Arama Logo

Yazarlardan Beşiktaş değerlendirmesi
13
YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMU
Spor yazarları Beşiktaş'ın İstanbulspor galibiyetini değerlendirdi. Yazıların tamamına paragraf sonunda adı verilen gazeteden ulaşabilirsiniz. İşte yapılan yorumlar...
12
"ARADA SIKLET FARKI VAR"

ERMAN TOROĞLU: "Beşiktaş, zaman zaman iyi işler yapıyorlar ama bu uzun sürmüyor. Biraz dirençli ve dikkatli bir takım Beşiktaş'ı çok rahatsız eder. İstanbulspor, kendi çapında, gücünde iyi mücadele etti ama arada sıklet farkı vardı." (Sabah)

11
"OTOMATİK VİTESTE KAZANDI"

UĞUR MELEKE: "Kapanan İstanbul savunmasına karşı akan oyunda pozisyon üretmek çok zordu. Bu yüzden ilk devrede rekor sayıda orta yaptılar (29). Bir golü duran topla, 2’sini uzaktan şutla buldular. Ghezzal canlıydı. Aboubakar ve Cenk de iştahlı futbollarını sürdürdüler. Beşiktaş’ın tamamlayamadığı hücumların dönüşlerindeyse Onur, Amir ve Masuaku girdiler devreye. Yeni bek ikilisi Onur-Masuaku çok şey kattılar ikinci bölge oyununa. Beşiktaş belki kolay kazanamadı ama son 3 haftada bir otomatik vites geliştirdiklerini söyleyebiliriz rahatlıkla." (Hürriyet)

10
"HANGİSİNİ YAKALARSA KARDIR"

TURGAY DEMİR: "Beşiktaş'ın sistemi net… Şenol hoca başlarken Gedson, Salih ve Hadziahmedovic üçlüsüyle fizik olarak rakibine orta sahada üstünlük sağlıyor ve golü de kenar ortalara ve duran toplara bırakıyor… İstanbulspor karşısında da manzara aynıydı. Orta alanda çok koşan ve rakibini sahasına kilitleyen Kartal araya top atmadı, son çizgiye inmedi ve klasik kanat ortaları ile duran toplara bel bağladı. O gol Tosun Paşa'nın kafasıyla gelince de Kartal rahatladı.  Ne demiştik, Beşiktaş'ta hesapkitap yok, çıkacak, oynayacak ve her maçını kazanacak… Önündekilerden hangisini yakalarsa kardır. Kaldı ki sezon henüz bitmiş değil. Yol uzun, çok uzun..." (Fotomaç)

9
"YENİDEN KAZANAN TAKIM HALİNE GETİRDİ"

ALİ GÜLTİKEN: "Bu maçta bir futbol klasiği Beşiktaş adına tekrar yaşandı. Oyun, sistem, taktik bunlar önemli şeyler. Topa sahip olmayı, oyunu yönlendirmeyi de buna ilave edebiliriz. Ama iş döner dolaşır yetenekli oyuncu noktasına gelir. Elinizde ve kadronuzda mevcutsa, sorun çözer, oyunu istediğiniz noktaya götürürsünüz. Oyun, ilk yarıda belki Beşiktaş'ın istediği noktada olmadı. Topa sahip oldu ama temposu düşüktü. Rakibi baskı altına aldı ama pozisyon zenginliği yaratamadı. İşte bu noktalarda o bahsettiğimiz konu ortaya çıktığında hedefe ulaşmak daha kolay olur. Cenk bu sıkışan oyunda duran topta gösterdiği beceri ile Beşiktaş'ı tekrar kazanan takım haline getirdi." (Sabah)

8
"ŞENOL GÜNEŞ'İN İŞİ ÇOK ZOR"

