Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan Galatasaray - Trabzonspor maçı yorumu!
12
DEMİRKOL'DAN YORUMLAR...
Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray - Trabzonspor karşılaşmasını, Onyekuru'nun vedasını ve Lukas Podolski'nin Başakşehir maçındaki hareketini değerlendirdi. İşte Demirkol'un yorumları...
11
"GEÇEN HAFTAKİ PROBLEMLER DEVAM EDİYOR"

Galatasaray'ın, kırmızı karta kadar kötü oynadığını söyleyemeyiz ama geçen haftadaki problemler devam ediyor. Santrforsuz kalması, hücum hareketliliğinde ve rakip savunmayı zorlamakta eksik kalması anlamına da geliyor. Sadece topu kaleye sokamamak değil.

10
"DONK SANTRFORA GEÇEBİLİRDİ"
Rakip savunmanın aklını karıştıracak hiçbir şey yapamadı Galatasaray. Feghouli atılmasa, rakip savunmayı karıştırmak adına bence Donk santrfora geçebilirdi. 4-6-0, teknik direktörlerin çok oynatmak istediği bir şey ama sürdürülebilir olmuyor. Alex Ferguson, bunu yapmaya çok yaklaşmıştı.
9
"YÜKSEK STRESTEN UYUŞMA VAR"
Trabzonspor'u biraz fazla sakin buluyorum. Bazen gerginlik, uyuşma yapar. Uyku getirir. Sanki öyle bir hal var. Oyuncuların ve teknik heyetin söylediklerine bakılırsa, yüksek stresten uyuşma var.
8
"SÖRLOTH, ALTYAPI KADAR DEĞERLİ"
Sörloth gibi bir canavarla karşılaşmak, Emin Bayram için büyük şanssızlık oldu. Türkiye'de olgunlaşan oyuncular arasında zirvenin sahibi Sörloth olabilir. Sörloth meselesi, altyapıdan oyuncu çıkarmak kadar değerlidir. İlk şansını burada buldu. İlk defa burada parladı.
7
"BURASI ARTIK İYİ BİR BASAMAK"
Avrupa'da kendini göstermek isteyen ama gösteremeyen oyunculara şans veriyorsun. 'Burası artık iyi bir basamak, gel burada dene.' diyorsun. Bu konuda, Ünal hocayı da Hüseyin hocayı da kutlamak lazım.
6
"İKİ PENALTI DA KIRMIZI"
Bence maçtaki iki penaltı da kırmızı kart. İkisinde de ayak kırılabilirdi.
5
"FEGHOULI'NİN CİDDİ CEZA ALMASI LAZIM"
Feghouli'nin çok ciddi bir disiplin cezası alması lazım. Belki de bu hareket, ligin kaderini değiştirdi. Fatih hocanın, maç sonundaki herkese kızıp Feghouli konusunu yumuşak geçmesi de enteresan.
4
"MUSLERA BİR ŞÖVALYE"
Okan bence iyi kaleci ve çok daha iyi olacak. Ama Muslera kaleci falan değil, şövalye. Hep iyi kaleciydi ama Galatasaray'da her sene büyüdü. Muslera elbette Galatasaray'ı kötü etkiledi ama adam antrenmana çıkıyor.
3
"7 KAT FAZLA OYNARDIM"
Ben Muslera'yı öyle görsem, 2 kat fazla oynarım. Nagatomo, son güne kadar çalışıyor. 7 kat fazla oynarım. 'Bu adamlar böyleyse, ben sonuna kadar oynayacağım demek lazım.' Feghouli, 32. dakikada kendini attırıyor.
2
"FRANSIZLAR SAÇMALADI"
Fransızlar, Onyekuru konusunda saçmaladı. Hem kendi ligini oynamıyorsun hem de benim ligimi patlatıyorsun.
1
"FAIR-PLAY ÖDÜLLÜ BİR HAREKET"
Lukas Podolski'nin, sakatlandıktan sonra saha dışına çıkması: "Bu, fair-play ödüllü bir hareket. Muhtemelen FTA Antalyaspor futbolcuları çok kızmıştır. Tamer hocayı kutluyorum, 'Problem yok.' dedi. Uzun vadede Türk futbolunun aradığı şey bu."