Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Galatasaray'dan dev proje! 10 milyar liralık gelir hedefi
5
G.SARAY'A 10 MİLYARLIK GELİR

Galatasaray’a Florya müjdesi... Sarı-kırmızılı yönetim, Florya Metin Oktay Tesisleri’nin içinde yer aldığı araziyi Emlak Konut’tan alarak müthiş bir operasyon içerisine girdi.

4
10 MİLYAR LİRA BEKLENTİ

22 bin 627 metrekaresi kendine, 40 bin 722.5 metrekaresi de Emlak Konut’a ait bulunan alan üzerinden büyük bir katma değer sağlayacak olan sarı-kırmızılıların, buradan beklentisi tam 10 milyar lira... Kendisine ait olmayan araziyi 1.2 milyon liraya alacağı belirtilen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in, bu operasyonun detaylarını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi.

3
8 MİLYAR ARTI

Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın 2.2 milyar lira olduğunu hatırlatan yetkililer, Florya’dan gelecek para sonrasında 8 milyar lira artıya geçeceğini ifade etti.

2
FLORYA VE KEMERBURGAZ'A

Diğer taraftan Mecidiyeköy’deki GS LEO Residences’ın satışından 1 milyar liranın üzerinde gelir elde eden sarı-kırmızılıların, bu paranın tamamını Florya ve Kemerburgaz için harcanacağı bildirildi.

1
DEĞERİ 900 MİLYON

Bu arada Emlak Konut, Galatasaray’a verdiği 41 dönüme yakın arazinin değerlemesini de yaptırdı. Yaklaşık bir ay önce yapılan açıklamaya göre Florya arazisinin değerinin KDV hariç değeri 900 milyon lira, KDV dahil değeri ise 972 milyon lira olarak belirlendi. (Milliyet)