Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan Trabzonspor yorumları
7
YAZARLARDAN TRABZONSPOR YORUMLARI

Spor yazarları, Trabzonspor'un Kızılyıldız'ı 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi. Yazar görüşlerinin tamamını paragraf sonundaki gazeteyi satın alarak okuyabilirsiniz.

6
"AVCI ARABAYI DEVİRMEDİ"

CEMAL ERSEN: Futbolcu yetenekli olabilir. Lakin üzerine zekanızı da katıyorsanız fark yaratırsınız. Trabzonspor’un şansı bu kalitede isimleri kadrosunda barındırması. Can pazarında oyuna yapılan müdahaleler hayati değer taşır. Avcı 61. dakikada Abdükadir ve Bardhi’yi alarak gevşeyen orta alanı diri tutmmaktı hedef. Bazen eleştirsem de, teknik direktör aklına saygısızlık etmem. Avcı’nın müdahaleleri yerinde oldu. Trezeguet’in golüyle “iş bitti” derken, yine bir son dakika sayısı herkesi strese soktu. Bu kötü alışkanlığa da çözüm bulmak gerek. Trabzonspor ve Avcı çok kritik bir eşiği aştı. Avrupa’da devam etmek, lig için de moral olacaktır. Sabırsız bir futbol kültürümüz ve balık hafızamız var. Dünün üç kupalı takımı kim? Maraton bu; önemli olan ipi göğüslemek değil mi? Yarış bitmeden en sevdiğine çelme takmak niye? Ya haklı çıkarsınız, ya utanırsınız. Hangisini tercih edersiniz? (MİLLİYET)

5
"SAVAŞINCA OLUYORMUŞ"

ZEKİ UZUNDURUKAN: Geride kalan maçlarda oynanan kötü futbol ve alınan başarısız sonuçlar nedeniyle dün tribünler dolmadı. Akyazı'da alışık olmadığımız bir durum bu! Ama tribüne gelen taraftarların da maçtan önce 'Abdullah Avcı' tezahüratları moral açısından önemliydi. Trabzonspor, Kızılyıldız karşısında ilk 30 dakika geçen sezondan kesitler sundu. Hamsik ile golü de erken buldu bordo-mavililer. Nwakaeme ile kıyaslanan ve üzerinde büyük bir stres olan Trezeguet; 1 gol, 1 asistle beklenen patlamayı yaptı. Bundan önceki maçlarda da çok koşup, takımın yürekli oynayan birkaç futbolcusundan biriydi. Ama çok şanssız ve beceriksizdi. Trabzonspor, 3 puanın yanında Trezeguet'yi de kazandı. (FOTOMAÇ)

4
"MAREK HAMSIK GERÇEK BİR LİDER"

İSKENDER GÜNEN: Süper Lig, Şampiyonlar Ligi ve ardından Avrupa Ligi'nde alınan başarısız sonuçların özgüven ve moral kondisyonu etkilememesi olası değil. Dünkü alınan sonuç yeniden beklenen ve özlenen Trabzonspor'un gelmekte olduğu gerçeğini ortaya koydu. Oyunun ilk 30 dakikalık bölümünde coşku, önde yapılan baskı, rakipten dönen ikinci topları alma ve de her iki kenardan geliştirilen ataklar vardı. Orta alanda Hamsik bu takım için büyük önem taşıyan bir isim. Dün bir kez daha gördük ki Hamsik sahada olduğunda pozitif bir oyun kurgusu ortaya çıkmakta. Oyunun yönünü değiştiren, temposunu ayarlayan ve öndeki oyuncularla pas iletişimini gerçekleştiren büyük bir lider. Attığı golde her ne kadar Trezeguet'nin mükemmel asisti de olsa Hamsik'in bulunduğu yer futbol aklının bir göstergesi. (SABAH)

3
"MAREK HAMSIK OYNADI, OYNATTI"

AKSAL YAVUZ: Avrupa’da yoluna devam etme, Süper Lig’de hafta sonu oynayacakları Gaziantep maçı öncesi silkinip kendine gelme maçında öyle bir Hamsik izledik ki; anlatmaya kelime yetmez, zaten yerimiz de yetmez. Biz yine de birkaç kelimeyle özetlemeye çalışalım; oynadı, oynattı, yönetti, yönlendirdi, oyun geçişlerinde başrol oynadı, yetmezmiş gibi golünü de attı Trabzonspor’un lideri. Sadece Trabzonsporluları mest etmedi, taraflı, tarafsız herkesi kendine hayran bırakmıştır Hamsik. Slovak futbolcu, haftalardır kötü oynayan, galibiyete hasret Trabzonspor’un silkinip kendine gelmesinde, bir diğer ifadeyle ayağa kalkmasının mimarlarından... (MİLLİYET)

2
"TAKIM KENDİNİ ARAMAK ZORUNDA"

YUNUS EMRE SEL: Takım kendini arıyor, aramak zorunda. Bulması zaman alabilir, bilemeyiz. Mühim olan aramaydı, futbol bir arayışın oyunu. Ve bir şeyler bulma şansınız arama isteğinizle doğru orantılı. Mühim bir galibiyet. Rakip bir kişi eksikken yenen gol aranan morali bulmanın rehaveti neticesinde yaşanan konsantrasyon kaybına dikkat çekti tekrar. Avrupa'da yola devam ümidi aşılaması, takımın moralini yükseltmesi açısından daha da değerli. Gecenin tek şanssız tarafı Abdülkadir. İnşallah önemli bir şeyi yoktur Ömür'ün zira bu arayışa en çok katkı sağlayacak isimlerden biri o, her şeye rağmen. (FOTOMAÇ)

1
"10 OYUNCUYU DA ETKİLİYOR HAMSIK"

ENGİN KEHALE: Marek Hamsik sahada olduğunda Trabzonspor bambaşka bir takım oluyor. Pozisyon bilgisi ve karakteriyle diğer 10 oyuncuyu da olumlu etkiliyor Marek. Slovakya Milli Takımı, 2010 Dünya Kupası’nda gittiğinde, kaptanlık bandını 22 yaşındaki genç Marek Hamsik’e vermesi tesadüf değildi. Pavel Nedved’in onu Juventus’a istemesi ya da ona “Benim veliahtım” demesi de. Slovak oyuncu, zamanında Napoli taraftarına vefasızlık yapmamak için Juventus’a gitmemişti. (HÜRRİYET)