Sporx Extra Arama Logo

Nenad Bjelica: "Fenerbahçe ile aynı noktadayız"

Fenerbahçe’nin teknik direktör çalışmaları sürerken öne çıkan adaylardan Nenad Bjelica, Milliyet’e açıklamalarda bulundu.
7
BJELICA: "AYNI NOKTADAYIZ"
Fenerbahçe’nin teknik direktör çalışmaları sürerken öne çıkan adaylardan Nenad Bjelica, Milliyet’e açıklamalarda bulundu. Şu anda somut bir anlaşma olmadığını ancak görüşmelerin olduğunu aktaran Hırvat teknik adam, “Yeni bir şey söyleyemiyorum. 3 hafta önceki gibi son durum, o dönem görüştüğümüz noktadayız. O nedenle yeni bir şey var diyemiyorum” ifadelerini kullandı.
6
BJELICA'NIN ÖNCEKİ AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe'nin teknik direktör adaylarından biri olan Nenad Bjelica, 3 hafta önce Hırvat televizyonu RTL'ye konuştu. İşte Bjelica'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

5
"KORONAVİRÜS ENGEL OLUYOR"

"Dinamo Zagreb'ten ayrıldığımdam bu yana Fenerbahçe ile temasım var. Görüşmeler devam ediyor ama hiçbir şeyi somutlaştıramadık. Fenerbahçe ile yaptığım görüşmelerin nasıl sona ereceğini söylemek benim için çok zor. Bu koronavirüs süreci de görüşmeleri yavaşlattı, işimizi zorlaştırdı. Çünkü, Türkiye'deki birçok kulübün personelinde ve oyuncularında koronavirüs çıktı."

4
"F.BAHÇE, HAZİRAN BAŞINDA İSTİYOR"

"Fenerbahçe, 30 milyon taraftarı olan çok büyük bir kulüp. Her teknik direktör, böylesi bir kulüpte çalışmayı hayal eder. Fenerbahçe'ye ben gitmedim, Fenerbahçe bana geldi. Bana telefonla ulaştılar ve durumumu sordular. Görüşmelerimiz henüz bitmedi. Beni haziran başında takımın başında görmek istediklerini söylediler. Ancak, Türkiye'deki koronavirüs salgınının boyutları işimizi kolaylaştırmıyor."

3
"AĞUSTOS'U DA KONUŞTUK"

"Fenerbahçe ile ağustos ayında başlama opsiyonu üzerinde de konuştuk. Ancak, bu süreçte koronavirüs pandemisinin ne boyutlarda olacağını öngöremiyoruz. Tahmin etmek imkansız."

2
"F.BAHÇE'DEN BAŞKA SEÇENEKLERİM VAR"

"Fenerbahçe ile anlaşamayacağım diye endişeli değilim. Çünkü, başka seçeneklerim de var. Her zaman söylüyorum, Avrupa'nın beş büyük liginde kendimi deneyebilirim. 13 yıldır teknik direktörlük yapıyorum. Buna hazırım."

1
"ARAPLARDAN TEKLİFLER ALDIM"

"Dinamo Zagreb'te çalışırken Arap ülkelerinden multi-milyonluk teklifler aldım. Ancak, Dinamo'ya odaklanıyordum. O dönem Rijeka ve Hajduk ile maçlarımız vardı. Kafam tamamen Dinamo'nun başarısı üstündeydi. Sırtımda bu yük varken, diğer teklifleri düşünecek kadar yüzeysel biri değilimdir."