Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin'den Fenerbehçe - Hatayspor maçı yorumu
5
"PLANIN VARSA BOŞLUK YARATABİLİRSİN"
Fenerbahçe - Hatayspor karşılaşmasının ardından Tümer Metin karşılaşmayla ilgili değerlendirme yaptı.

"Ömer Erdoğan'a 1 puan verelim, Kadıköy'e gelme deseler razı olurdu. Fırsatı kollayacaktı kontra için. Boşluk verdiler mi? Boşluk aramak bir tabir ama boşluğu yaratmak da önemli. Majör takım olmak buradan geçiyor, ona dair bir planın varsa boşluk yaratabiliyorsun."
4
"ARADA UÇURUM VAR"
"Sabırlı oyun ve yavaş oyun arasında uçurum var. Sabırlı, garanti oynayacağım diyorsun, rakip de 10 kişi yerleşiyor, maç boşluk aramakla geçiyor. İstekli ile de acelecilik arasında fark var. Bir an önce golü bulayım dersin ama orada bir plana sadık kalman gerekiyor."
3
"FENERBAHÇE'NİN UZAKTAN ATTIĞI ŞUT..."
"Kapalı defansı bir kenar oyunu ile açarsın, ceza alanı içine topu getirirsin ve oyuncular topu çerçeveye vurur. 2. seçenek de duran toplar. Fenerbahçe duran toplardan tehlike yarattı. 3. ise uzaktan şut, Ozan, Gustavo, Sosa, Deniz, Caner topa vurur mu, vurur. Fenerbahçe'nin uzaktan attığı tek şut, Lemos'tan geldi, çok uzaklardan. Boşluk arıyorsun da, boşluğu yaratmak önemli."
2
"BEN OLSAM FREY'İ ALIRDIM"
"Erol hocanın yaptığı değişiklikler yerine Frey'i belki atarım oyuna, sonra doldur boşalta dönebilirdim. Nerdeyse 15 dakika sürede oyunu meziyeti ve futbolun incelikleri devreye giriyor. Adam eksilteceksin, bir ince yapacaksın"
1
"BİRAZ DA OYUNCU KARAR VERECEK"
"Dakika 90, 5 dakika uzatma gösterildi. Sosa Gustavo'ya oynarken Fenerbahçe'nin 2 stoperi onların arkasında duruyordu. Hatay'da herkes kalesini savunma derdinde. Fenerbahçe stoperleri dışarıda kalmış. Burada oyuncu karar verecek artık, Erol hocalık bir şey yok. 1 stoperini yollarsın, oraya şişirirsin. Oyun planına sadık kalalım tamam ama oyuncu insiyatifi büyük takımlarda majör oyunları belirler"