Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ta merak edilen her şeyi açıkladı
26
RÖPORTAJ: AHMET NUR ÇEBİ
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, BeINSports'ta Ömer Güvenç'in sorularını yanıtladı. Gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Çebi'nin öne çıkan açıklamaları şu şekilde;
25
CENK TOSUN'U İSTİYORUM
"Bunla ilgili ben söyledim. Eksik, olmadı, limit açısından olmadı, futbolcuların talepleri uymadı. Bir forvet istiyordum. Eksiğimiz var. Önümüzdeki transfer döneminde bir forveti şartlarımız doğrultusunda gerçekleştirmek var. Cenk isim olarak var ama bir kulübe bağlı, oldukça başarılıdır. Allah yolunu açık etsin. Beşiktaş'ta devre arasında şansı olursa, denemek isterim. Olabilirse istediğim bir futbolcudur."
24
BEŞİKTAŞ BAŞARILI OLACAK
"Tedirgin oluyorum, neden daha iyi olamıyoruz, neyi eksik yapıyoruz diye. Bu çalışmamımızı motive edecektir. Negatif bir durum yok. Biz geldiğimizde de Beşiktaş bu seviyelerdeydi. Aldık, yukarılara çıkardık. Bunu Sergen Hoca ile yaptık. Yine aynı seviyelere gelecektir. Beşiktaş bu sene başarılı olacak, umudum yüksek. Camia bundan emin olsun, huzur içinde olsun."
23
BEŞİKTAŞ'IN HEDEFİ ŞAMPİYONLUK
"Ben Beşiktaş başkanlığını yapıyorsam, başarılı olamayacağı hiçbir şeyi başarı olarak görmem. Hedefimiz şampiyonluktur. Benim hedefim bu. Hocamın da hedefi bu. Futbolcuların da hedefi bu. Bizim hedeften şaşmamızı gerektiren, 1-2 mağlubiyet söz konusu olamaz. Bugün daha iyi durumda olabilir, başka gün başka durumda olursunuz. Ben sonuca odakladım kendimi. Hocamızla da böyle konuşuyoruz."
22
DÜNYA FUTBOLU DA ÇÖKTÜ
"Dünya futbolu kolay günlerden geçmiyor. Kovid nedeniyle daralma var. Aşarken sıkıntılar olacaktır. Köklü takımlar, Beşiktaş ve Galatasaray kovid sürecinden etkilendi. Taraftarsız oynamak eski ve köklü kulüpleri etkiledi. Beşiktaş'ın stadı canlı, etkili bir staddır. Bundan yoksun oynuyoruz. Bunun da etkili olduğunu düşünmemiz gerekiyor."
21
TRANSFERLERİ HOCAYLA YAPTIK
"Çok net  ve açık ifade ediyorum. Transferleri biz, beraber yaptık. Hocanın ve başkanın, yöneticilerin, scoutların içinde olmadığı bir transfer süreci yaşamadık. Hocamızın istediği bazı isimleri alamamış olabiliriz. Aldığımız tüm futbolcuları hocamızın önüne koyduk. Hocamızın istemediği, işime yaramaz dediği bir futbolcu alamadık. Beşiktaş'ın bütçesiyle hareket ederek, beraberce transfer yaptık. O onun transferi, bu bunun transferi, o yaptı, ben yapmadım hoca yaptı gibi tarz ve tavırları doğru bulmuyorum. Bu transferleri biz yaptık."
20
HOCAYLA TRANSFERİ KONUŞMAM
"Hocamıza transferleri sormanın gereği yok. Beraber yaptık, ona sormayın. Yöneticilere sorun diyor diye kabul ettim. Benim bakış açım daha doğru. Hocayla transfer değil maçları konuşun. Taktiksel konuşabilirsiniz, tekniksel konuşabilirsiniz. İkidebir hocaya transfer sormayın. Transfer onun değil, onla ilgili yöneticilerin cevaplayacağı konulardır medya önünde"
19
CANIM CENNET İSTİYOR AMA...
"Canım cennet istiyor ama günahlarım bırakmıyor. İstemez misiniz Beşiktaş başarılar için daha iyi futbolcular alsın. Ancak, amacımız takımı gençleştirmek ve ekonomik anlamda küçültmek gibi hedeflerimiz var."
