Arama Logo

Önder Özen: "10 yılda bir kere olur"
10
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI

Süper Lig'de Fenerbahçe'nin Göztepe ile 1-1 berabere kaldığı maçın Önder Özen değerlendirdi. İşte Önder Özen'in yorumları...

9
YİNE ROTASYON VAR

Ligin 14. haftası, Avrupa dönüşü rotasyon var. Avrupa'da da işler harika gitmiyor. Fenerbahçe, Konferans Ligi'ne gidecek.

8
BÜYÜK FIRSAT KAÇTI
Trabzonspor ciddi odaklandı. Galatasaray, Avrupa'ya odaklandı. Beşiktaş'ın odaklandığı bir şey yok, bundan sonra ne yapacaklarını düşünüyorlar. Fenerbahçe kazansa 26 yapacaktı ve ikinci ile aynı duruma gelecekti. Trabzonspor'a favoriler arasından en yakın takım olacak. Beşiktaş'a 6, Galatasaray'a 4 puyan yapacaktı. Bu önemli fırsattı ve kaçtı.
7
DEDİĞİNİ YAPTI!

Göztepe antrenörü Maestro, geçen hafta Alanyaspor maçında 'Fenerbahçe'yi kolay maç beklemiyor' dedi ve dediklerini yaptı. 11 oyuncu da kendini maça adamış. 'Ya öleceğiz, ya kazanacağız' dedi. Gerçekten müthiş oynadılar.

6
F.BAHÇE TARİHİNİ İNKAR!
Fenerbahçe, Göztepe'ye karşılık veremedi. Fizik olarak karşılık veremedi. Koşunun karşılığı, koşu değildir! Kalitedir! PSG, City'nin karşısına çıktığında, City'nin silahıyla oynamadı! Kalitenin karşısına koşuyla çıktı. Koşunun karşısına, koşuyla çıkılmaz. Hele ki bu Fenerbahçe ise, biri çok koşuyor diye koşu olmaz! Fenerbahçe'nin tarihini inkar edersiniz.
5
F.BAHÇE'NİN MİSYONU BUDUR
Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan 3 puandı! Göztepe'yi zaten koşuyla geçemezsiniz. Sizin silahınız, teknik kaliteniz. Türkiye Ligi'nde Fenerbahçe'nin misyonu budur. Teknik kalite, koşuyu paramparça eder. Koşu, tekniği bazen bozar. Ancak gerçek kalite, koşuyu her zaman bozar.
4
MESSI DE YAPTI
Fenerbahçe'de iki kaliteli oyuncu var. Mesut Özil golün yenilmesine sebep oldu. Ancak 10 yılda bir kere olur. Fenerbahçe'de tesadüfen olmuştur. Lionel Messi de bunu yaptı.
3
TÜRKİYE'DE YAKIN OYNAR
Koşuyu işe yaramaz hale getirecek Mesut Özil ve İrfan Can Kahveci, sahada birbirinde uzakta oynuyor. Bunu Manchester City'ye karşı yaparsınız, çünkü onlar çok fazla topla oynuyor ve üstünüze gelecek. Ancak Türkiye'de Mesut ve İrfan yakın oynar.
2
NEREDEN TAKILDI BİLEMİYORUM
Fenerbahçe'de kendi kalitesinin altında sezon geçiren 6-7 oyuncu var. Attila Szalai'ya hoca nereden takıldı bilemiyorum.
1
TRANSFERLE ALAKASI YOK
Yönetici oyuncu satmayı düşünür ama teknik direktör, elinde ne varsa ortaya koymak ister. Çünkü antrenörlük böyle bir bakış ister. Pereira'dan 'Oyuncu satılacak, oynatma' şeklinde bir ricada bulunulduğunu düşünmüyorum. Belki daha sert bir savunma istiyordur.