Arama Logo

Galatasaray'da son taktik otobüste
6
6 MAÇ KULÜBEDE OLMAYACAK
Derbide tedbire uymama eylemi ve ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti ile 5 maç ceza alan teknik direktör Fatih Terim, çift sarı kart cezası ile birlikte ligde 6 hafta takımını yalnız bırakacak.
5
41 PUAN KAYIP
Galatasaray, son 10 sezonda Terim'in tribünde olduğu 30 maçta sadece 13 galibiyet alırken, 10 beraberlik-7 yenilgi ile 41 puan kaybetti. Sırasıyla Yeni Malatya, Altay, Sivasspor, Başakşehir, Adana Demir ve Antalyaspor maçlarında cezalı duruma düşen Fatih Terim için sarı-kırmızılı kulüp Tahkim Kurulu'na itirazda bulunacak.
4
DEVREYİ KAPATABİLİR

Tahkim, Galatasaray'ın başvurusunu geri çevirirse tecrübeli çalıştırıcı, devreyi kapatacak.

3
MALATYA'DA GÖREV YARDIMCI ANTRENÖRLERİN

İmparator'un yokluğunda Malatya deplasmanında takımı yardımcı antrenörler, Necati Ateş-Selçuk İnan ikilisi saha kenarından idare edecek.

2
SON TAKTİK OTOBÜSTE
Cezalı Fatih Terim, oyuncuları ile son kez takım otobüsünde görüşecek. Stada gidene kadar son konuşmasını yapacak olan deneyimli teknik adam, takımı yardımcılarına emanet edip ardından da kendisine ayrılan locada maçı takip edecek. (Sabah-Mehmet Özcan)
1
SKANDAL KURAL DEĞİŞMELİ
Levent Tüzemen, Fatih Terim'in aldığı cezayı değerlendirirken, "Fatih Terim, vücut dilini iyi kullanan, kenarda oyuncuları ile iletişimini hiç bırakmayan bir teknik adam. Kulübede olmadığında oyuncular, kontrolü kaybediyor. Özellikle genç oyuncular, Terim'in ikazlarıyla aynı hatayı tekrarlamıyor. Selçuk İnan, Terim'in vereceği direktifler doğrultusunda oyunu sürekli ayakta takip edip oyuncuları dikkatli olmaları konusunda uyarmalıdır. TFF'nin disiplin uygulamalarında ciddi çelişkiler var. 1- Kırmızı kartla oyundan atılan oyuncu soyunma odasına girene kadar maç başlamıyor. Oyuncu kulübede oturamıyor. 2- Oyundan atılan teknik adam olunca, soyunma odasına giderse ceza alıyor. 3- Maç içinde teknik adam oyundan atılırsa kurallar kulübenin arkasındaki tribüne çıkmasına izin veriyor. 4- Cezalı olduğu maçta teknik adama 'kulübenin arkasında görev yapamazsın, kendine başka yer bul' deniyor. Bu skandal kuralın değişmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.