Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Galatasaray'dan gitsin isterim"
15
RIDVAN DİLMEN YORUMLADI
Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Başakşehir'i deplasmanda 2-0 mağlup ettiği mücadelenin ardından NTV ekranlarında mücadeleyi değerlendirdi. İşte Rıdvan Dilmen'in maç yorumları...
14
"DIAGNE GİTSİN İSTERİM"
Galatasaray, Perşembe akşamı 2 tane atmış Diagne'yi bekletip, Falcao ile başlıyor. Diagne bir silahtır. Ben Fenerbahçeli olarak Diagne'nin gitmesini isterim. Önemli olan Diagne'yi tutabilmektir, baktım, coşkulu girdi. O da Belçika'ya gideceğine kulübün kıymetini bilip oynamak zorunda.
13
"ŞAMPİYONLAR LİGİ GİBİ"
Galatasaray çok önemli kulüp, geçen sene en zayıf halinde gitti ve daha iyi oynayarak puan aldı. Bu sene de geçen senenin şampiyonunu, oturmuş bir kadroyu, her türlü opsiyonu olan bir takımı yendi. Galatasaray demek ki o kadar iyi oynadı ki, bu opsiyonları çok olan takımı yendi. İyi hazırlanmış, konsantrasyonu üst düzeyde, sanki Şampiyonlar Ligi oynuyormuş gibi, oyunun hiçbir dakikasında başka bir şey düşünmeyen bir Galatasaray vardı.
12
"ÇOK İYİ HAZIRLANMIŞ"
Geçen seneki ölü toprağını üstünden atmış bir Galatasaray vardı. Hem oyun, hem oyuncu, hem de teknik direktörünün sessiz sedasız takımının iyi çalıştırdığı şekilde yendiler. Başakşehir çok tehlikeli, öyle bir hazırlanacaksınız ki oynayacaksınız. Gittiniz, 2-0 yaptınız, beklerseniz, kaybedebilirsiniz. 2'yi 4'e çıkacak pozisyonlar da bulundu.
11
"GALATASARAY TATMİN ETTİ"
Emre Kılınç daha da iyi olacaktır, şu anda beklentilerimin altında. Galatasaray, potansiyeli yüksek bir takıma karşı iyi oyun oynadı. Galatasaray ligin yarısını kazanacaktır, şampiyonluğa da oynayacaktır ama onun dışında bu oyun, taraftarın istediği oyun. Bugünkü oyun, Galatasaray açısından beni tatmin etti, iyi oynadılar.
10
"PLANLAMA; STRATEJİ DOĞRU"
Galatasaray'ın son 8 haftadaki performansını düşündüğümüzde, hocanın da konsantrasyonunun düşük olduğunu görmüştük. Antep maçı, özellikle de bu maç Şampiyonlar Ligi maçına hazırlanır gibi hazırlanmışlar. Teknik direktör bugün takımına son derece hakim, planlama, strateji doğru oynadı.
9
"LUYINDAMA'YI BEĞENDİM"
Luyindama'yı çok beğeniyorum, hazır değil. Marcao toparlanma döneminde. Aynı şekilde Linnes'i bırakmadı, çabuk oyuncu, hemen soktu. Belhanda daha moralli başladı. Feghouli yine daha geç forma girecek gibi. Bir liderin yönettiği, oyuncularının da olduğu, aynı oyuncuların geriye dönüşlerinin de iyi olduğu, iyi bir Galatasaray izledim.
8
"DAHA İYİ GÜNLER YAKIN"
Galatasaray'da Arda, Falcao ve Feghouli henüz yüzde 100 iyi durumda değil. Bugün Arda'nın yerine Babel'i görsek, ne işi var demeyiz. Arda için de daha iyi günler yakın.
7
"OYUNU ÇOK BEĞENDİM"
Galatasaray 6. haftaya kadar da maçlarını İstanbul'da oynayacak. 2-0 kazanmalarını anormal görmüyorum, oyunu çok beğendim, 90 dakikaya yayılmış iyi bir oyun vardı.
6
"BABEL, DIAGNE OLABİLİRDİ"
Haftaya Galatasaray sahaya çıkıyor Fenerbahçe maçına, Babel, Diagne olsa. Futbol takımlarında Messi örneği gibi kötü oynasa da skor yapan oyuncular vardır.
5
"BEN PENALTI VERMEM"

Oyuncu gözüyle ben buna penaltı falan vermem ama kural öyleyse, hakem veriyorsa doğru. Bu pozisyonda penaltı vermem diyenlere de saygı duyarım. Özellikle bu el konuları önemli.

4
"İYİ SANTRFOR LAZIM"
Başakşehir iyi bir santrfor alır ise, tekrar şampiyonluk potasına gireceğini düşünüyorum. Daha çok var, 38 hafta var.
3
"FORVET KLAS OLMALI"
Demba Ba belli bir yaşa geldi, Crivelli diri bir santrfor ama klas değil. Kaleci klas, savunmada ve orta sahada klas oyuncular var, atıcının da daha klas olması lazım.
2
"GEÇEN HAFTA DA SÖYLEDİM"
Ben tarafım. Fenerbahçeliyim. Ben kanal logosuna göre konuşmam. Penaltı pozisyonunu konuşalım? Geçen hafta Fenerbahçe maçında şunu dedim; oyun kuralları penaltı diyor ama ben penaltı vermem.
1
"FIFA HAKEMLİĞİ VERMEM"
Tarihte olmayacak kadar hakemler konuşulacak, neler yaptılar, herkes hakem konuşuyor. Bununla ilgili de belgeleri bazı şeyler konuşacağım. Bu hakem arkadaşa FIFA hakemliği vermem. Marcao’ya 2 sarı kartı vermedi.