Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Mesut'tan Alex veya Hagi beklemeyin"
13
DİLMEN'DEN ÖZİL YORUMU
Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil hakkında NTV'de yorumlarda bulundu.
12
"İŞİ BİTMEDEN GELMESİ DEĞERLİDİR"
Ululslararası imaj olarak da bu krizlerde özellikle Filistin'le ilgili duruşu, Uygur Türkleri'yle ilgili duruşu önemli şeylerdir. Ülkemize işi bitmeden gelmesi de değerlidir.
11
"SIFIR PROBLEMLİ BİR OYUNCU"
Çok büyük beklentilerle geldi, bunun bilincinde. Biz abi kardeş gibiyiz. Takımın lideri, antrenörle problem olur diyenler var ama Mesut, sıfır problemli bir oyuncu. Hocayla didişecek, benim sözüm geçer diyecek bir oyuncu değil.
10
"BİR ŞANSTIR"
Mesut'un gelmesi, Drogba'nın gelmesi gibi oyuncular, gelinebilirliği arttırıyor. Hayallerinde son 2 yılım diye düşünüyordu belki. 4-5 yıl daha oynayacak kapasitede. Mesut, Fenerbahçe için şanstır, Fenerbahçe de Mesut için bir şanstır.
9
"HER PERFORMANS SONRASI YUTKUNMAK GEREKİR"
İyi bir ailesi var, antipatik bir oyuncu değil. Tribünlere sıkıntı yaratacak bir isim değil. Mesut'u çok seviyoruz Fenerbahçeliler olarak. Ben yüzde 100 temposuna sezon sonuna kadar yükseleceğini düşünmüyorum. Her performans sonrası yutkunmak gerekir.
8
"OLMAZSA OLMAZI ÖNDE BASKI"
Dünyanın en iyi 10 numarası diyorlar. Alex tarzı 10 numaralardan çok iki taraflı oynayan 10 numaralara dönüldü. 3 bölge var Mesut'un oynayabileceği. Kendi bölgesi ve kanatlar. Fenerbahçe'nin olmazsa olmazı önde baskı. Futbolun emrettiğini oynuyor Fenerbahçe.
7
"ALEX VEYA HAGI BEKLEMEYİN"
Cruyff'ün çok önemli bir sözü vardır. Futbol basittir, biz zorlaştırırız der. Mesut, stop pas yapar, kafa hep yukarıdadır. Bir Alex ve Hagi beklemeyin Mesut'tan, o kadar gol atamaz. Mesut'tan 25 tane yapıştırmasını beklemeyin. Ama 40 gole katkı sağlar. Problemsiz bir oyuncu aldı Fenerbahçe. Duygusal bir isim, 3-4 maç sallansa üzülebilir.
6
"3 OYUNCUDAN BİRİ"
Kaleyi gördüğünde her şeyi yaratabilecek bir isim. Pas şiddetini dünyada en iyi uygulayan 3 oyuncudan birisidir. Klas bir oyuncudur. Arkası ve yanları da doldurulmalıdır. 4-3-3'e dönüldüğünde sağ kenarda da kullanıldı Almanya'da.
5
"FENERBAHÇE TARİHİNDE VARDIR"
Candaş Tolga, kulübün ve ülkenin tanıtımı açısından çok önemli dedi. Gerçekten öyle. Pepe geldiğinde 2,5 milyarlık bir tanıtım oldu Come to Beşiktaş. Herkes taşın altına koymalı. Fenerbahçe'ye Aziz Bey'le çok büyük yıldızlar geldi. Carlos kariyerinde topçu gelmedi Fenerbahçe'ye bence. Fenerbahçe tarihinde vardır böyle şeyler.
4
"BÜYÜK RAKAMLAR ÖDENMİYOR"
Bildiğim kadarıyla büyük rakamlar ödenmiyor Mesut'a, 3,5 yıllık bir imza. Acun'un da birtakım katkısı oldu. 500-600 bin forma satılır minimum ve Türkiye'de rekor kırılır diye düşünüyorum.
3
"SERTLİK ZORLAYABİLİR"
Fenerbahçe büyük bir kulüptür, orada oynamak onurdur. Mesut ve Mesut gibi oyuncuların ilk demeçlerinde sert oynanıyor dediklerini duyarsınız. Burada lap diye ayaklar çıkar, tek zorlanacağı konu budur.
2
"MEVCUT KADRODA HERKES OYNAR"
Mevcut kadroda herkesle oynayabilir Mesut. Thiam'ın 180 km'lik arabası var, Samatta yüzde 50'sinde, Valencia beklenenin altında ama hala potansiyeli var. Averajla ikinci olmasına rağmen Fenerbahçe'nin en iyi transferi Pelkas diye düşünüyorum.
1
"MURIQI, MESUT'LA LEBLEBİ GİBİ ATAR"
Fenerbahçe'nin gidecek isimde çok dikkat etmesi gerekiyor. Serdar, Lemos ve Sadık istikrar açısından sıkıntılı. Kalede problem yok. Kupada Harun'a baktım yay gibiydi. Sağ öne transfer bakıyoruz dedi, ona şaşırdım. Ferdi var, Valencia var. Sinan ara verdi 2-3 ay yok. İmkanı varsa Vedat Muriqi'yi havada karada alırım. Mesut'la, Caner'le, Nazım'la leblebi gibi gol atar.