Play Station 5 kolu çıktı! PlayStation 5 ne zaman çıkacak

PlayStation 5 için bekleyişler sürüyor ancak konsolun nasıl bir görünüme sahip olacağı ile ilgili kesin bir bilgi açıklanmış değil. Playstation 5'in kontrolcüsü DualSense ise tanıtıldı. Peki Playstation 5 ne zaman çıkacak?

08 Nisan 2020 17:53
Play Station 5 kolu çıktı! PlayStation 5 ne zaman çıkacak
Gelen son dakika haberine göre; PlayStation 5 kolu tanıtıldı! Playstation 5'in görünüşüne dair detaylar henüz ortaya çıkmasa da oyun kolu tanıtıldı. DualSense adı verilen oyun kolu, artırılmış tetik hissiyatıyla ön plana çıkacak gibi görünüyor. Yeni kontrolcü DualSense'in şarj girişinin Type-C olduğu görülürken hızlı şarj desteğine sahip olup olmadığı ise şu an için bilinmiyor.

Açıklamada yeni oyun kontrol cihazında titreşim seviyesinin Playstation 4'e oranla daha yüksek seviyede olduğu belirtilirken L2 ve R2 tuşlarının ise tuşa basma şiddetine göre oyunlarda farklı kombinasyonlar gerçekleştirmeye olanak sağladığı velirildi.
PLAYSTATION 5 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Playstation 5'in yaz aylarında lansmanının yapılarak ilerleyen aylarda satışa sunulması bekleniyor.

PlayStation 5'i bu kadar yenilikçi ve güçlü bir platform haline getiren teknik ve donanım bileşenleri hakkında daha fazla bilgi duyurmaya başladık: ultra yüksek hızlı SSD, entegre özel G/Ç sistemi, ışın izlemeli özel AMD GPU ve son derece etkileyici 3D ses. PS5™ bu özelliklerle geliştiricilerin yaratıcılıklarını en üst düzeye çıkarmalarını, geniş dünyalar oluşturmalarını ve tasarladıkları oyunlarda yeni oyun deneyimleri sunmalarını sağlayacak.

PS5'in teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla baş sistem mimarı Mark Cerny'nin geliştiricilerle ilgili ayrıntılı incelemesi için PlayStation Blog'u ziyaret edin.

PS5 çıkış tarihi, PS5 fiyatı ve yakında çıkacak PS5 lansman oyunlarıyla ilgili haberler dahil olmak üzere her şey Sporx'te olacak.

Oyunseverlerin uzun süredir beklediği Playstation 5'in oyun kontrolcüsü resmen tanıtıldı.

Yapılan duyuruda DualSense kontrol cihazının görselleri görücüye çıkarıldı. Onlarca tasarım arasından seçilen oyun kontrol cihazında Sony'nin radikal bir değişikliğe giderek beyaz renklerden oluşması dikkat çekti.

Açıklamada yeni oyun kontrol cihazında titreşim seviyesinin Playstation 4'e oranla daha yüksek seviyede olduğu belirtilirken L2 ve R2 tuşlarının ise tuşa basma şiddetine göre oyunlarda farklı kombinasyonlar gerçekleştirmeye olanak sağladığı velirtildi.

Üzerinde hoperlör ve mikrofon da olan yeni kontrol cihazı ile ilgili daha detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşması bekleniyor.

Daha fazla göster
yukarı ok