Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'den gündem değerlendirmesi
13
DEMİRKOL'UN ÇARPICI SÖZLER
Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, beİN Sports'ta yayınlanan beİN Manşet programında gündemdeki konular hakkında konuştu. İşte Mehmet Demirkol'un açıklamaları...
12
"ASLAN BESLEMEN GEREKİYOR MU?"
Falcao 5 milyon euro net maaş alacak. Şampiyonlar Ligi'ne katılamayınca iş yürümüyor. Falcao transferi tamam. Aslan besliyorsan, yediğine bakmayacaksın deniyor ya, peki aslan beslemen gerekiyor mu?
11
"BİZDE BONUS DA GARANTİ!"
Yeni düzende bizim ikincimiz Şampiyonlar Ligi'ne hiç gidemedi. Ücretlendirmeni normal gelirine göre yaparsın, Şampiyonlar Ligi gelirse, bonus o zaman verilir. Bizde bonus garanti. Bonus ekstra bir şeydir, primdir. O yüzden yazılan maaşlar gerçek değil.
10
"BU MAAŞLAR CİDDİ PROBLEM"
Muslera 3,5 milyon euro alıyor. Ama 20 maç oynarsa, 5 milyon euro alıyor. Oynamama ihtimali var mı? Bu ciddi bir problem. Kalede Muslera, forvette Falcao olsun tabii ki isteriz. İsteriz de olmalı mı? Şampiyonlar Ligi'ne üç takımla gidelim diye bir çaba yok. Bir kişilik yere, birbirimizi parçalayarak nasıl gideriz düşüncesi var.
9
"BU HAFTA OYNAYACAKTIR"
Falcao pozitif bir adam, gelecek böylesi gelsin. Galatasaray'da olabilecek en iyi kadro bir araya geldi. Bu hafta Falcao'nun oynaması için uygun bir rakip var. Galatasaray'ın kadrosu sağlıklı olduğu sürece yoğun fikstürde sorun yaşamaz. Bunun için uğraşıyorsun zaten.
8
"HERKESİN OYUNU DEĞİŞEBİLİR"
Falcao, sadece arkasındaki üçlüyü olumlu yönde etkilemez. Falcao'nun gelmesinin ardından Nagatomo ve Mariano'nun oyunu da değişebilir. Galatasaray'ın oyunuyla ilgili daha fazla şey hayal edebiliriz. Çok hoş şeyler olabilir. Sadece para kazanmaya emekliliğe gelmemiş, oyun oynamak istiyor. Bu durum, sahanın içindeki herkesi yükseltir.
7
"SNEIJDER ETKİSİ YAPABİLİR"
Falcao'nun, bir Drogba etkisi değil ama bir Sneijder etkisi yapabileceğini düşünüyorum. Drogba da etkiliydi ama o başka bir oyuncuydu. Falcao, Sneijder etkisi yapar, yeter ki sağlıklı olsun. Andone'nin gelmesiyle birlikte diziliş şekli de arttı. Bu takım iyi bir 4-4-2 oynar. 4-2-1 oynar. Fenerbahçe de öyle oldu, Galatasaray da öyle oldu.
6
"PASLAŞMA DOĞRU OLURSA..."
Volkan Ballı, Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Ersun Yanal. Burada paslaşmanın doğru olması lazım. Paslaşma doğru olursa, sorun yok. Egolar çatışmazsa, çarpışmazsa, işler yolunda gider.
5
"SPORCULAR, BAŞKAN OLURSA.."
Sadece tesis içerisinde de değil, kulüp yönetiminde de, federasyon yönetiminde de sporcular olmalı. Fenerbahçe'nin ve Galatasaray'ın başkanları, gün gelir sporcu olursa, bu kavgaların yarısı bile olmaz. Her başkan geldiğinde, temiz bir sayfa açıyor, iyi bir başlangıç yapıyor ama sonrasında her şey farklı duruma geliyor. Bu yaşananları anlayacak ve tahriklere kapılmayacak insanların başkan olması gerekiyor.
4
"ORTA SAHA NASIL OLACAK?"
Luiz Gustavo için de soru işareti yok, kalite belli. Oyunculuğu açısından soru işareti olamaz, çok net iki yönlü orta saha oyuncusu. Fizik olarak kuvvetli, alanı kaplamayı biliyor ama Ersun Yanal bu orta sahayı nasıl dizecek, merak ediyorum. Emre, Gustavo, Ozan mı? Seçenek çok, bunu kötü anlamda demiyorum.
3
"ERSUN YANAL'IN OYUNU..."

Ersun Yanal'ın son şampiyonluktaki oyununa benzer bir şey oynamayı düşündüğünü tahmin ediyorum. O oyundaki gibi Gökhan ve Caner etkisi alacak mı, göreceğiz.

2
"ABDÜLKADİR'İ, İSPANYA'DA GÖRMEK İSTERİM"
Abdülkadir Ömür'ün sakatlığı üzücü. Ödemin arkasında ne var, teşhis edilemedi. Bunun ardından kulüp doktoru değiştirildi. Üzücü durum ama öyle bakmamak lazım, 4 ay sonra hazır şekilde dönecekse... Abdülkadir Ömür'ü İspanya'da görmek istiyorum, en yukarılarda... 'Ondan bir şey olmaz' diyen de var ama ben olacağını düşünüyorum. Daha basit oynayarak, daha etkili olabilir. Gücünü detaylarda harcamamalı. Gücünü sonuçta harcamalı. İnşallah 4 aydan evvel döner, bazen insan işini yapmayınca, dışarıdan olaya daha iyi bakar, düşünür, öyle değerlendirmek lazım. 4 ayda güzel İspanyolca da öğrenebilir. Trabzonspor'dan ayrımaya çalışmıyorum ama öğrensin, cebinde dursun.
1
"MESSİ, HER HAFTA MARADONA'LIK YAPIYOR"
Maradona için ileride bir teknik direktör olacağını kimse düşünmemiştir. Kendini yönetemeyen adam, bir kulübü nasıl yönetsin? Adam, ortaya bir oyun, bir kişilik koydu. Messi var ama Messi her hafta Maradona'lık yapan bir oyuncu. Maradona ilkti. Maradona'nın attığı bütün gollerin hepsini Messi de attı ama ilkini Maradona attı.