Sporx Extra Arama Logo

Hırsızlar futbolcuların peşinde: Drone tehlikesi
6
YENİ PROBLEM; DRONELAR

Ünlü isimler her zaman hırsızların bir numaralı hedeflerinden oluyor ancak teknoloji de, onlara zamanla kolaylık sağlamış durumda. Artık modern dünyada, futbolcuların evleri sosyal medya üzerinden de rahatlıkla takip edilebiliyor ve bu durum hırsızlara davetiye çıkarıyor. Futbolcuların sahip olduğu pahalı ürünlerin neredeyse hepsi sosyal medyada. Üstelik maç takvimi, ne zaman şehir dışında olacakları da biliniyor. Bunların yanında yeni bir problem ortaya çıktı: Dronelar.

5
"KAMERALAR ARTIK YETERLİ DEĞİL"

Futbolculara güvenlik sağlayan bir şirketin yetkilisi, Drone tehlikesini şöyle anlattı: "Yüksek çitler, güvenlikçiler ve kameralar artık yeterli değil. Tehlike havada. Birlikte çalıştığımız birçok oyuncu, evinin yakınında drone uçtuğunu fark etti. Fark etmeyenler de var. Çok küçük aletler, görmesi kolay değil." ifadelerini kullandı. Hırsızlar, Drone ile kontrol ettikleri ve her köşesini öğrendikleri evlere, uygun zamanlarda giriyorlar.

4
"PANDEMİ SONRASI HEDEF OLACAKLAR"

Oyunculara drone tespit edebilecekleri sistemler tasarlamaya başladıklarını kaydeden yönetici, "Bununla birlikte suç oranı düşecek. Pandemi sonrasında tekrar hedef olacaklar. Futbolcular, hırsızların her zaman bir numaralı hedefi olmuştur." dedi.

3
DELE, SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

İngiltere'de son olarak Tottenham'ın yıldızı Dele Alli, eli bıçaklı hırsızlar tarafından evinde saldırıya uğramış ve değerli eşyaları çalınmıştı. 2 ay öncesinde ise Alli'nin takım arkadaşı Vertonghen'in ebine, deplasmanda olduğu bir gün girmiş ve eşi ile çocuklarını tehdit etmişti.

2
FUTBOLCULAR KÖPEK ALMAYA BAŞLADI

Futbolcular artık özel eğitimli köpekler almaya başladı. İngiltere'de Aston Villa forması giyen Jack Grealish, 25 bin sterlin vererek eğitimli köpeğine kavuştu ve Alli'nin de kendisinden yardım istediğini söyledi. Özellikle Premier Lig'de oyuncular, son dönemde eğitimli köpek sahibi olmaya başladı.

1
KÖPEK KORUMASI REVAÇTA
Sterling, Pogba, Ferdinand, Terry, Rashford, Jones, Vardy gibi isimler de hırsızlara karşı köpek korumasına başvuranlar arasında. Köpek eğitmeni Richard Douglas, son dönemde ciddi bir taleple karşılaştıklarını söylüyor: "Futbolda güvenlik gelişen bir endüstri yarattı. 20-30 yıla kıyasla inanılmaz. Oyuncuların hayatı yakından izlenebiliyor. Büyük evleri, spor arabaları var. İnsanlar bunları kıskanıyor."