Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş, Josef'in sözleşmesini yeniledi!
17
SÖZLEŞMESİ UZATILDI
Beşiktaş'ta sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Josef de Souza'nın kontratı 2+1 yıl olarak yenilendi. Brezilyalı oyuncu, önümüzdeki sezon da Beşiktaş'ta olacak.
16
SÖZLEŞMEDE OPSİYON VARDI
Beşiktaş, sezon başında yaptığı anlaşmada 25 maç oynaması durumunda 1 yıllık opsiyonu devreye girecek Josef ile anlaştı ve kontratı 2+1 yıl olarak yeniledi.
15
JOSEF'İN PERFORMANSI

Bu sezon 16 maçta Beşiktaş formasını giyen Josef, 1 gol ve 2 asistlik performans sergilerken, takımın en önemli isimlerinden biri oldu.

14
JOSEF MERAK EDİLENLERİ ANLATTI
Beşiktaşlı Josef de Souza, kişisel Instagram hesabında taraftarların kendisine sorduğu soruları içtenlikle yanıtladı. İşte Josef'e sorulan sorular ve verdiği cevaplar
13
"GOL ATINCA BÜYÜK DUYGULAR YAŞIYORUM"

Galatasaray'a gol attığında aklına ne geldi?

Topun kaleye gidişini gördüğümde ilk anda sanki içimde bir şey patlayacak gibi bir his geliyor. Her gol attığımda olan bir şey bu. Çok gol atmaya alışık birisi değilim, sanki ölecek gibi oluyorum aşırı büyük duygular yaşıyorum. Bir de maçın durumunu düşünürsek daha da özel oluyor. 0-0'ken takımı öne geçiren gol olduğunu düşünürsek takımın galibiyetine katkı sağladığım için çok özeldi.

12
"GOL ATMAYI DİLEMİŞTİM"

Derbide uzaktan şutlarla kaleyi deniyordun, gol atacağını hissettin mi?

"Evet, özel bir maç bu çünkü derbi maçıydı. Maçlardan önce ben çok dua ederim. Tanrıdan en büyük isteğim sakatlıklardan tüm arkadaşımı korumasını ve kazanmayı dilerim. Mümkünse gol atmak için de dilek dilerim. Maç öncesinde eşim Dani'yle konuştuğumda evin önünde ne kadar çok kar olduğunu gösterdi. Ben de ona bu kadar kar varken bu akşam kazanırsam havuza atlayacağımı söyledim, bir de gol atarsam 10 dakika içinde kalacağımı söyledim. Top geldiğinde özgüvenim de vardı ve kaleye şutu göndermeye karar verdim. Derbi maçının inancıyla golümü attım."

11
"TANRININ BANA YARDIM ETTİĞİNE İNANIYORUM"

Her zaman iyi oynuyorsun ama derbilerde daha iyi oynuyorsun, sebebi nedir?

Çok fazla bir açıklama bulamıyorum. Derbi maçlar önemlidir ve konsanstresi de yüksektir. Derbileri küçük detaylar belirler. Derbilere normal bir maç gibi bakmıyorum, büyük bir savaşa çıkar gibi çıkıyorum. Yüzde yüzümü vermeye çalışıyorum. Tanrının bana her maçta yardım ettiğine inanıyorum. Başakşehir, Trabzonspor, Fenerbaçe, Galatasaray maçlarında tanrının bana yardım ettiğine inanıyorum.

10
"ATIBA 25 YAŞINDA SANIYORDUM"

Atiba ile uyumun nasıl?

Ben Fenerbahçe günlerimden beri Atiba'nın oyun tarzına hayranlık duyuyorum. Ben Fenerbahçe'de oynarken oyun 25-26 yaşında olduğunu sanıyordum. Beşiktaş'ta hergünümüz onunla geçiyor. Bu yaşta bu seviyede oynadığını görmek benim için hayranlık ve örnek alınacak bir durum. Ben de onun yaşına geldiğimde onun seviyesinde olmayı çok isterim. Tüm takım için örnek birisi. Orta sahada oynadığım tüm arkadaşlarımızla çok iyi ilişkilerimiz var. Bu uyum sayesinde Beşiktaş'ı her geçen gün yukarı taşıyoruz.

9
"HERKES İYİ ARKADAŞIM"

Takımda en iyi anlaştığın kişi kim?

Çok iyi arkadaşım var. Welinton ve Mensah'la çok konuşuyorum. Bir de İngilizcemi de çok geliştirdim. Larin'le ve Atiba'yla da çok görüşüyoruz. Dorukhan, Necip, Oğuzhan'la da çok iyi ve sıcak ilişkimiz var. Takımda çok iyi anlaştığım arkadaşlarım var, 1 kişi yok. Aboubakar'da biraz Portekizce konuşuyor. Herkesle aram çok iyi.

8
"BENFICA MAÇI İZ BIRAKTI"

Fenerbahçe'de oynadın, Beşiktaş'a gelirken aklında olumlu veya olumsuz nasıl düşüncelerin vardı?

