Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Rachid Ghezzal'dan flaş açıklamalar
23
RÖPORTAJ: RACHID GHEZZAL

Beşiktaş'ın Cezayirli futbolcusu Rachid Ghezzal, takımının Antalya kampında beIN Sports'a açıklamalar yaptı.

22
"GEÇEN SENE HER ŞEYİ KAZANDIK"

Futbolda olan şeyler bunlar. Geçen sene kazanabileceğimiz her şeyi kazandık. Bazen işler böyle oluyor. Bu sezon, geçen sezonki gibi olmadı. Biz, bu sezon da hedeflerimize ulaşabilmek için elimizden geleni yapacağız.

21
"LARIN VE VINCENT'İN KATKILARI YÜKSEKTİ"

Takım için çalışıyorum maç boyunca. Bu sezon maalesef geçen sezona kıyasla daha az gol atıyoruz. Geçen sezon herkes gol atıyordu, özellikle Larin ve Aboubakar'ın gol katkıları çok yüksekti. Ancak kendi istatistiklerim iyi yolda olduğumu gösteriyor.

20
"OFANSİF ANLAMDA ZORLUK YAŞIYORUZ"

Bu sezon ofansif anlamda zorluk yaşıyoruz. Rakipler geçen seneye göre daha güçlü. Beni, bizi daha iyi marke ediyorlar. Ben topla içeri kat ettiğim zaman sol ayağıma aldığımda daha iyi markaj altında olduğumu hissediyorum. Belki de başka yollar denememiz lazım.

19
"DAHA BİTİRİCİ OLMALIYIZ"

Üzerinde her gün daha çok çalışmamız gerken bir konu üretkenlik. Üçüncü bölgede daha iyi, daha bitirici olmalıyız. Daha fazla koşmalı ve hareket etmeliyiz. İdmanlarda da üzerine çalışıyoruz. Bu sezon çoğu kez erken bitirebileceğimiz maçlarda bitiremediğimiz için puan kayıpları yaşadık.

18
"GOMIS BENİM AĞABEYİM"

Gomis iyi bir arkadaş, benim için bir ağabey gibi. Lyon'da oynadığımız dönemde bana çok yardım etti. Hala çok yakınız. Kariyerimle ilgili hep bana sorular sordu, hep beni iyi yönlendirdi. Instagram'daki paylaşımını gördüm, ben de Come to Beşiktaş yazdım. Ancak transferin durumunu başkana ve yönetime sormak lazım.

17
"GOMIS NE YAPAR, BİLMİYORUM"

Alex Teixeira ve Josef arasındaki yakın ilişkiyi biliyorum ama bu konulara girmek benim için doğru olmaz. Gomis ne yapar, geleceğiyle ilgili nasıl karar verir bilmiyorum. Beraber oynarken kendimi iyi hissediyordum, denk gelirsek beraber oynamak isterim.

16
"BENİM İŞLER ÇOK NETTİ"

Benim tarafımdan konu çok netti. Sezon bittikten sonra devam etme konusundaki hissiyatımı ben yönetimle paylaştım. Beşiktaş benim en iyi seviyeye çıkmama yardımcı oldu. Burada bir aile gibi hissediyordum. Transfer döneminde birçok kulüple adım geçmiştir. Futbolda var bunlar. Ancak ben rahattım burada kalma konusunda. Mutluyum bu gerçekleştiği için. Burada olmaktan dolayı mutluyum ve uzun süre burada kalırım umarım.

15
"KALMAK İSTEMEM YETMEZ"

Ben şu anda kendimi iyi hissediyorum. Ben kalmak isterim burada tabii ki ama sadece benim kalmak istemem yetmez. Burada kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekir. Kendimi iyi tuttukça kalmaya devam edeceğim sanırım.

14
"İSTANBUL'DA KALABİLİRİZ"

İstanbul'da belki kalmaya devam edebiliriz. Eşimle de bu konuyu bazen konuşuyoruz. İstanbul, Türkiye, Müslüman bir ülke. Neden olmasın?

