Arama Logo

Zor şartlar altında büyüyen dünya yıldızları!
11
NEREDEN NEREYE?...

Zor şartlar altında büyüyen ancak daha sonra dünya yıldızına dönen 10 futbolcuyu sizler için derledik...

NEREDEN NEREYE?...
10
LUKA MODRIC
Real Madrid'in Hırvat yıldızı, Hırvatistan Bağımsızlık Savaşı içinde büyüdü. Aslında futbolda olan savaş mücadelesini, Modric küçük yaşlarda görmüştü. Hırvat yıldız, babasının da öldürüldüğü savaş zamanında 5 yaşındaydı. Yıldız oyuncu mülteci kampında büyüdü. Futbolu da orada oynadı. Mülteci kampında oynadığı futbolla kendisini geliştirdi. Sonuç olarak dünyanın en önemli futbolcuları arasında yer almayı başardı.
LUKA MODRIC
9
YAYA TOURE
Fildişi Sahilleri'nde büyüyen Yaya Toure'nin doğduğu yer, ülkenin en fakir bölgelerinden birisiydi. Krampon alacak parası bile yoktu ama Yaya, kendi kendine antrenman yapmaya başladı ve bu çalışma hırsı hiçbir zaman kesilmedi. Yıllar içinde yıldızlaştı, Barcelona ve Manchester City gibi büyük kulüplerde oynadı.
YAYA TOURE
8
ALEXİS SANCHEZ
Doğar doğmaz babası tarafından terkedilen Şilili yıldızı annesi, okullarda temizlikçilik yaparak büyüttü. Sanchez, sokaklarda futbol oynarken keşfedildi ve sonrasında Barcelona, Arsenal gibi takımlara yükseldi.
ALEXİS SANCHEZ
7
ANGEL DI MARIA

Di Maria, fakir bir ailenin çocuğuydu. Ailesi onu okutacak parayı bulamadı ama Di Maria küçük yaşlardan sıkı çalışmaya başlayarak futbolunu geliştirdi. Real Madrid, Manchester United gibi kulüplerde forma giyen Arjantinli yıldız, şu anda PSG'de top koşturuyor.

ANGEL DI MARIA
6
SAMUEL ETO'O

Kamerunlu golcü de fakir bir bölgede büyüyen futbolculardan biri. Eto'o'nun küçüklük fotoğrafı bulunmuyor çünkü ailesinin kamera alacak parası yoktu. Yıllar içinde Avrupa'nın dev kulüplerinde oynama şansı bulan Eto'o ülkemizde Antalyaspor ve Konyaspor'da forma giydi. Kamerunlu yıldız, küçükken kendisi gibi olan Afrikalı çocuklara yardımlarda bulunuyor.

SAMUEL ETO'O
5
DIEGO MARADONA

Arjantinli efsane Maradona, küçükken kaldığı küçük odayı 7 kişiyle paylaşıyordu. Çocukluğunu, Buenos Aires sokaklarında top koşturarak geçiriyordu. Henüz 8 yaşındayken sokaktaki yetenekleri keşfedilmişti. Sonrasında ise dünyanın en iyi futbolcularından biri oldu.

DIEGO MARADONA
4
ZLATAN IBRAHIMOVIC

Tüm zamanların en aykırı futbolcularından olan Ibrahımovic'in çocukluğu da kolay geçmemiş. Alkolik olan babası, Zlatan 2 yaşındayken annesini boşamıştı. Annesi onu tek başına büyüttü. Zlatan şimdi diyor ki; "Herkes benimle ilgili alaycı konuşuyordu, şimdi kendi sözlerini yiyorlar. Bu benim ödülüm!"

ZLATAN IBRAHIMOVIC
3
FRANK RIBERY

Bir zamanlar Galatasaray'da da forma giyen Frank Ribery, zor bir çocukluk geçirmişti. Henüz 2 yaşındayken ciddi bir trafik kazası geçirdi. Arabanın camından fırlamış ve yüzünde 3 tane çizik oluşmuştu. Ribery, çiziklerini iyileştirmek istemedi. Nerelerden geldiğini unutmak istemiyordu. Fransalı yıldız, uzun yıllar Bayern Münih'te forma giydi. Şu anda Fiorentina'da oynuyor.

FRANK RIBERY
2
LUIS SUAREZ

Şu anda dünyanın en iyi forvetlerinden biri olan Suarez tek başına büyüdü diyebiliriz. Yalnız bir küçük çift ayakkabısı vardı. Her yerde bu ayakkabıyı giyiyordu. Az olan parasını biriktirip, sadece okulda giyebilmek için yeni bir ayakkabı almıştı. Şimdi ise o günlerinden çok uzak. Suarez şu an Barcelona'da top koşturuyor.

LUIS SUAREZ
1
CRISTIANO RONALDO

Portekizli yıldızın babası bahçıvandı. Ev alacak paraları yoktu. Ronaldo ise kendi çapında yaptığı tahta evin içinde vaktini geçiriyordu. Şu anda Ronaldo, dünyanın en iyi futbolcularından biri.

CRISTIANO RONALDO