18
KALECİ TRANSFERİNE GEREK YOK
"Realist olalım. Bir kaleci oynayarak oluyor. Bir kaleci alıp oynatırsanız Ersin ve Utku'nun geleceğini yok edersiniz. Ben umutluyum, hoca da umutlu. Hocamız, kaleciye gerek yok dedi. Onların önünü kesecek transfere gerek yok. Bu çocuklara şans vermeye devam edeceğim, hocamız da bu zihniyette olacağını düşünüyorum. Takımın ekonomisini küçültmek için almamız gereken tavırlardan biri bu. Vazgeçmemiz gerektiğini düşünmüyorum."
17
KADRO DIŞI KALANLAR
"2.5 milyon euro alan birinin sözleşme yapmışsınız ve faydası yok, katkı veremiyor. Yerine 500 bin euroluk topçu alıyorsunuz. Yüklediğiniz yük 500 bindir. 500'lük topçu katkı veriyorsa 2.5'u görmezsiniz. Çalışmayan arabayı ha garaja ha sokağa çekmişsiniz. İkisine de faydası yok. Bizim oraya koyduğumuz çocuklar, ben eli cimriyimdir, hassasımdır, yapılması gerektiği için yapmışımdır."
16
SUÇLARI YOK Kİ AFFEDEYİM
"Suçları yok ki affedeyim. Hakikaten futbolcu, futbolculuğu dışında zararlar verir. Siz de böyle karar alırsınız. Böyle durumları yok. Hocamız ben faydalanamıyorum, yol alamıyorum diyerek dışarıda bıraktığı isimler. Hocamın kafa yapısına aykırı hareket etmeyi kendime yediremem. Öyle bakmak lazım olaya."
15
SERGEN'İ YİNE ALIRDIM
"Sergen'i yine de alırdım. Şöyle bir şey kabul etmiyorum, yönetici olarak taraftar baskısıyla hoca alan biri değilim. Sergen'i takdir ediyorduk. Özümüzden gelmek gibi bir vizyon çizdik. Hoca buna uygun biridir. Getirmemizin sebebi budur."
14
ABDULLAH HOCAYA KIZGIN OLAMAM
"Abdullah Hoca'ya kızgın olmak söz konusu değil, kırgın olmak haddime değil. Hocamız o an gerçekten üst üste yenilgiler, mağlubiyetler yordu. O da çok bunaldı. Kendisiyle yapmış olduğum konuşmada tavrı, tarzından daha fazla katkı veremeyebilir çekincesi vardı. Hocamız Beşiktaş formasını giymiş, eşofmanını çekmiş, emek vermiş. Kötü bir şey söyleyemem"
13
AVUKATLAR DEVREYE GİRİYOR
"Biriyle aranızda sorun varsa hemen avukatlar görüşsün derler. Kaçarız. Göz göze konuşmaktan çekiniriz. Ağabeyimle, müdürümle konuş gibi bir durum oldu. Hocamız da şimdi değerli bir camianın başına gitti. Türk futboluna orada da katkı verecektir."
12
ŞENOL HOCA OYUNCU BULAMIYOR
"Şenol Hocamız, takıma oyuncu bulmakta zorlanıyor. Yerli hocaların gittikleri takımlarda Türk oyuncu oynatmalı. Hoca sol bek bulamıyorum, getirin oynatacağım diyor. Bunu tüm Türk hocalara söylüyor."
11
ALTYAPIDAN BEKLENTİM BÜYÜK
"Altyapıdan beklentim var. Oradan futbolcu kazanmamız gerekir diye bir planımız var. Mehmet Ekşi hocamız bu sebeple altyapının başına geldi. Planlarımızı arz ettik. Pandemi nedeniyle adım atamıyor, hareket edemiyoruz. Pandeminin getirdiği sonuçlardan sporcularımızı korumaya çalışıyoruz. Antep dönüşünden bu yana 4-5 tane kovidli futbolcularımız var"
10
KOVID TESTİ YAPILACAK
"Bugün tekrar test yapılmasını istedim. Vida, kovid testi nedeniyle İsveç'e gitmedi. UEFA'nın istediği bir testti, sıkıntı çıktı, ayrıldı. Neredeyse bizim defansın tamamı yok oldu."
9
PANDEMİ VAR, ONA GÖRE DAVRANIN
"Nasıl olacak bu işler. Pandemi gerçekten sıkıntılı. Hem ekonomik, hem idari, hem sportif anlamda. Oyuncular yok, çıkartamıyorsunuz. Bazı takımların maçları bu sebepten iptal edildi. Sonuçta pandemi yok gibi davranmak doğru değil."