Arama Logo

Yazarlardan Arda Güler'e övgüler!
7
YAZARLARDAN FENERBAHÇE YORUMLARI

Sabah Spor yazarları, Fenerbahçe ve performansıyla dikkat çeken genç yetenek Arda Güler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte o yorumlar...

6
"KAZANIRSA YARIŞ ÇOK KIZIŞIR"

SORU: Fenerbahçe, Adana Demirspor ile karşılaşacak. Bu zorlu maç için sizin öngörünüz nedir?

ÖMER ÜRÜNDÜL: Çok zor maç olacağı ortada. Ligimizde en zor deplasmanlardan bir tanesi. Ben bu maçı çok önemli buluyorum. Fenerbahçe'nin kazanması halinde yarış çok kızışacaktır. Ama kolay mı? Tabii ki değil.

5
"BASKIYI YÖNETMEK ZORUNDALAR"

ALİ GÜLTİKEN: Adana Demirspor bu ligin etkili takımlarından biri. Herkese karşı kendi oyunlarını oynamak istiyorlar. En önemli özellikleri de çok etkili kontratak yapabilen bir takım olması. İyi bir hücum güçleri var. F.Bahçe bunları göz önünde bulunduracaktır. Adana Demirspor'un zorlu bir rakip olduğunun bilincinde olarak bu maça çıkacaklar. Ama tüm bu şartlar bir yana F.Bahçe'nin kendi hedefleri diğer yana. Artık puan kaybetmeden yoluna devam etmek mecburiyetinde. Bu yüzden her maç da zorlu bir sınav haline geliyor. Geriden gelmenin baskısını da yönetmek zorundalar.

4
"MÜKEMMEL BİR MAÇ İZLEYECEĞİZ"

GÜRCAN BİLGİÇ: Sahasında kaybetmeyen Adana Demirspor ve kazanmaktan başka çaresi olmayan Fenerbahçe… Mükemmel bir maç izleyeceğiz. Montella da öyle 'kapanayım, duvar öreyim' diyen bir hoca değil. Bol aksiyon izleriz. Dolayısı ile hataların yapıldığı bir maç da olacaktır.

3
"BÜYÜK BİR USTA GİBİ..."

SORU: Jesus'un Arda Güler inadı kırıldı ve genç yıldızı Kasımpaşa'ya karşı 11'de oynattı. Bundan sonraki maçlarda Arda'yı 11'de görmeye devam eder miyiz?

ALİ GÜLTİKEN: Bunun cevabını Arda gösterdiği performansla vermiş oldu. Jesus'un beklediği olgunlaşma sürecini tamamlamış gibi görünüyor. Özellikle F.Bahçe'nin son haftalarda sıkışan oyununun ihtiyaç duyduğu anahtar rolünü üstlenmiş durumda. Özellikle santrfor arkasında oynadığında büyük bir usta gibi önemli işlere imza attığını Kasımpaşa maçında gördük. Jesus da bu kadar faydalı bir oyuncuyu yanında oturtmaktansa bundan sonra sahada görevlendirecektir.

2
"TAKIMIN DA SAYGISINI KAZANDI"

GÜRCAN BİLGİÇ: Şuna karar verelim; formayı Arda mı aldı, Jesus mu verdi? Hedef takımda ne kadar yetenekli olursa olsun 17 yaşındaki bir oyuncunun ilk on bir yapması çok kolay değil. Jesus da yılların tecrübesi. Ondan sonuç istiyorlar ve sahada garanti performans arıyordu. Arda analizlerinde dikkat edin, hep rakip var. Bu oyuncuya inandığını ama güvenmediğini gösteriyordu. Kasımpaşa maçıyla birlikte Fenerbahçe'nin 'baskın takım' olacağı her karşılaşmada Arda sahaya çıkan takımda olmalı. Jesus da muhtemelen bunu fark etti. Diğer oyuncular Arda'ya pas atmakta tereddüt etmedi. Takımın da saygısını kazandı. Arda hepimizin çocuğu artık; yolu açık olsun.

1
"JESUS'A SAYGI GÖSTERMEK LAZIM"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Arda Güler'in kalitesi belli. Oyun görüşü üst düzeyde. Ama iki tane handikap var. Birincisi; maç eksiği, diğeri de defansif olarak eksikliği. Zorluk derecesi yüksek maçlarda Jesus, Arda'yla başlamayabilir. Buna saygı göstermek lazım. Bu tip durumlarda hamle oyucusu olarak her zaman düşünülür. Adana Demirspor deplasmanı zor. Bakalım Jesus nasıl bir karar verecek? Bir de madalyonun diğer yüzü var. Arda oynadıkça performansını artırır. Jesus bunu unutmamalı.