Sporx Extra Arama Logo

THY EuroLeague'den özel koronavirüs protokolü

THY EuroLeague ve EuroCup'da önümüzdeki sezon geçerli olacak sağlık ve güvenlik protokolleri açıklandı. İşte EuroLeague yönetiminden yapılan açıklama...
13
EUROLEAGUE'DEN ÖZEL KOVİD PROTOKOLÜ

THY EuroLeague ve EuroCup'da önümüzdeki sezon geçerli olacak sağlık ve güvenlik protokolleri açıklandı. İşte EuroLeague yönetiminden yapılan açıklama:

12
MASKE-MESAFE-TEMİZLİK

Temel hijyen kuralları, elleri yıkama, sosyal mesafe, yüz maskesi kullanımı ve havalandırmanın salondaki kullanımına dair gerekli önlemler alınmalıdır. Oyun sahası ve soyunma odası alanlarında maksimum sayıda kişi belirlenmiştir.

11
ÖZEL KOVİD-19 YÖNETİCİSİ

Her kulüp, koronavirüs ile ilgili bir yönetici atayacaktır. Yönetici kişi eğitim oturumları, önerilen günlük sağlık takibi, tıbbi değerlendirme formlarını dolduracaktır.

10
KOVİD-19 POZİTİF ÇIKARSA...

Oyuncu, koç, personel veya hakemlerden birinin pozitif PCR testi sonucu olması durumunda izlenecek protokollerle birlikte bir sonraki maçtan 3 gün önce mutlaka bir PCR testi yaptırmalıdır.

9
KURALLAR, ANLIK OLARAK DEĞİŞEBİLİR

Sağlık ve Güvenlik Protokolleri belgesi değişkendir ve düzenli olarak gözden geçirilecektir. Koronavirüsle ilgili şartların değişmesi durumunda uyarlanacaktır. Mevcut özel yönetmelik, müsabakaların düzenliliğini korumak ve açık, eşit şartlar oluşturmak üzere belirlenmiştir.

8
BİR MAÇ EN FAZLA 3 KEZ ERTELENİR

Yerel otoriteler tarafından salonlara veya kulüplere getirilecek yeni veya mevcut kısıtlamalar durumunda maç askıya alınır. Bir maç en fazla üç kez askıya alınabilir. Bu tür bir durumda maç başka bir salona alınabilir.

7
NORMAL SEZON VE PLAYOFF İÇİN SON TARİH

Tüm THY EuroLeague normal sezon maçları 13 Nisan 2021'e, tüm playoff maçları ise 5 Mayıs 2021'e kadar oynanmalıdır.

6
20-0 HÜKMEN & DİSKALİFİYE

Bir maçı yeniden planlamak için herhangi bir tarihin mevcut olmaması veya uluslar/yerel kısıtlmalar nedeniyle maç yerinin değiştirilmesine neden olan takım, 20-0 hükmen mağlup sayılır. Ancak, hükmen mağlubiyetler bir takımın turnuvadan diskalifiyesine neden olmayacaktır.

5
EN AZ SEKİZ UYGUN OYUNCU

Herhangi bir takımın koronavirüs nedeniyle sekiz uygun oyuncusunun olmaması durumunda, o takım 20-0 hükmen mağlup sayılacaktır. Bu durum nedeniyle birden çok tekrarlanan hükmen mağlubiyetler, turnuvadan diskalifiyeye neden olmayacaktır.

4
BİR TAKIM OYNAMAYI REDDEDERSE...

Herhangi bir resmi ulusal/yerel kısıtlama olmaksızın oynamayı reddeden kulüp, ilk seferde 20-0 hükmen mağlup kabul edilecektir. Bu durumun tekrarlanması durumunda o takım diskalifiye edilecektir.

3
20-0 HÜKMEN VE SERİ

Bir takımın 20-0 hükmen mağlubiyeti nedeniyle seriyi kaybetmesi söz konusu olacaksa, kaybedecektir.

2
SEZON ASKIYA ALINIRSA..

Sezonun tamamen askıya alınması durumunda, askıya alınmanın gerçekleştiği tarihteki geçerli olan sıralamalar, bir sonraki aşamaya (playofflar) geçmek için geçerli kabul edilecektir. Gerekirse, takımlar arasındaki maçların eşitlenmesi için kalan veya ertelenen maçlar oynanacaktır.

1
KISITLAMA LİSTELERİ

EuroLeague, ülke otoritelerinin güncel kısıtlama listelerini tüm kulüplere anlık olarak iletecektir.