Ben Fenerbahçe'deyken Beşiktaş bir Milli takım gibiydi. Bizim o dönemki kadromuzdan daha iyi bir kadrosu vardı. Bu yüzden ben takım arkadaşlarıma çok motive olalım diye hep konuşuyordum. Derbileri özellikle kim daha konsantre olursa o kazanıyor. O dönem oynadığım en polemikli, tartışmaların olduğu maçlar Fenerbahçe - Beşiktaş maçlarıydı. O zaman topla çok oynayan baskın bir Beşiktaş vardı. Benim çok sevdiğim bir tarz. O dönemde bende iz bırakan Benfica maçı, 3-3'lük maç. Taraftarın takımına nasıl güç verdiğini gördüm. Fenerbahçe'de oynasam bile taraftarın takımına nasıl sahip çıktığını gördüm.

7
"TARAFTARIN KABULLENMESİ ZORDU"
"Beşiktaş'a gelirken taraftar açısından kabullenmelerinin zor olabileceğini düşünüyordum. Fenerbahçelilerin bana kızacağını da düşünüyordum. Ben Beşiktaş'ta tamamen Türk futboluna yeniden kalitemi göstereyim, Beşiktaş taraftarına kendimi göstereyim diye geldim. Beşiktaş taraftarının saygısını futbolumla kazandığım için çok mutluyum."
6
"F.BAHÇE'YE KÖTÜ KELİMELER SÖYLEYEBİLİRDİM"
"Beşiktaş'a gelince eski kulübüm Fenerbahçe'ye karşı kötü kelimeler de söyleyebilirdim, herkesin hoşuna gitsin diye böyle yapmadım. Geçmişte oynadığım kulüplere saygı duyuyorum. Fenerbahçe ile ilgili kötü bir şey söylediğimi duymayacaksınız, onlara da saygı duyuyorum çünkü. Beşiktaş formasıyla derbiye çıktığımda son ana kadar kanımın son damlasına kadar hayatımı verecek düzeyde sahada her şeyimi vereceğimden kimsenin şüphesi olmasın."
5
"5 YIL SONRA STOPERİM"

Orta saha olmasaydın hangi mevkiide olmak isterdin?

Stoper olmak isterdim, birkaç sene sonra stoper olmak isterdim. Fenerbahçe ve Al-Ahli'de de stoper oynadığım maçlar oldu. Boyumla ve pas özelliğimle stoperde de baş edebileceğimi düşünüyorum. 5 yıl sonra, artık daha yorgun olduğumda stoperde kendimi düşünüyorum. 40 yaşıma kadar da oynamak istiyorum, planım böyle.

4
"BİLİYORUZ Kİ EVDE İZLİYORLAR"

Beşiktaş taraftarı önünde oynayamamak nasıl hissettiriyor?

Çok üzücü, bir aktörün seyircisiz şekilde tiyatrosunu sergilemek gibi bir şey. Böyle bir keyfi yok ama mecburen işimizi yapıyoruz. Biliyoruz ki herkes evinde bizi izliyor. Gücümüzü öyle alıyoruz. Tanrıya da çok dua ediyorum, en kısa sürede bu pandeminin bitmesini diliyorum. Yeniden Vodafone Park'ta seyircisiz karşılarına çıkacağım ama bu kez Beşiktaş formasıyla.

3
"TÜRKİYE 2. EVİM"

Türkiye'de oynadığın takımlarda çok sevildin. Türkiye senin için ne ifade ediyor?

Türkiye benim 2. evim. Türk insanına binlerce kez teşekkür ediyorum. Hem beni hem de ailemi çok iyi ağırladılar. Ben hem ülke, hem de şehir olarak değerlendirdiğimde hayatım boyunca bende iz bırakacak Türkiye. Formayı giydiğim sürece herkes benim elimden geleni yapacağımı, savaşacağımı biliyor ve bana desteklerini her zaman gösteriyorlar.

2
"RIDVAN'IN GELECEĞİ PARLAK"

Beşiktaş'ın gençlerinden beğendiğin oyuncular var mı?

Kalecimiz Ersin şu anda 21 yaşında, Rıdvan var. Rıdvan'ı özellikle çok beğeniyorum, geleceği çok parlak. Çok genç yaşta olmasına rağmen çok olgun bir kafa yapısı var. Beşiktaş'a büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

1
PİDE, DÖNER, BAKLAVA

En beğendiği Türk yemeği nedir?

Çok seviyorum Türk yemeklerini pideyi çok seviyorum. Peynirli pideyi özellikle çok beğeniyorum. Bir de döneri seviyorum hep eve sipariş veriyorum. Tatlı olarak da baklavayı çok seviyorum, kilo yapıyor biliyorum dikkat ediyorum ama maçlardan sonra hak ettiğimi düşünerek az da olsa yiyorum.