Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarları Trabzonspor - Başakşehir maçını değerlendirdi
9
YAZARLARDAN YORUMLAR
Spor yazarları Süper Lig'in 5. haftasında oynanan Trabzonspor - Başakşehir karşılaşmasını köşelerinde değerlendirdiler. İşte yorumlar...
8
"TRABZONSPOR FAZLA GERİLEDİ"
(REHA KAPSAL/SABAH): Trabzonspor'un geçen seneye göre hem oyuncu hem de oyun kalitesi fazlasıyla geriledi. Bordo-mavililer saha içindeki güçlü hücum oyunlarıyla rakipleriyle tehdit eden, önlem almaya iten ve korkulan görüntüsünün çok uzağında olduğundan, bu sezon rakipleri Trabzonspor'u daha rahat çözüp oyun üstünlüğünü de ele alarak, istediği skorları almasını bildiler. Trabzonspor'un ileriye dönük en büyük sıkıntısı da bu gibi görünüyor.
7
"NEWTON'UN ELİ HİÇ DEĞMEDİ"
(REHA KAPSAL/SABAH): Evet sezonun daha başı, geçen seneki takım iskeletini oluşturan oyuncuların çoğu gitti ve yeni bir oyuncu topluluğu oluşturuldu.. Ancak buna rağmen saha içindeki görüntü; şu an için ileriye dönük de olumlu sinyaller vermiş değil. Elbette Trabzonspor'un eksiklikleri var, önemli oyuncuları da oynamadı; fakat Newton'un da sezon başından beri takıma eli değmedi, takımı geliştiremedi.
6
"BAKER'IN UKALALIĞI"
(AHMET ÇAKAR/SABAH): Geçen sezonun şampiyonu Medipol Başakşehir toparlanmış ama geçen sezonun son anlarına kadar şampiyonluk kovalayan Trabzonspor'un durumu içler açısı. Özellikle Trabzonspor açısından olay üzücü. Tamam, Nwakaeme ve Ekuban hasta olabilirler. Ama Trabzonspor'un bu kadar top kaybeden, plansız ve programsız oynaması kabul edilemez. Maçın başında birkaç pozisyon buldular, hepsi bu kadar. Ve maç dengelenmiş iken Baker'ın ukalalığı yüzünden Trabzonspor golü yedi. Aşırtıyım dedi, beceremedi. Sonrasında da İrfan Can kaptı, önce vurdu sonra döndü ve sonra da çok güzel bir yere tam köşeye bıraktı. Baker gibi futbolcunun böylesine saçma sapan hareket yapması kabul edilemez.
5
"YERİNDE YELLER ESİYOR"
(AHMET ÇAKAR/SABAH): Tuhaf olan şu; Medipol Başakşehir'in yedek kulübesine bakıyoruz olağanüstü. Hangi takıma koyarsan koy direkt oynayabilecek oyuncular. Ama Trabzonspor öyle mi? Hem kalite eksik hem de organizasyon eksik. Kim ne yapacağını bilmiyor. Medipol Başakşehir'in zaten toparlanması gerekiyordu. Onlar da hala söylüyorum puan olarak geride olsalar bile kadro kaliteleriyle şampiyon adaylarından birisi. Ama geçen sene olan Trabzonspor'un yerinde yeller esiyor ve geleceği de pek parlak görünmüyor.
4
"SORUNLARLA DOLU İLK 11"
(İSKENDER GÜNEN/TAKVİM): Trabzonspor'da dün sorunlara dolu bir ilk 11 vardı. Çünkü Nwakaeme, Ekuban ve de Abdulkadir Parmak gibi bu takım için şu an çok önemli oyuncusundan yoksun bir 11 sahadaydı… Orta alan bir takımın kalbi. Eğer burada yaratıcı oyuncunuz yoksa böylesi maçlarda sorunlar yaşama şansınız çok fazla. Kamil Ahmet ve de Safa ilk kez bir arada oynayan ikili ve önde Baker mücadele ve de yardımlaşmada herhangi bir sorun yok. Ama top Trabzonspor'a geldiği anda sorunlar başlıyor. Baker'ın hiç gereği yokken yaptığı anlamsız bir hareket sonrasında İrfan ile gelen golden sonra Başakşehir moral motivasyon olarak daha üst düzeye çıkan taraf oldu.
3
"ARKASINA SAKLANAMAZSINIZ"
(İSKENDER GÜNEN/TAKVİM): Abdülkadir Ömür'den koşullar ne olursa olsun daha fazla sorumluluk almasını bekliyoruz. Sezon başından beri yazdık çizdik… Bu takımın belirli bir oyun sistemi olmadığını, ve de sorunlar yaşayacağını dilimiz döndüğünce belirtmeye çalıştım. Sakatlıklar, içinde bulunduğu durum, bunlar bir takım için sorunları beraberinde getirir. Yalnız koşullar ne olursa olsun kendi sahanızdaki bir maçta eğer siz Trabzonspor'sanız rakip sahada kornerleriniz ya da girdiğiniz gol pozisyonlarınız daha fazla olmak zorunda. Bunu gerçekleştiremediğinizde 'sakat ve cezalı oyuncularımız var' gibi nedenlerin arkasına saklanamazsınız.
2
"BU TAKIMLA KARA GEÇMEK KOLAY"
(NECMİ PEREKLİ/SABAH): İnanır mısınız belki de beş dakika boyunca Başakşehir oyuncuları topu gezdirirken Trabzonsporlular sahada en ufak bir müdahale dahi yapamadan onları adeta tribünde maç seyreder gibi izliyordu. Trabzonspor'da orta saha oyuncusu diye sahada forma giyen bir tek görev yapan oyuncu dahi yoktu. Bu kötü gidişatın ve tablonun müsebbibi teknik sorumlulardan ziyade kesinlikle böyle bir takım kuran Trabzonspor idari yönetimindedir. Başkan Ağaoğlu divan toplantısında kulübü kara geçirdiğini söylüyor. Eee; sayın başkan böyle bir takım ve ekip kurarsan kara geçmek elbette pek de fazla bir maharet sayılmasa gerek.
1
"CAMİAYI MEŞGUL ETMEYİN"

(ÖMER FARUK ÜNAL/TÜRKİYE): İkinci yarı değişen bir şey yoktu! Trabzonspor kenar yönetimi, işlerin kötü gittiğini fark edememişti! Ne kanatlar çalışıyordu! Ne de santrfora servis yapacak bir oyun anlayışı vardı! Kurguda hiçbir değişiklik düşünemedi. Bakın; bu Eddie Newton, bu helvayı yapacak bir “teknik adam” değil! Haa geçen yılki kadro yüzde 90 korunmuş olsaydı; belki bu işi çevirebilirdi. 15 günlük milli maç arası gelmiş geçmiş. Hiçbir iyiye işaret ve alamet yok! G.Antep maçından çok daha kötü bir takım vardı. Bu kadroyu pişirecek ve olgunlaştıracak bir teknik adama ihtiyaç var! Lütfen camiayı hakemlerle, federasyonla, orayla burayla meşgul etmeyin! Teşhisi doğru koyun!