Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol: "G.Saray'ın kadrosunu say say bitmiyor"
13

"G.SARAY'IN ÖN TARAFI SAY SAY BİTMİYOR"

Mehmet Demirkol, beIN Sports'ta yayınlanan beIN Manşet programında 4 büyük takımın transfer süreçlerini ve oluşan takımlarını değerlendirdi.

12

"BUNDAN İYİSİ YAPILAMAZ"

Galatasaray takımı değiştirdi. Bu bütçeye bundan iyi takım yapılamaz. Stoper rotasyonunda hem formsuzluk var, hem derinlik az ama orta saha ve hücum hattına bakıldığında Fatih Terim'in elinde çok opsiyonlu, çok iş yapacak bir takım ortaya çıktı.

11

"SAY SAY BİTMİYOR"

4-4-2'de oynayabilir Galatasaray, 4-2-3-1 oynayabilir. 4-3-2-1, 4-3-1-2 oynayabilir. Her şeyi yapabilir. Savunmada derinlik az ama ön tarafta çok seçenek var. Say say bitmiyor.

10

"ADEM, 1 NUMARALI İSYAN EDEN ADAM"

Adem'e sıra gelmiyor. Yerli kontenjanından 1 numaralı isyan eden adam. Son Kayseri maçından sonraki ruh halini görebiliyorsun.

9

"FATİH HOCA'NIN ELİ KOLU BAĞLI DEĞİL"

Galatasaray'da ne eksik diye soruyorsan? Stoper rotasyonu ve formu. Önde kanatta hızlı oyuncu yok. Rodrigues ve Onyekuru gibi oyunculara alışmıştı bu takım. Bu tip bir oyuncusu yok. Bunun dışında opsiyonu bol. Fatih Hoca'nın eli kolu bağlı değil.

8

"TAYLAN, KENARDA OTURACAK OYUNCU DEĞİL"

Taylan Antalyalı yedek bir oyuncu değil. Kenarda duracak oyuncu değil. Ligin yarısında görev alabilir. Şampiyonlar Ligi'ndeki, Avrupa'daki gidişe göre. Çok opsiyon var.

7

"FATİH HOCA FORMDA DEĞİL"

Bir de Fatih Hoca'nın formu var. Formumun zirvesinde olduğunu düşünmüyorum. Sahanın içiyle ilgilenmek. Bu daha önemli. Hoca, yine Disiplin Kurulu'na sevkedildi. Hakkını arayacaksın ve problem olduğunda seslendireceksin. Fatih Hoca, geçen sene 10 küsür maç kaçırdı. Bir spesifik konuyla ilgili itirazı varsa seslendirecek ama Kayseri maçı sonunda olduğu gibi, faydasını çözebilmiş değilim.

6

"F.BAHÇE 4-4-2 OYNAYABİLİR"

Fenerbahçe, 4-4-2 oynayabilir. 4 merkez orta sahayla oynama ihtimali belirdi. Max Kruse bir kenarda olur, Emre, Luiz Gustavo. Garry Rodrigues diğer tarafta olur. Emre'nin yanı için çok opsiyon var. İkili mi, üçlü mü olacak. Ozan ile Luiz Gustavo olur. Ozan Tufan'ı sağa, Max Kruse'yi sola atabilirsin. Ozan'ın orta sahanın sağında, Kruse'nin solunda, ortasında Emre ve Luiz Gustavo'nun olduğu 2 santraforlu oyun mümkün. 4-4-2'de ileride çok az görünüyormuşsun gibi görünebilir ama 4-2-3-1, bir 4-4-2 varyasyonudur aslında.

5

"ERSUN HOCA ÇOK ŞANSLI"

Fenerbahçe'nin savunma merkezi problemi var. Kimden oluşacağı belli de, performansın nasıl olacağı soru işareti. Adil Rami ne kadar hazır, çıkıp hemen oynayabilecek durum da mı, görmek lazım. Fenerbahçe'nin hücum opsiyonu çok. Geçen senenin çok ötesinde. Ersun Hoca çok şanslı bir durumda şu anda.

4

"N'KOUDOU'DAN ÇOK PARA KAZANABİLİRSİN"

Beşiktaş, baya para harcadı. Maaş bütçesi aşağı indi. Yüksek maaşlı oyuncular gitti. Bonservis ücreti ödendi. Beşiktaş'ın aldığı oyuncular daha sonra satılabilir, para kazanabilirsin. N'Koudou'yu satabilirsin. Çok para kazanabilirsin. Potansiyelli oyuncu.

3

"LJAJIC TAKIMIN EN YETENEKLİSİ"

Adem Ljajic'e de mecburdun. Adem Ljajic, takımın en yeteneklisi ama en iş bitiricisi, karar vericisi mi olacak göreceğiz sezon boyunca. Ljajic'in yeteneklerinin ötesinde bir şey bekleniyor bu kadro içerisinde. Abdullah Avcı'nın takımında, Şenol Güneş döneminden daha çok rolü var.

2

"KOLAY KOLAY KAYBETMEZ AMA..."

Abdullah Avcı, 5.2 saniyede topu geri kazanma ortalaması yakaladığını söyledi. Olağanüstü. Bu standartta devam ettirirsen maç kaybetmezsin kolay kolay ama kazanır mısın bilmiyorum. Kazanması için başka bir şey lazım. O başka şey de santrafor.

1

"ABDÜLKADİR ÖMÜR İÇİN İSPANYA İDEAL"

Trabzonspor, Ekuban'dan pazar kazanır. Trabzonspor, Avrupa'da iyi giderse, iyi bir grup performansı gösterirse para kazanır. Abdülkadir Ömür'den zaten para kazanılır. Talipleri de var. Gideceği kulübü iyi seçmesi lazım. İspanya onun için çok ideal. Abdülkadir Ömür, büyük oyuncu adayı. Olur olmaz kendisi karar verecek.