ATTİLA GÖKÇE: "Şenol Güneş’in 63’de Maxim’le Redmond’u oyuna sürmesi Beşiktaş’ın pozisyonlarını zenginleştirirken İstanbulspor’un da tehlikeli kontralarına yol açtı. Sıkıntılı maç zevkle (ve ıstırapla) seyredilen oyuna dönmüştü. Redmond’un 90+3’deki müthiş falsolu atışla imzaladığı gol, Kartal’ı uçurmaya yetti. Şenol Hoca bu uçuşun menzilini uzatmak istiyor ama işi çok zor. Neyse ki "ulusal maç" tatili var." (Milliyet)

7
"BEŞİKTAŞ'A ÖZ GÜVEN GETİRECEK"

OKTAY DERELİOĞLU: "Beşiktaş kağıt üstünde favori olduğu maçta istediğini aldı. Zirve ile aradaki puan farkının erimesi ve üst üste 3 galibiyet alınması Beşiktaş'a öz güven getirecek. Neticede Beşiktaş İstanbulspor karşısında hak ettiği bir galibiyet elde etti." (Takvim)

6
"ALKIŞI HAK ETTİLER"

SİNAN VARDAR: "Şenol Hoca, son 20 dakikada Ghezzal'ın yerine Redmond, Salih'in yerine Maxim değişiklikleriyle olumlu değişiklere imza attı. Özellikle Redmond attığı klas golle "Ben bu takımda oynarım" mesajı verdi. Son dakikalarda pozisyonları değerlendiremeyen İstanbulspor takımın ligin en iyi takımlardan biri... Bu maçta ilk yarı belki çok kapandılar ama özellikle ikinci yarıdaki oyunlarıyla alkışı hak ettiler." (Fotomaç)

 

5
"AMAN NAZAR DEĞMESİN"

BİLAL MEŞE: "Gelelim Beşiktaş kanadına... Arkadaş, böylesi rakipler karşısında B planınız olacak, demem o ki onlar kapanıyorsa siz açacaksınız, öyle çok pasla etkili olamazsınız! Yani, teknik kapasitesi yüksek oyuncularla rakibi eksilteceksiniz, sürekli paslarla açmak zordur. Topu alan, en yakınındakine aktarıyor, rakip alan daraltıyor, aç açabilirsen! Elinizde bir kozunuz kalıyor, o da duran toplar, nitekim Cenk Tosun’un kafayla attığı gol de korner atışından geldi. Ghezzal yeniden takıma döndü, ilk asistini gerçekleştirirken, iştahlı ve arzuluydu, belli ki futbolu özlemiş. Evet, Kartal vites yükseltmeye devam ediyor, üçte üç yaparak, firesiz zirve yarışını sürdürüyor, aman nazar değmesin!" (Milliyet)

4
"İNSANLARI ARTIK RAHATLATIR"

NİHAT KAHVECİ: "Büyük takımlarda hedef bitmez. Beşiktaş 3'te 3 oldu. Seneye Avrupa hedefi var. Ligde ikincilik koltuğu var. Cenk'in Gedson'un, Maxim kalırsa yapacağı katkıları, Ghezzal'ı Aboubakar'ın etkisini görmek istiyor gelecek sezon. Başlangıç güzel, gelişme güzel ama final iyi değil dediğimiz Redmond bu sefer heyecanlandırdı işte. Vurdukları hep dışarı gidiyordu. Kayseri maçında sağ ayakla atmıştı, şimdi sol ayakla attı. İşte Redmond bu, insanları artık rahatlatır."

3
"ABOUBAKAR VARSA BAŞKA TÜRLÜ OYNARSIN"

NECATİ ATEŞ: "Beşiktaş ilk yarıdaki silik oyunundan sonra ikinci yarıda üstünlüğü aldı. Aboubakar inanılmaz bir gol attı. Her zaman söylüyorum, Aboubakar gibi oyuncun varsa başka türlü bir oyun oynarsın. Hareketli topa vuruyor, top tutuyor, hava topu alıyor. Aboubakar'ın gol atması için başka birine ihtiyacı var. O ekmeğini taştan yağdan biryerden çıkarıyor"

2
1