Sporx Extra Arama Logo

Fatih Terim: "Hiçbir mazereti kabul etmiyorum"
7
KAYSERİSPOR ÖNCESİ FLORYA
Milli aradan yine ciddi hasar gören ve kayıplar veren Galatasaray, ligde pazartesi günü Kayserispor ile karşılaşacak. Koronavirüs testleri pozitif çıkan kaleci Okan Koçuk, Belhanda, Arda, Omar ve Babel’in yanı sıra sakatlıkları bulunan Falcao, Luyindama ve Etebo yok.
6
TERİM'İN UZUN SÜRELİ PLANI
Bu eksikliklerde dikkat çeken ayrıntı, koronavirüse yakalanan oyuncuların durumu. Her ne kadar bu isimlerin sadece Kayserispor maçında forma giyemeyeceği algısı oluşsa da süreci yakından takip eden ve benzer durumu yaşayan Teknik Direktör Fatih Terim uzun vadeli planlar içerisinde. Çünkü testi pozitif çıkanların 14 günlük karantina süreci var. Ve sonrasında fiziki açıdan hemen hazır hâle gelmeleri zor.
5
2-3 HAFTALIK PLANLAMA
Bütün bunları dikkat alan Fatih Terim, günü kurtarmak için değil değil iki-üç haftayı bulabilecek bu süreci en hasarsız şekilde atlatmanın hesabını yapıyor.
4
GENÇLERİ DÜŞÜNÜYOR
Sezon başında takıma katılan Kerem Aktürkoğlu, Oğulcan Çağlayan ve geçen sezon transfer edildikten sonra fazla forma şansı bulamayan Jesse Sekidika’yı bu dönemde kullanmak isteyen Fatih Hoca ayrıca altyapıdan da Ali Yavuz Kol’u da hazırlıyor.
3
"BİZ GALATASARAY'IZ"
Oyuncularıyla zaman zaman toplantılar da yapan Terim’in “Eksiklerimiz çok ama her ne olursa olsun biz Galatasaray’ız. Sahaya on bir kişi çıkacağız. Bir çoğunuz için bu çok önemli fırsat. Herkesten beklentim sorumluluk alıp, elinizi taşın altına koymanız’’ dediği öğrenildi.
2
"MAZERETİ KABUL ETMEM"
Tecrübeli teknik adam Florya'da öğrencilerine seslenerek ayrıca, "Son günlerde büyük şanssızlıklar yaşadık. Sakat ve hasta olan oyuncularımız oldu. Eksiklerimiz fazla. Ama hiçbir mazereti kabul etmiyorum. Adımız Galatasaray. Her fırsatta çıkıp kazanmak zorundayız" ifadelerini kullandı.
1
MUHTEMEL 11