Arama Logo

Şenol Güneş'ten transfer açıklaması
12
ŞENOL GÜNEŞ'TEN AÇIKLAMALAR
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 1-1 berabere biten Karagümrük maçı sonrası açıklamalarda bulundu.
11
"DAHA İYİ OYNAMALIYDIK"
"Kazanmak istediğimiz bir maçtı. Daha iyi oynamalıydık. Rakip alanı kapatıp hızlı toplarla çıkacaktı, bunu biliyorduk. Etkili pas yapan, pozisyon bitiren oyuncuları var. Daha etkili olmalıydık. 3 günde 1 maç oynuyoruz. Tempolu maçlar oynuyoruz. "
10
"YORGUNLUK OLARAK KABUL EDİYORUM"

"Golü bulmamız ilk yarıdaki oyunu görmezden gelmememiz gerekiyordu. 1-1'den sonra tempo artmadı. Genel bir yorgunluk olarak kabul ediyorum. Üst üste oynanan maçlardan ötürü herhalde. Golden sonra reaksiyon vermedik. Top kayıpları yaptıkça rakip kontrataklar yaptı."

9
"DİNLENEN TAKIM ONLARDI"

"Denk bir maçtı. Golden sonra daha rahat olması gereken maçı istediğimiz gibi bitiremedik. Öndeki oyuncularımız tempolu olunca rakip üstümüze gelemiyor. Bunu yapamadık bugün. Golden önce ve sonra daha etkili oynasaydık daha iyi olur. Hafta arasında dinlenen takım Karagümrük'tü. Onlar bu avantajı kullandı."

8
"HIZLI OYNAMALIYDIK"

"Bu tip takımlara karşı tempolu ve hızlı oynamak gerekiyor. Yeteri kadar yapamadık. Golden sonra oyun lehimize geçmeliydi. Bunu sağlayamadık."

7
HADZIAHMETOVIC AÇIKLAMASI

Konyasporlu futbolcu Amir Hadziahmetovic'in transferiyle ilgili görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Güneş, "Hiçbir şey söyleyemem. Tam bilmiyorum. Geldiği zaman değerlendiririz." değerlendirmesinde bulundu.

6
SAKATLAR İÇİN AÇIKLAMA
"Tayyip sakatlanıp çıktı. Welinton'un ağrıları vardı. Eldeki oyuncuların durumuna bakmak lazım. Orta sahada Gedson, önde Dele ile başladık. Bunu değiştirmek istedik. Redmond'u aldık. Sakatlara, cezalara yarın bakacağız. Hafta sonu da iyi bir takım olan Sivas'la oynayacağız. 2 puan kaybettik, üzgünüz."
5
BASIN TOPLANTISI
Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında görüşlerini aktaran Güneş, "Diri, topa sahip olan ve ani ataklara iyi çıkan bir takıma karşı oynadık. Daha tempolu ve hızlı olmamız gerekiyordu. Golü bulmamız rağmen oyunu tutamadık. İkinci yarının başında yediğimiz gol sonrasında tepkimizi ortaya koyamadık." ifadelerini kullandı.
4
SAISS İÇİN AÇIKLAMA
Şenol Güneş, mücadelenin ikinci yarısında oyuna dahil olan Faslı futbolcu Romain Saiss hakkındaki transfer iddialarına ilişkin, "Bizim oyuncumuz. Savunmanın ortasında bazen Welinton ile Tayyip Talha oynayabiliyor. Yine onlarla başladım. Saiss bizimle olduğu müddetçe oynayacak. Gideceği kesin olsa kadroya almazdım. Oyuncuların bu tür şeyleri transfer döneminde olabiliyor." şeklinde görüş belirtti.
3
"SAKATLIKLARI YOK"
Devre arasında Vincent Aboubakar ve Nathan Redmond'un oyundan alınmasıyla ilgili bir soruya Şenol Güneş, "Bu maçta önde beklediğimizin altında bir düşüş vardı. Sakatlık yok. Önde top tutamadık. Orta sahayı kalabalık tutup arkaya atacağımız toplarla bir şeyler yapmaya çalıştık ama yediğimiz gol işleri tersine çevirdi. İnandırıcı şekilde hücum edemedik." cevabını verdi.
2
"BİZİM İÇİN EKSİ 2 PUAN"
Basit top kayıpları yaşadıklarını aktaran deneyimli teknik adam, "Bu rakibin işine geldi. Öndeki oyuncuların daha hızlı ve tempolu oynaması gerekiyordu. Basit bir gol yedik. Rakip istediği beraberliği aldı. Bu beraberlik bizim için eksi 2 puandır." diye konuştu.
1
"TRANSFERE BAHANE BULACAK BİR İNSAN DEĞİLİM"

Yapılması planlanan transferlerin gerçekleşmemesinin, puan kaybında etkili olup, olmadığı yönünde gelen soru üzerine Şenol Güneş, şunları söyledi:

"Puan kaybının tek sebebi tabi ki transferler değil. Oynayan oyuncuların iyi değerlendirilmesi ve iyi oynamamız gerekiyordu. Bunun için transfere bahane bulacak bir insan değilim. Transferlerin gerçekleşmesi durumunda bende haberdar olurum, sizi de haberdar ederiz."