Sporx Extra Arama Logo

Yazarlardan Galatasaray - Fenerbahçe yorumları
5
YAZARLARDAN G.SARAY-F.BAHÇE YORUMLARI

Hafta sonunda Galatasaray ile Fenerbahçe dev derbide kozlarını paylaşacak. Takvim gazetesi yazarları Türk Telekom Stadı'nda oynanacak derbiyi yorumladı. Otoritelere göre Galatasaray son iki haftadaki performansıyla Fenerbahçe'ye oranla ağır basıyor.

4
GÜRCAN BİLGİÇ: DİRENÇLİ BİR FENERBAHÇE

Son oynanan maçlara baktığımızda kendi stadına oynamasının avantajını da eklediğinizde Galatasaray favori gözüküyor. Ama çok farklı bir maç olacak. Derbilerin kendi içinde değişken dinamikleri vardır. Oturmuş ve üretken Galatasaray kadrosuna karşı savunma yapmayı bilen ve dirençli bir Fenerbahçe olacaktır. Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin bek hücumlarını karşılaması lazım. Fenerbahçe'nin de Feghouli kanadını iyi savunması gerekir. Büyük bir ihtimalle tabela duran toplarda değişir.

3
LEVENT TÜZEMEN: GALATASARAY TAKIM HALİNDE İYİ

Süper Lig'de oynanan derbilerde hiçbir takım rahat kazanır diyemeyiz. Bazen favori görünen takımlar iyi oynamalarına rağmen kazanamıyorlar. Futbolun doğrularına göre hareket edersek sezonun iki haftasında Galatasaray sadece iyi oyunuyla değil, takım oyunuyla da ön plana çıktı. Fenerbahçe çok fazla oyuncu transfer etmenin sıkıntılarını yaşıyor. Erol Bulut henüz iskeleti kuramadığı için takım oyunu iyi oyun anlamında bocalıyorlar. İki haftaya bakarsak Galatasaray performansıyla derbiyi kazanmaya en büyük adaydır.

2
İLKER YAĞCIOĞLU: DERBİLER AYAKLA DEĞİL YÜREKLE

Süper Lig'de oyananan maçlara baktığımız zaman oyun olarak ve fiziksel olarak Galatasaray'ın derbiye daha hazır olduğunu söyleyebiliriz. Ama şu unutulmasın ki Galatasaray-Fenerbahçe maçları ayakla değil yürekle oynanır. Bu yüzden ben Fenerbahçe'nin ilk 2 haftadaki görüntüsünden çok daha iyi bir futbol ortaya koyacağını düşünüyorum. Eğer ilk iki haftadaki gibi oynarsa Türk Telekom'dan istemediği bir sonuçla ayrılır. Ve daha ligin başında Fenerbahçe tartışılmaya başlar.

1
EVREN TURHAN: GALATASARAY ÇOK FORMDA

İki haftalık performansa bakarsak tabii ki G.Saray derbinin ağır favorisi. Tartışmasız şu anda ligin en formda takımı G.Saray. Çok hızlı oynuyorlar ve istim üzerinde birçok oyuncusu var. Fenerbahçe ise tam tersi yeni bir takım olmanın, yeni bir teknik adamla çalışmanın sancılarını yaşıyor. Eğer F.Bahçe, Hatay maçındaki görüntüsünden sıyrılamazsa, G.Saray da ilk iki haftadaki çizgisini sürdürürse Sarı-Kırmızılılar adına çok rahat bir galibiyet gelebilir. Ne olursa olsun bu bir derbi. Günlük performanslar maçı farklı bir görüntüye de sokabilir.