Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den Fenerbahçe - Hatayspor maçı yorumu!
13
DİLMEN'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV'de Fenerbahçe - Hatayspor maçını değerlendirdi.
12
"HATAY'A YAZIK OLACAKTI"
Kaleci Altay'ın forma rengini gördünüz mü? Koyu lacivertti. Sadece birkaç geri pas geldi. Bu demek değildir ki Hatayspor'un mücadelesini, olgun oynamak isteyişini, sakinliği yoktu. Aslında Hatayspor son anda Sinan Gümüş'ten golü yese yazık olacaktı.
11
"DENİZ'İ Mİ ALIRSIN, FREY'İ Mİ?"
Fenerbahçe adına direkten dönen top dışında ve son dakikalardaki baskı dışında 'Aman bu da kaçar mı be' denen pozisyon yok. Fenerbahçe adına skandal sonuç. Hatayspor, 9 kişi kaldı. Teknik direktörleri eleştirmek dünyanın en kolay işi. 5 oyuncu değişikliği var. Şöyle düşünelim, ben Frey'i beğenmiyorum. Birçok Fenerbahçeli de beğenmiyor ama 11'e 9 oynanan maçta Deniz'i mi alırsın, Frey'i mi? Mecbur toplar yükselecek. Valencia'nın çok uzun süre dayanması da şaşırtıcı. Fenerbahçe'nin maçı kazanmak isteyen oyuncusu 2 taneydi. Sonra 1'e indi. Birisi Gökhan'dı. Diğeri Caner. Onu da oyundan çıkardı. Seyirci olmayınca da konsantrasyon problemi yüksek.
10
"1,5 AY FORVET BULAMAMAK HATADIR"
Fenerbahçe ve kamuoyunun yanıldığı bir konu var. Fenerbahçe'nin çok güçlü bir kadrosu yok. Birbirine yakın geniş kadrosu var. Fakat, her şey var da santrforu yok. Vedat Muriqi, 1.5 ay Lazio ve Fiorentina'nın gündemindeyken oyuncu bulunamaması gerçekten bir yönetimsel hatadır.
9
"LİG UZUN BİR MARATON"
Lig uzun bir maratondur. Bu tip kayıplar olur. Haftaya oynanacak maçın da, bir sonraki hafta oynanacak maç da önemli.
8
"EN HAZIR GÖKHAN VE CANER"
Biliyorum Sosa hazır değil, hazır olması da 3-4 hafta sürecek. Maçı eliyle yönetiyor. Bir de duran toplar var. En hazır Gökhan ve Caner, biraz da Gustavo.
7
"DAHA GARANTİCİ VE ORTA SAHALI OYNUYORLAR"
Yeni kuşak teknik adamlar, daha garantici ve orta sahayla oynuyorlar. Böyle geniş kadron varsa, fizik olarak hazır olmasa da 40-45 dakika oynayacak oyuncularınla oyna. Skoru sonradan yakalamaktansa baştan yakala. Örneğin Rize maçı. Geriden geldi. Rize gol atmasa 0-0 bitecekti belki.
6
"BU ORTA SAHAYLA OYNAYAMAZSIN"
Lemos ile ilgili çok daha zaman lazım, fikir için. Stopu ve fiziği iyi. Serdar Aziz ve Sadık olmasına rağmen Zanka oynuyorsa bu ikili olacak. Tisserand da bu ikiliden birini kesecek. Şu orta sahayla, kendi evinde ve ligin yeni takımına karşı bu orta sahayla oy-na-ya-maz-sın!
5
"GOLÜ, OYUNA GÖRE SONA BIRAKIYOR"
4-4-2 oyna. Gerekirse 4-2-3-1 oyna, hazır olmasa da orta sahaya Sosa'yı koyarsın. Gerekirse Frey'i orta sahaya alırsın ve arkasına Valencia'yı koyarsın. Problem çözücü oyuncularla baştan başlarsın. Erol Bulut Hoca, golü oyunun durumuna göre sona bırakıyor. Rize maçında pozisyon yok. Golü yiyor. Rakip de yanlış değişiklikle gömülüyor ve maçı çeviriyorsun. Bugün al gülüm, ver gülüm. İlk 47 dakika pozisyon yok, rahat oyun, yavaş oyun. Yavaş bir boksör düşün, çok rahat savunma yapılır. Yavaş boksör belki tehlikeli vurabilir ama bir tek Ferdi var. Uzaktan vuruş dışında gol bekleyemezsin.
4
"SORU İŞARETLERİ VAR"
Valencia hazır değil. Kesinlikle soru işaretleri var. İlk 2 hafta itibariyle 'Ne oyuncular almış Fenerbahçe' demem. İyi transferler, futbol hayatlarının sonuna gelmiş Gökhan ve Caner. Novak geldi fakat, Sosa 3-4 hafta sonra hazır olur. Asla birkaç haftaya hazır olmaz. Mert Hakan hazır olmaya çalışıyor. Sinan yok ama her an golü atabilir. O zaman, bu tür maçlarda Sinan olabilir. Her an her şeyi yapabilir diye düşünüyorsun. Valencia santrfor mu, değil mi? Bana kimse santrfor diyemez. Kanat mı, değil mi? Görmedik. Süratli mi, keser mi? Ne yapar?
3
"CANER'İ TUTMALIYDI"
Frey'i geçen hafta 90 dakika kullandınız. Frey yeterli oyuncu değil ama yarın öbür gün sahaya atabileceğin bir oyuncu. Baskı kurmuşken, rakip kapanmışken, orta dışında ihtimal kalmamışken orta yapacak oyuncu Caner'i çıkarıyorsun, Caner'i tutup eksilmiş rakibe karşı kafayı vuracak oyuncu alacaksın. Mert Hakan ve Sinan Gümüş gibi sürpriz koşularla gol atacak oyuncu arıyorsun ama yavaş oynuyorsun. Hatayspor, son dakika golü yemiş olsaydı yazık olurdu.
2
"HAKEMİN KARTLARININ HEPSİ DOĞRU"
Hakemin kartlarının hepsi doğru. İlk kırmızı kartta ilk sarı kart doğru, ikincisi doğru. Ribeiro, Gökhan Gönül'ün tecrübesine atıldı. Diğer oyuncu da kontratağı durdurmak için faul yaptı ve kart gördü. Hakemin tartışılacak pozisyon yok. Penaltı pozisyonu var. Bir açıdan içeride, bir açıdan dışarıda.
1
"LİGE HAZIR GÖRÜNMEDİ"
Fenerbahçe, Rize maçının ilk bölümü ve bugünkü maçın tamamında lige hazır görünmedi.