SERDAR AZİZ'DEN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe'nin tecrübeli savunma oyuncusu Serdar Aziz, TivibuSpor'da açıklamalarda bulundu. İşte Serdar Aziz'in sözleri...
"KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM ETMEK İSTİYORUZ"
"Lige iyi başladık. İyi gidiyordu her şey bizim için. Dünya Kupası arası formda ekipler için kötü olabilir ama biz arayı iyi değerlendirip kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Kazanma alışkanlığımız devam ediyor. Arayı iyi değerlendirdik. Dinlenme fırsatı da bulduk. Çalışmaya devam ediyoruz."
KIEV MAÇI VE SAKATLIK
"Kiev maçı önemli bir maçtı. Benim maçtan önce ağrım vardı. Oynamasam oynamazdım ama sahada olmak istedim. Bu bana pahalıya mal oldu. Maçın ilk dakikalarında çıksam belki o kadar uzun sürmeyecekti. 2 ay oldu. Ardından Gustavo geldi, 3'lü sistem, birkaç değişiklik oldu. Sakatlığı atlattık, formayı aldık. Sakatlık kötü bir şey, oynamak güzel. İyi dönmekti en önemlisi. İyi çalıştım."
"3'LÜ VE 4'LÜ SİSTEM"
"4'lü sisteme alışkınız. Yıllardır 4'lü sistem, son zamanlarda takımlar 3'lü sisteme döndü. Hocanın 3'lü sistem oynattığını bilmiyordum. Geçen sene biz alışkınız, 3'lü sistem oynadık. Ama Pereira'nın oynattığı sistemle, şu andaki sistem arasında farklar var. Pereira, daha çok iki stoperden atağa katılmalarını istiyordu. Şu anda hocamızın böyle isteği yok. Daha çok defansı sağlam tutmak. O açında rahat gibi 3'lü sistem. Daha öne rahatlıkla gidebiliyorsunuz."
"SON MAÇ BİR KAZAYDI"
"Sezona sakatlıkla başlamak dezavantaj oldu. Ama tekrar formayı kapmak önemliydi. Dile kolay 25 maç. Takım üzerinde yoğunluk ve zorluk yarattı. Devamlı oynayan oyuncular var. 3 günde bir maç oynayınca maça konsantra olmak da kolay olmuyor. İyi atlattığımızı düşünüyorum 25 maçlık seriyi. Son maç bir kaza oldu. Arada oluyor ama bunu en aza indirgememiz gerekiyor."
ŞAMPİYONLUK AÇIKLAMASI
"Takımda şampiyonluk havası hissediyor musun?" "Kesinlikle. Sezon başından beri, taraftarımız önce bize aşıladı. Hocamız da zaten şampiyon bir hoca. Onu bize fazlasıyla aşılıyor. Şampiyonluktan başka hiçbir şey düşünmüyoruz. Olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. İyi giden bir süreç, kazanma alışkanlığı da yakaladık. Kaldığımız yerden devam edersek sonuna kadar inanıyoruz."
"EN ÇOK İSTEYEN BENİM"
"Geniş bir kadromuz var. Hocamız da bunu iyi yönetiyor. Oynamayan oyuncu mutsuz oluyor ama burada rotasyon olduğu için herkes oynama şansı yakalıyor. Kim oynarsa oynasın, oynamayanı aratmıyor. Bu da bizim için avantaj. Fenerbahçe'de eksiklerimden birisi şampiyonluk. En çok şampiyo"nluk kazanmak isteyenlerden biri de benim.
"İNŞALLAH BU SENE OLACAĞIZ"
(2020-2021 sezonu) "O zaman da yakın hissediyorduk. Ondan önce bir Ankaragücü maçı vardı. Kritik bir maçtı. Orada inancımız arttı. Ardından bir hayal kırıklığı oldu Sivas maçında. Umudumuz vardı ama maalesef olmadı. İnşallah bu sene olacağız."
