Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den Galatasaray-Konyaspor yorumu!




18
DİLMEN'DEN G.SARAY YORUMU
Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Konyaspor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmayı NTV'de değerlendirdi.
17
GOLÜN GELECEĞİ BELLİYDİ
Maç bir başladı, Konyaspor'un ceza sahasında 10 kişi vardı. Galatasaray 60 dakika gol aradı. Bu güneşe kar dayanmaz. Golün geleceği belliydi.
16
BÖYLE GOLLER YERLER
Galatasaray 60. dakikada sonra birden durdu. Konyaspor ise hücumcu takım oldu. Konyaspor oyunun son bölümünde inanılmaz sabırlıydı. Ancak Galatasaray, Konyaspor'un bu kadar gelmesine izin vermemeliydi. İki takım da böyle beklerse, böyle goller yer.
15
FİZİKSEL SORUN VAR
Kalite olarak çok düşük bir oyun vardı. Akhisar maçında, Denizlispor maçında, bugün de gördüm ki Galatasaray fizik kapasitesinde sorun var. Takımın üzerinde bir ağırlık var.
14
JUVENTUS MUAMELESİ YAPTI
Galatasaray'ın rakibi Juventus olur, golü attıktan sonra geride beklersiniz anlarım. Konyaspor'a Juventus muamelesi yaptılar. Konyaspor'da Ronaldo yok ama birine çarpar girer. Kendi ceza sahasınıza gömüldüğünüz an oyunu bitiremezsiniz.
13
BU KADAR OYUN FARKI...
Galatasaray 60'tan 71. dakikada kadar yarı sahayı geçmedi. Bu kadar oyun farkının olmasını anlamakta güçlük çekiyorum.
12
HAKEM DOĞRU KARAR VERDİ
Orta hakem Mete Kalkavan ve VAR Hakemi Mustafa Öğretmenoğlu harika maç yönetti. Seri'nin kırmızı kartı doğru. Mete Kalkavan şiddetti ve kaval kemiğine geldiğini görmedim. VAR da doğru şekilde uyardı. Doğru bir karar verildi.
11
DESTEK VERMELERİ ÖNEMLİ
Bu kadar kaosa rağmen Diagne önce yuhalanmasına rağmen sona tekrar destek verdi. Falcao'nun ne olacağı belli değil sonuçta. Ama maç 1-1 iken çıkmış olsa daha farklı olabilirdi.
10
OYUNCULARDA BIKKINLIK VAR

Galatasaray'da oyuncularda bir bıkkınlık görüyorum. Kolay değil, geçen sezon çok maç oynandı. Geçen sezonki Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki puan farkını hesaplamak için hesap makinesi lazım. Ancak şu an Fenerbahçe 5 puan önde. Futbol böyle bir oyun.

9
BÖYLE ŞEYLER YAŞAYABİLİRSİNİZ
Türkiye'de 5 yıl üst üste şampiyon olan takım yoktur. 4 Galatasaray var, 3 Beşiktaş. İkinci şampiyonluktan sonra 3. sezonda böyle şeyler yaşayabilirsiniz.
8
AYKUT KOCAMAN HESAPLAMIŞTIR
Aykut Kocaman maç öncesinde 1-0 geriye düştüğünde neler yapacağını hesaplamıştır. Aykut hocanın yoğurt yiyişi böyle. Sonuna kadar sabrediyor.
7
KONSANTRASYON SORUNU...
Kenarda teknik adamın olması önemli. Hele hele Fatih Terim daha etkili bir teknik adam. Ama saha içinde olduğunda da puan kaybetti. Galatasaray'ın temel problemi dış faktörler, oyuncuların konsantrasyon sorunu. Geçen sezon coşku vardı. Şu an bir doyum var gibi hissediyorum. Gerets ile rekor kırarak şampiyon olundu ancak sonra 30 puan geride kalındı.
6
SAHA DIŞI SORUNLAR...
Türkiye'de 2 yıldır şampiyonsun ve rakiplerine göre ekonomik olarak daha avantajlısın. Transfer de yapma şansın var. Fatih Terim'in bazı muhabirlere yasak koyduğunu öğrendik. Terim'in haklı olduğu konular da var. Hasan Şaş'ın istifası var. Mustafa Cengiz'in haklı serzenişi var. Saha dışındaki sorunlar saha içini etkiler.
5
ETLİYE SÜTLÜYE KARIŞMIYOR
Seri ile ilgili iddialı konuşmak istemiyorum. Ama gelecek, uçacak, Ndiaye'nin daha iyisi gibi bir görüntü yok. Oyuncuya zaman verelim ama ilk 2 haftada etliye sütlüye karışmayan bir oyuncu gibi görünüyor
4
DURAN TOP KULLANAN OYUNCU GEREK
Galatasaray duran top şansları yakaladı. Takımın boy ortalaması da çok uzun. Abdi İpekçi'ye gidip basket oynasınlar. Ancak kullanıcın yoksa sonuç gelmiyor. Büyük takımlar çok duran top kullanır. Eskiden Hagi, Selçuk İnan kullanırdı. Fenerbahçe'de Alex'in kullandığı dönemde Lugano, Luciano sürekli gol atıyordu. Antrenör olarak bütün hafta Galatasaray'a karşı duran top çalışırım. Ancak şu an etkili olamıyorlar. İyi bir kullanıcıya ihtiyaçları var.
3
NZONZI'DEN DAHA İYİ
Nzonzi, Roma'da banko oynayan, Fransa Milli Takımı'nın kadrosunda yer alan bir oyuncu. Bu yüzden hemen yorum yapmak doğru değil. En iyi Fernando, şu anki Nzonzi'den daha iyi.
2
LİGE DAHA HAZIRLAR

Şu an Fenerbahçe ve Trabzonspor'un daha konsantre olduğunu görüyoruz. Lige daha hazırlar. Trabzonspor çok sık maç oynuyor. Kadro derinliğini yakalarlarsa bu yarışta olurlar.

1
MONACO PARA İSTEDİ, UYMADI
Evdeki hesap bazen çarşıya uymayabilir. Anladığım kadarıyla Falcao ile bir yere gelindi ancak Monaco para istedi. Bu da hesapları bozdu. Abdurrahim Albayrak da büyük ihtimal iyi niyetle gitti. Sonrasında da fotoğraf ortaya çıktı. Ne geldiyse başına hep bu paylaşımlardan geldi.