

SİGARA FİYATLARINA ZAM MI GELDİ?

Türkiye Tekel Platformları Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile sigara fiyatlarına zam geldiğini açıkladı.

SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş "Bir sigara grubuna 5 tl zam geçişi oldu zamlar gelmeye devam edecek." açıklamasında bulundu. Sigara zammı 10 Temmuz itibarıyla uygulanmaya başladı.

EN PAHALI VE EN DÜŞÜK SİGARA FİYATLARI

Yapılan açıklama göz önüne alındığında; en pahalı sigara fiyatının 48 TL ve en düşük sigara fiyatının ise 41 TL olması bekleniyor.

DÜNYA SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde konu hakkında bilgi vermek, farkındalık oluşturmak ve kullananların sigarayı bırakma kararı almalarını sağlamak amacıyla Ankara'da bir alışveriş merkezinde etkinlik düzenledi.

Etkinliğe katılan vatandaşlara karbonmonoksit ölçümü yapıldı. 0-3 ppm normal, 4-6 ppm pasif içici, 7 ve üzeri ppm'in ise bağımlı olarak tanımlandığı ölçüm sonuç değerlerine göre bağımlılar, sigarasız sağlıklı bir hayatın ilk adımını atmaları yönünde teşvik edildi.

SİGARA BIRAKMA YOLLARI

Uzmanlar tarafından tütün ve tütün ürünlerinin zararları, neden olduğu hastalıklar, pasif içicilik, sigarayı bırakmanın yolları konuları anlatıldı. Karbonmonoksit ölçüm sonucu yüksek değerde çıkan vatandaşlara, destek alabilecekleri Sigara Bırakma Poliklinikleri ve ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı hakkında bilgi verildi. Ayrıca katılımcılar, yanlarında bulunduğu takdirde sigara paketlerini etkinlikte yer alan sigara atık kutusuna atma ve hemen orada sigarayı bırakma kararı alma yönünde teşvik edildi.

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinliklerde broşürler ve çeşitli hediyeler verildi.

Konu hakkında hazırlanan mesajlar ve etkinlik fotoğrafları Sağlık Bakanlığının, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünün (Sağlıklı Yaşa) ve İl Sağlık Müdürlüklerinin resmi sosyal medya hesaplarından #HavanıKoruve #SigarayıBırakmaGünüetiketleriyle paylaşıldı.

Vatandaşların ve medyanın yoğun ilgi gösterdiği Ankara'daki etkinlikte 368 kişinin karbonmonoksit ölçümü yapıldı. Sonuçlara göre 368 kişiden 36'sı sigara kullanmıyor, 141'i pasif içici ve 191'i bağımlı.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Sigara
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok