Sporx Extra Arama Logo

Yazarlardan şampiyonluk değerlendirmesi
14
ŞAMPİYONLUK YORUMLARI...
Süper Lig'de geriye kalan 10 haftanın sonunda şampiyonluk ipini kimin göğüsle şansı daha yüksek? Sorusunu Sabah ve Takvim gazetesi yazarları yorumladı. İşte o yorumlar;
13
BAŞAKŞEHİR'DE HER OYUNCU İYİ...
AHMET ÇAKAR: Daha önce Başakşehir'in şampiyonluğu göğüsleyeceğini belirtmiştim. Bu kehanet ya da müneccimlik değil. Gerek puan farkı gerekse kadro kalitesine baktığımızda Başakşehir o zaman da avantajlıydı, şimdi de çok avantajlı . Başakşehir'in puan kaybettiği maçlara baktığımızda bile asla oyunu ve inisiyatifini rakip takıma kaptırmıyorlar. Basit ve bireysel hatadan pek az gol yiyorlar. Üstelik mevkilerinde oynayan her oyuncu lig karması yapıldığında ilk ikiye girer.
12
BAŞAKŞEHİR ÇİFT HANELİ FARK YAPAR!

 Benim iddiam Başakşehir'in sadece şampiyon olacağı değil, ikinci sıradaki rakibine çift haneli bir puan farkı atacağıdır. Başakşehir'in bundan sonra şampiyonluğu kaybetmesi mucize olur. Bence şampiyonluk, ligin bitmesine 3-4 hafta kala ilan edilecek ve 33. haftada oynanacak olan G.Saray- Başakşehir maçı formalite olacak.

11
BAŞAKŞEHİR BU SEZON TARİH YAZACAK

Türkiye'nin en iyi savunması Başakşehir'de. Sağ bekiyle sol bekiyle, Epureanu'suyla çok dengeli oynuyorlar. Emre, Başakşehir'in her türlü organizasyonunda ve takım liderliğinde kilit isim. İrfan Can, şu anda orta sahada Türkiye'de en iy i adamlardan biri. Bir Edin Visca bir Robinho bir Mossoro hangi takımda var? Üstelik Arda fizik olarak iyileştiğinde neler yapacağını gösteriyor. Başakşehir bu sene, tarih yazacak. Aynı zamanda Türk futbolunda bir devrim yaratacak. Hiçbir seyircisi, basın lobisi olmadan bir takım yıllardır tepeyi kovalıyor ve bu sene de şampiyon oluyorsa 4 Büyükler bundan ders almalı. Alırlarsa alırlar, alamazlarsa daha kötü alırlar!

10
BAŞAKŞEHİR'İN RAKİBİ KENDİSİ..

LEVENT TÜZEMEN: İstikrara göre hareket edersek Abdullah Avcı ve öğrencileri için 'şampi' sözünü şimdiden kullanmamız doğru olur. Ancak matematik olarak G.Saray'ın şansı devam ediyor. Fatih Terim'in öğrencileri deplasmanlarda 'Biz bu maçı kazanırız' güvenini vermiyor. Artık zirve yarışında Başakşehir'in rakibi kendisidir. Önümüzdeki 5 haftaya bakınca Başakşehir adına takılabileceği rakipler var.

9
G.SARAY KENDİ GÖBEĞİNİ KESEMEYECEK

Galatasaray'ıen zor maçı Fenerbahçe deplasmanı olacak. Galatasaray, Erzurum'da kazansaydı lig ikinciliğini cebine koymuş olacaktı. Ben hâlâ Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi şansı olduğunu düşünüyorum. Başakşehir'in 3 Büyükler ile final maçları var. Galatasaray ise Fenerbahçe dışında Başakşehir ve Beşiktaş'ı evinde ağırlıyor. Geçen yıl Galatasaray şampiyon olurken evindeki büyük maçları kazanmıştı. Bu final haftalarından çıkacak puanlar zirvedeki görüntüyü farklı bir noktaya da getirebilir. Sonuç, Galatasaray'ın kendi göbeğini kesecek durumu yok. Başakşehir şampiyonluğu ancak hata yaparsa kaybeder.

8
BAŞAKŞEHİR'DE PUAN KAYBI GÖRÜNTÜSÜ YOK

ÖMER ÜRÜNDÜL: Başakşehir, genelde düşük tempolu bir futbol sergilese de ligdeki tüm takımlara oranla pas trafiğindeki büyük üstünlük, futbolcuların birbirlerini iyi tanımaları, takım savunmalarındaki başarı ve de zor anda problem çözen oyuncularıyla ligde istikrarlı bir grafik çiziyor. Başakşehir'in bugünkü görüntüsüyle seri puanlar kaybedecek bir görüntüsü yok. Ama çok da zor maçları var. Kendi sahalarında da büyük takımlardaki seyirci avantajından faydalanamıyor, her maçı adeta deplasmanda oynuyorlar. Fenerbahçe maçı bence düğüm karşılaşması. Eğer bu karşılaşmayı kazanırlarsa hem moral açıdan hem de ligin boyunun kısalması açısından önleri açık.