13
"ATEŞİNİ YOLLA BANA KIPIR KIPIR"

Çok fazla Türkçe şarkı dinlemiyorum ama statta maç öncesi ısınmada çalan bazı şarkılar var çok hoşuma gidiyor. Türkçe diziler izlemeye başlayacağım. Cezayir'de çok ünlü Türk dizileri var. Ateşini yolla bana şarkısını duyduğumda biraz hareketleniyorum, kıpır kıpır oluyorum ısınma sırasında.

12
"ROSIER İLE ÇOK İYİYİZ"

Bir bekle kanat oyuncusunun uyumunun olması güzel bir şey. Rosier beni, ben Rosier'i daha iyi yapıyorum. Birbirimize yardımcı oluyoruz. Rosier tarzı beklerle oynamayı severim. Öne çıkan bekler beni daha iyi yapar. Ben de ona savunmada elimden geleni vermeye çalışıyorum.

11
"BAHANE DEĞİL AMA CL ZORDU"

Geçen sene gerçekten harikaydı. Bu sene daha zor oldu. Ligimizdeki takımlar daha zorlayıcı bu sene. Bizimle beraber Galatasaray ve Fenerbahçe'nin düşüşünden de anlaşılabilir. Bu sene Şampiyonlar Ligi'nin de olmasından dolayı ilk yarıda çok fazla maç oynaddık. Bu bir bahane değil ama üst üste maç oynamak da kolay değil. Daha çok çalışıp, elimizden geleni camia ve taraftarlar için yapmamız gerekiyor.

10
"İŞLER İSTEDİĞİMİZ GİBİ GİTMEDİ"

Geçen sene harika şeyler yaşadık. Sergen Hoca, Murat Hoca ve tüm ekibiyle gerçekten çok güzel şeyler yaşadık. Bu sene beklenti tabii ki yüksek oldu ama maalesef işler hiçbirimizin istediği gibi gitmedi. Ritmimizi bulamadık. Sonuçlar gelmeyince maalesef futbolda ayrılıklar yaşanıyor. Şu anda yeni bir hocamız var, ona da yardımcı olmalıyız. O da yeni bir maceraya atıldı.

9
"SERGEN HOCA SAYESİNDE STRES YAPMADIK"

Bence özgüven kattı Sergen Hoca bize. Futbolcular olarak bizlere verdiği serbestlik, özgürlük, baskıyı hissetmeme duygusu bize çok yardımcı oldu. Kendisi de çok büyük bir futbolcu olduğu için bize bu tecrübelerini aktardı. Geçen sene sonlara doğru işler zorlaşmaya başlamıştı, Galatasaray bize yaklaşıyordu. Sergen Hoca sayesinde asla bir stres yaşamadık, bize hiç yansıtmadı.

8
"DAHA DA İYİ OLABİLİRİZ"

Benim de kariyerimde çok fazla yaşadığım değişikliler bunlar. Hocalar, oyuncular gider. Biz elimizden geleni yapıp çalışmalıyız, kulübe başarılar kazandırmalıyız. Yeni bir hocamız var, değişim yaşandı. Onun da farklı fikirleri var, idmanlarda farklı şeyler deniyor. belki biraz toparlanmış duruyoruz şu anda. Daha da iyi olabiliriz, daha iyi olabilmemiz için önümüzde uzun bir ikinci yarı var.

7
"BİZDEN HEP GERİ BİLDİRİM İSTİYOR"

İletişimimiz iyi tabii ki. Futbolcuların iletişimi hocayla ve ekibiyle iletişimi gayet yerinde. Kötü gidişat sonrası özgüvenimizi geri kazanmak için yardımcı oluyor. Sürekli konuşuyoruz. Sorular soruyor, bizden hep geri bildirim almak istiyor. Her hocanın kendi taktiksel anlayışını sahaya yansıtmak için zamana ihtiyacı olur.

6
"KOVİDDEN GERİ DÖNMEK ZOR"

Çok şükür iyiyim, iyi bakıyorum kendime. Kovid sonrası fiziksel olarak yüzde yüz geri dönmek zor oluyor ama şu anda fiziksel olarak kendimi yeterli hissediyorum.