Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen: "Galatasaray sorunu çözmeliydi"
6
ÖNDER ÖZEN YORUMLADI
Önder Özen, A Milli Takımımızın Hırvatistan ile 3-3 berabere kaldığı mücadeleyi değerlendirdi ve Galatasaray'daki seçim ortamına değindi. İşte Özen'in sözleri...
5
"FARKLI GOLLER ATABİLİYORUZ"
Hırvat takımında da yaşları olgun olmak üzere ilk defa ya da 2, 3. kez forma giyen oyuncular vardı. Bizde de yeniler vardı, hoca görmek istediklerini gördü. Avrupa Şampiyonası Elemelerinde gördüğümüzden farklı şeyler gördük. O elemelerde az pozisyon veren, gol yemeyen, takım savunması yüksek bir performans vardı. 1 ay önce 3-3 Almanya ile berabere kaldık, Hırvatistan ile de 3-3 berabere kaldık. Attığımız goller dikkatimi çekti. İlk gol, önde baskı yaparken kazandığımız bir gol. Arkadan gelen oyuncuların itmesiyle sert baskı ve gol atıyoruz. 2. golde Caner uzun atıyor, Deniz Türüç koşup atıyor. İki gol birbirine hiç benzemiyor. 3. golde de önde süper koordinasyon yapıp, harika atıyoruz. Şunu anladım, 3 gol de birbirine benzemese de, her birini atabiliyor takım.
4
"PANİĞE KAPILMAYALIM"

Bizim attığımız ilk golde Vida'nın geç kalışı gibi bizim yediğimizde de Mert'in topu sektirmesi bireysel hata olarak kabul edilebilir. Hırvatistan da hatalar yaptı. Bu oyuncuların büyük oranda birlikte oynama alışkanlığı yok. Takım organizasyonunun zaman zaman problem vermesi, bireysel hatalar ortaya çıkması normal. Çok da paniğe kapılacak bir şey yok.

3
"TESTLERDE ARIZA ÇIKABİLİYOR"
Sık sık test yapılmasına rağmen arada arıza çıkabiliyor. Bilim Kurulu'ndaki hocalar defalarca anlattı. Testler 2-3 saat arayla bile farklı olabiliyor, enfeksiyonun gelişmesi farklı sonuç verebiliyor. Geçmiş olsun, mümkünse kimseye bir şey olmasın.
2
"G.SARAY'DA İŞ BURAYA GELMEMELİYDİ"
Galatasaray'a üyelik zordur, bekleme süresi de fazladır, o yüzden yaş ortalaması en yüksek genel kurul olabilir. Böyle bir ortamda seçim yapmak kolay olmayacaktır ama Galatasaray'ın Mali Genel Kurul ile ilgili meselesi bir türlü bitmiyor. Koca Galatasaray Kulübü Genel Kurulu, bunun üstesinden gelmeyi başarabilmeliydi. Bir eğitim kurumunun içinden çıkmış bir kulüp, çok daha akıllıca bakıp, bu durumu çözmeliydi, buraya gelmemeliydi bu iş.
1
"BAŞKANI İNANDIRICI BULDUM"
Galatasaray Kulübü'nün siyaseti ile ilgili konuşmak için genel kurulu iyi tanımak gerekiyor. Gözlemimi aktarırsam, sayın başkanı insan olarak değerli buldum. Bana inandırıcı geldi, samimi geldi, insan olarak değerli bir insan olduğuna inandım, saygıdeğer bir beyefendi gördüğümü söyleyebilirim.