Sporx Extra Arama Logo

Hıncal Uluç'tan gündem değerlendirmesi!
8
HINCAL ULUÇ'TAN YORUMLAR
Hıncal Uluç, futbol gündemindeki konular hakkında çarpıcı yorumlar yaptı.
7
HANGİSİ DAHA ÖNEMLİ?
Falcao'nun Galatasaray'a gelişi mi daha çok önemli yoksa Galatasaray'ın, tarihinde ilk defa milli takıma bir tek futbolcu bile vermemesi mi daha çok önemli?
6
2 SENEDİR FUTBOL OYNAMAMIŞ FALCAO...

Futbolu kuran ve batıya açılan pencere yapan, Ali Samiyen'in yazısıyla, yabancıları yenmek için kurulan Galatasaray'ın tarihinde ilk defa milli takıma 1 futbolcu daha verememesinin utancı mı büyüktür, yoksa Falcao gibi son 2 senedir doğru dürüst futbol oynamamış bir adamı transfer edip 25 bin kişiyle karşılaması mı daha önemlidir?

5
GÜZEL BİR ŞEY AMA...
Bu utanç Galatasaray'ın alnına yazılıyken ben Falcao'ya sevinemem. Aslında bir sporsever olarak, seyredilecek çok az şeyi kalan Türkiye Futbol Ligi'ne Falcao gibi bir adamın gelmesi, hiç olmazsa bir maçta ne yapacak diye baktırır beni. Güzel bir şey ama... Falcao, Neymar gibi değil. Ronaldo gibi değil. Daha takım oyuncusudur. Atletico Madrid'de topu getiriyorlardı, o da atıyordu. 30 pasla santraya gelen Galatasaray'da Falcao nasıl gol atacak? Bu yüzde Falcao'dan şüpheliyim. Düşün ki 2000 yılında Türkiye'nin şu ana kadarki tek Avrupa kupasını alan Galatasaray, Türk Milli Takımı'nın iskeletini oluşturuyordu.
4
FALCAO'NUN UÇAĞI İNERKEN...
O iskeletle Şenol Güneş, dünya üçüncüsü oldu. Bugün gene aynı Şenol Güneş, milli takımın başında; aynı Fatih Terim, Galatasaray'ın başında. Tesadüfe bakar mısınız, paralelliğe bakar mısınız? O Şenol Güneş bu defa o Fatih Terim'in takımından milli takıma alacak tek kişi bulamadığını ne zaman açıklıyor? Falcao'nun uçağı İstanbul'a inerken.
3
BAŞKA BİR ÜNAL KARAMAN...
Ünal Karaman maçı vermek, Ersun Yanal da maçı almamak için elinden geleni yaptı. Fenerbahçe maçında Trabzonspor'un favori olduğunu söylemiştim ancak AEK ile oynanan ikinci maçta takımın başına başka bir Ünal Karaman geldi. AEK maçındaki Ünal Karaman, Fenerbahçe maçında da takımın başındaydı.
2
UĞURCAN'A DUA ETSİNLER
Dakika 18, Trabzonspor'un yaptığı isabetli pas 18. Trabzonspor maçı baştan teslim etmişti, Uğurcan'a dua etsinler.
1
ÜÇ TÜRK KALECİ KANITLADI
Uğurcan Çakır, Altay Bayındır ve Gökhan Akkan… Üç Türk kaleci, Türk çocuklarına güvenmenin ne demek olduğunu kanıtladılar. 3 tane panter var Milli Takım kalesini koruyacak, sadece bu hafta izlediğimiz.