Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin'den Galatasaray-Alanyaspor yorumları
14
TÜMER METİN'DEN YORUMLAR
Futbol yorumcusu, Tümer Metin Süper Lig'in 5. haftasındaki Galatasaray-Alanyaspor maçını TRT Spor'da değerlendirdi.
13
4 HAFTADIR İYİ GÖRÜNTÜSÜ VAR
İyi maç olacağına dair öngörümüz vardı. Alanyaspor 4 haftadır iyi görüntü çiziyor. Galatasaray da günündeyse ve içerideyse oyun gücüne sahip oluyordu. Alanyaspor beklediğimden maç başında daha iyi başladı.
12
ALANYA HİÇ BOCALAMADI
Galatasaray'ın Falcao ile bulduğu golden sonra, bir oyun gücünüz vardır ama bir İstanbul takımına karşı deplasmanda 1-0 geriye düştüğünüzde zaman zaman bocalama olur. Hiç bocalamadılar. O dakikaya kadar oynadıkları oyunun daha üstüne çıkmak için mücadele verdiler.
11
ETEBO'NUN ATILMASI KIRILMA ANI
Etebo'nun atılması maçın kırılma anı. Kalitenin skoru belirleyeceği maçta bir kişi eksik oynamak bir takımı zorlar. Fatih hoca, devre arasında 2 doğru değişiklik yaptı. Belki puanı, belki 3 puanı çıkabilirdi. 2. yarıyı ona göre oynadı.
10
HAK EDEN KAZANDI
Kalan bölümde Alanya acaba yapabilecek mi diye geçti. Günün sonu 2-1, son dakika gelen gol, Alanyaspor pozisyonlar itibariyle galibiyete daha yakındı. Hak eden kazandı.
9
TERİM'İN HAMLELERİ DOĞRU
Galatasaray iyi mücadele etti, hocanın hamleleri doğru, puanı çıkarabilirdi. Bugün 11'e 11 bile Alanya'ya oynamak zor ki Galatasaray 10 kişiyle belli bölümlerde oyunu tuttu.
8
ALANYA'YI TEBRİK ETMEK LAZIM
Alanyaspor ne oynadığını bilen, oyun gücü yüksek, etkili ayaklara sahip takımı. Yönetimi ve Çağdaş hocayı tebrik etmek lazım. 2 sene öncesinin Başakşehir'ini andırıyor. Top rakipteyken iyi pozisyon alan, hücum ayakları etkili, başk repertuarda oynayabilen bir takım görünümünde. Bence uzun süre zirvede kalırlar.
7
TERİM'İN İTMESİ GEREKİYOR
Galatasaray'da performans eğrisi, güven aralığı sürekli değişen oyuncular var. Fatih Terim'in rahatsızlığı da ondan galiba. Onyekuru gibi ceza alanı arkasına koşu yapabilecek, farklı repartuar katabilecek oyuncular istedi. Kalan oyuncuları sürekli itmesi gerekiyor, aman iyi olalım, aman böyle devam edelim diye.
6
FALCAO SALLANINCA DAĞILIYOR
Falcao biraz sallandı mı, topallamaya başlıyorsun, sadece oyun da değil skor için de. Feghouli, Belhanda, gittiler, kaldılar, dönememiş gözüküyorlar. Arda'nın durumu ortada. Diagne'ye hiçbir zaman güven aralığıyla gidilmedi.
5
ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI
Hoca şapkadan tavşan çıkardı, Taylan'ı monte etti, bütün yük üstüne bindi. Geçen sezon orayı Seri ve Lemina ile kurtarmıştı. Etebo beklenen seviyede değil, Saracchi sakatlandı yerine kimseyi koyamadı. Emre Akbaba sakatlandı, Muslera yok. Oyuna etki eden durumlar oldu ve hoca da bu kadronun iş yapabilmesi için hep formda olmak zorunda.
4
MUSLERA'NIN YOKLUĞUYLA AÇIKLANAMAZ
Muslera'nın yokluğu başka bir şey ama bu 5 haftalık periyot Muslera'nın yokluğuyla açıklanamaz. Kasımpaşa maçında Yusuf'un vurduğunu Muslera da yiyebilirdi.
3
ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM
Etebo'nın yaptığının amatörce olduğunu söylüyor Fatih hoca ama kartların da kolay çıktığını söylüyor. Galatasaray'a çok rahat çıkıyor da kime çıkmıyor. Oyuncunun yaptığını yanlış buluyorken, bize kolay çıkıyor demenin mantığını anlamakta zorluk çekiyorum.
2
SERZENİŞTE BULUNUYOR
Babel'in eline top çarpmadı demiyor hoca, görmezden gelin de demiyor. Sanki gösterilen eforun elden gitmesinin serzenişini yapıyor Fatih hoca. Yoksa Babel'in eli var.
1
HAKEM ÜZERİNDEN GÖRMEMELİYİZ
Ben bu kadar hakem, hakem kararı konuşmak istemiyorum. Sanki kazananın ve kaybedenin oyunu hakem üzerinden anlatması marka değerini düşürüyor.