7
KENDİNİ BİLMEYENLER LİDERDEN DERS ALSIN!

GÜRCAN BİLGİÇ: 24 maçta sadece 11 gol yiyen Başakşehir'in kalan 10 maçta en az üç kere yenilmesi ya da beş kez berabere kalması gerekiyor. Bu süreçte de Galatasaray'ın rakibini yenmesi ve o puan kaybederken sürekli kazanması lazım. Bu arada Beşiktaş ve Fenerbahçe ile de oynayacak. Bu senenin hikâyesinde iki takımın da puan kaybederek devam edeceklerini söylemek yanlış olmaz. Başakşehir, önemli bir avantaj elde etti ve en azından maçlara kazanmak zorunda olarak çıkmayacak, bu baskıdan kurtuldu. Geçen senelerde bu baskıyı kaldıramadığı için son haftaları getiremeyen bir takımdı. Artık her hafta onların lehine gelişecek. Başakşehir'in oyun ve sonuç istikrarının önüne geçmek Galatasaray için artık mucizenin de ötesinde. Matematik 'olur' dese de 'akıl ve fikir', ligimizin altıncı şampiyonu için hazırlık yapmamızı söylüyor. Avcı ve takımı; ne yapacağını bilenlerin, ne yaptığı belli olmayanlara verdiği dersin sahibidirler.

6
BAŞAKŞEHİR % 99 BİTİRDİ

İLKER YAĞCIOĞLU: Başakşehir çok büyük bir sürpriz olmazsa yüzde 99 ihtimalle şampiyon oldu. Bu saatten sonra bu avantajını bırakmaz. Kalan 10 haftada 12 puan kaybetse bile Galatasaray'ın sadece 4 puan kaybetmesi gerekecek. Açıkçası Başakşehir'in oynadığı oyun, sadece 11 gol yemesi ve moral durumunu düşünürsek bu saatten sonra şampiyonluğu kimseye bırakacağını düşünmüyorum.

5
G.SARAY'IN İŞİ ÇOK ZOR

EVREN TURHAN: Başakşehir büyük bir avantaj elde etti. Bu saatten sonra Galatasaray'ın işi gerçekten çok zor. Ancak Başakşehir'in büyük maçlarda göstereceği performans da belirleyici olacak. Yine de bu ligde her şey olabilir. Son 4 haftaya kadar yarış devam edebilir. Sonuçta kovalayan takım Galatasaray. Eğer Başakşehir 33. haftadaki Galatasaray maçına 3 puan farkla lider çıkarsa şampiyon Galatasaray olur.

4
BAŞAKŞEHİR KALİTE FARKIYLA

OKTAY DERELİOĞLU: Haftalar öncesinden Başakşehir'in şampiyon olacağını söylemiştim. Zaten 4 Büyükler'in bu kadar kötü olduğu bir dönemde şampiyon olmamaları başarısızlık olur. Mali bakımdan da çok iyiler. Oyuncu kalitesi olarak da üst düzeyler. Sadece puan farkı olarak bakmamak gerekir. Arada ciddi farklar var. 4 Büyükler'in transferde yaptığı hatalar da Başakşehir'in işini iyice kolaylaştırdı.

3
AVCI'NIN EKİBİ HEDEFE YAKIN
HAMİ MANDIRALI:Başakşehir asla toplama bir takım değil. Kadroya önemli isimler kattılar. Futbolcuların takım olma duygusuyla birbirlerini tanımaları önemli bir avantaj. Kendi futbol felsefeleri var. Ekonomik sıkıntıları yok ve iyi yönetiliyorlar. Şampiyonluk şanslarını yüzde 90 olarak görüyorum. Bu saatten sonra fark kapanırsa bu onların kendi hatalarından olur. Bu başarının tesadüf olmadığını düşünüyorum..
2
YARIŞ G.SARAY OLDUĞUNDAN BİTMEDİ

MEHMET DEMİRKOL: "Ben hala şampiyonluk yarışının bittiğini düşünmüyorum. Oyuna bakarsak Beşiktaş ya da Fenerbahçe böyle bir durumda olsaydı, ben lig kapandı derdim. Ama Galatasaray’da bir coşku, camia farkı var."

1
BAŞAKŞEHİR KOLLANIRKEN ZOR

FATİH ALTAYLI: Kolay kapanacak bir fark değil üstelik Başakşehir hakemler tarafından bu kadar kollanırken. Çok açık... Hakemler ve Federasyon, Başakşehir'i her açıdan kolluyor. Bu hafta 2 puan kaybedebilirdi, kaybedilmesine izin verilmedi. Benden başka Başakşehir'i eleştiren kaç kişi var? Galatasaray'ın oynadığı futbola baktığımızda da farkı kapatması çok zor. Ara transferde transfer edilen futbolcuların performansına bakılınca da çok zor. Takımın oynama arzusuna baktığınızda da çok zor. Futbol anlayışıyla da çok zor. Takıma bakanların gözlerindeki geçici veya kalıcı körlüklerden ötürü de çok zor