Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin'den Beşiktaş-Antalyaspor maçı yorumları

Tümer Metin, TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında Beşiktaş ile Antalyaspor arasında 1-1 sona eren mücadeleyi yorumladı.
10
TÜMER METİN'DEN BEŞİKTAŞ YORUMLARI

Tümer Metin, TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında Beşiktaş ile Antalyaspor arasında 1-1 sona eren mücadeleyi yorumladı.

9
"HERKES BULAŞ OLACAK, KAÇIŞ YOK"

Ligin başı, önce Antalyaspor'un içinden geçtiği son iki güne damga vuran kovid-19 ile ilgili durum için testleri negatif çıkan arkadaşlara geçmiş olsun diyelim, sanıyorum yakın gelecekte birçok takımın başına gelecek bir durum olarak özetleyelim durumu. Bundan kaçış yok, bir şekilde herkes bulaş olacak. Süreç öyle görünüyor.

8
"SOSYAL MEDYADA DAYAK YEDİK"

Maça gelecek olursak, iki türlü değerlendirmek lazım maçı. Sezon başında bu yönteme çok sık başvururum. Takımın geçen sezondan nasıl geldiği, gelen gidenler, geçen hafta nasıl oynadığına bakarım. Geçen haftayı değerlendirmiştik. Beşiktaş maçını geçen hafta konuştuk. Sosyal medyada dayak yedik. Artık, vücudumuza bünyemize geniş geniş sirayet etti. Alışığız bir duruma. Sıkıntı yok.

7
"GEÇEN SENEKİ TRABZONSPOR DEĞİL"

Kimseyi yanıltmasın dedik. Evet, zordur Trabzonspor deplasmanı. Sezonun ilk maçı Trabzon'da başlamak, Trabzon'dan puan çıkarmak, galip gelmek. Biz böyle söylediğimizde, hiç kıymeti yok mu bu 3 puanın, lige başlamanın, geçen seneyi şampiyonluk potası içinde kalmış Trabzonspor'una karşı dendi. Tamam, bunlar kıymetli. Bir gerçeği unutmamak lazım; bugün izlediğim Trabzonspor, geçen hafta izlediğim Trabzonspor, geçen seneki Trabzonspor'dan dağlar kadar farklı. Burası işin gerçeği.

6
"GEÇEN HAFTA NASIL KAZANDI?"

Sergen Hoca, geçen hafta zor deplasman. Bir plan çizmiş. Gole kadar yüzde 70-30 Trabzonspor olmasına rağmen, golü bulduktan sonra doğru oyun planına sadık kalarak, iyi defans yaparak, iyi kontraatak yaparak galibiyetle döndü.

5
"BUNU SERGEN HOCA BİLİYOR"

Büyük takımların iki tane büyük sıkıntısı var. Bir tanesi isimlerinden, müzelerinde olan kupalarından gelen ve beklentiden gelen iç saha problemi. İç sahada, Trabzon'da oynadığı gibi oynayamaz. Bunu Sergen Hoca'da biliyor.

4
"BÜYÜK TAKIM GÖRÜNTÜSÜ VARDI"

Maç başladı, ilk 45 dakika hakikaten bir iç saha, bir büyük takım görüntüsü, topa sahip olan, atak devamlılığı sağlayan, Antalyaspor'u çıkarmayan, golü arayan, kaybettiği yerde basan bir Beşiktaş vardı. Golü de buldular. İyi bir görüntüyle içeri girdi. Halil Umut Meler düdüğü çaldı, ilk yarı 1-0 bitti.

3
"İSTEK ARZU, KONTROLE DÖNDÜ"

Sergen Hoca'dan bir talimat aldıysa ya da bir istişare yaptılarsa ilk yarıya dair, 'Hocam ne yapalım, dışarıdan gördün, nasıl yapalım' diye, geçen hafta Trabzon'da golden sonraki kontratak görüntüsüne bürünelim gelmemişse, ki ikinci yarı görüntü anbean ona göründü. 'Nasıl olsa Antalya üzerimize gelir, biz de ileride açıklar buluruz yavaş yavaş kapanalım, pozisyon oyunu oynayalım' dönüldü. İlk yarıdaki istek ve arzu, ikinci yarıda daha kontrollü oyuna bıraktı. Anbean Antalyaspor yaslamaya başladı Beşiktaş'ı kalesine.

2
"ATSALAR BİTECEK! BECERİKSİZLİK"

İki tane kırılma anı oldu. Larin'in ve Vida'nın kaçırdığı pozisyonlar. Atsan maçı bitireceksin. Atamadılar, kalite eksikliği, beceri eksikliği, beceriksizlik.

1
"İKİNCİ YARI SEKTEYE UĞRADI"

Skoru koruma sevdasından yaslandın. İç saha ve dış saha oyunu arasında belirgin farklar olmak zorunda. Beşiktaş, ilk yarıda gösterdi. İkinci yarıda sekteye uğradı.