"HEDEF REKOR DEĞİL"
(103 gol rekoru) "Baskı yaratmıyor. Gol atmak önemli ama bizim hedefimiz rekor değil, şampiyon olmak. Forvetlerimiz çok gol atsın, gol kralı olsun. Hepsi en iyilerini hak ediyor. Ama biz şampiyonluğa odaklandık. Maçı kazanmak, daha az gol yemek önemli bizim için."
"KURT BİR HOCA"
"Jesus'la geldiğinden bu yana aramız iyi. Agresif bir antrenör. Ben agresif antrenörleri seviyorum. Kim olursa olsun, oyuncu ayırt etmiyor. Benim için en önemlisi bu. Kurt bir hoca, bu bizim için önemli. Bizden sürekli atak istiyor.""
"GÖZÜNDEN BİR ŞEY KAÇMIYOR"
"İlk izlenimim oyuncu ayırt etmiyor. Kariyeri de ortada. Şampiyonluklar ve başarılar var. Antrenman metotları da belirleyici oluyor. Gözünden hiçbir şey kaçmıyor. Arkası dönükken bizi görüyor. Yaptığımız her şeyi analiz ediyor."
"HEP DAHA İYİSİNİ İSTİYOR"
"Hocamız biraz daha agresif, daha detaycı, daha çok iyi şeyler istiyor. Bizden istekleri hep üst düzey. Onun için Fenerbahçe ya da Real Madrid fark etmiyor. Hep daha iyisini istediği için biz de daha iyisini yapmaya çalışıyoruz."
"HAYATIMDA İLK DEFA GÖRDÜM"
"Taktik antrenmanlarında bize defans çizgisini öğretti. 32 yaşındayım, hayatımda ilk defa gördüm. Basit gibi duruyor ama bugüne kadar kimse yaptırmadı. Yarın hoca olursam, bunu kesinlikle yaptırırım diyorum."
"HANIM ARSENAL'İ İSTİYOR"
"UEFA Avrupa Ligi'nde rakip?" "Hanım Arsenal diyor. Arsenal bizim için biraz zor olur ama üstesinden geliriz. Güzel olur. Avrupa'nın en formda ekiplerinden bir tanesi, keyifli bir maç olur. Eşimin de istediği olur."
"İNŞALLAH 3 KUPAYI DA ALIRIZ"
"Bizim ilk hedefimiz gruptan çıkmaktı. Hocamız da bunu söylüyordu. Grubu lider tamamladık, müthiş bir başarı. Şimdi rakibi bekliyoruz. Adım adım ilerleyeceğiz. 3 kupayı da istiyoruz. Olabildiği kadar gerçekçi gitmek istiyoruz. Şu anda o formu yakaladık. Oyuncular da inançlı gidebildiğimiz kadar gitmek istiyoruz. İnşallah 3 kupayı da alırız."
"SADECE F.BAHÇE ARMASI ÖPTÜM"
"Hayatımda tek bir takımın armasını öptüm. Her gittiğimiz yerde forma öpmüyoruz biz. Fenerbahçe'ye geldiğimde armayı öptüm. Bunu da ilk defa söylüyorum. O dönem çok insan konuşmuştu. İçimden geldiği gibi hareket ettiğim için böyle bir şey oldu.""
"RAMOS'A BENZETİYORUM"
(Sergio Ramos benzetmeleri) "Açıkçası benzetiyorum biraz. Adamın inanılmaz bir kariyeri var. Tatilde denk gelmemiz güzel bir tesadüf oldu. Tanıştım, konuştum biraz. Çok sıcak kanlı. Onun bir belgeselini izledim. Çok eğlenceli bir insan. Kariyeri kupalarla dolu. Dünyanın en iyi savunma oyuncusu ödülünü aldı sanırım. Yakından da tanımak güzel oldu. Benzetiyorum kendimi, takip ediyorum"
"SZALAI'YI ÇOK SEVİYORUM"
"Szalai gerçekten çok iyi bir insan. Çok iyi bir futbolcu. Takımın neşe kaynaklarından birisi. Çok seviyorum onu. Seviyoruz, bütün takım olarak seviyoruz. Çok iyi bir arkadaşımız. İnşallah çok daha iyi yerlere gelecek"