Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den Galatasaray değerlendirmesi!
14
RIDVAN DİLMEN'İN SÖZLERİ

Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Ümraniyespor'u 3-2 yendiği maçı TV8,5'ta yorumladı.

13
"MAÇ MAÇTAN ÖNCE KAZANILMIYOR"

Puanını aldı ve artık pazar gününü bekleyecekler. Resmi maçlarda 14 maç üst üste kazandı. Rakibinin 7 puan önünde. Maçlar maçtan önce kazanılmıyor. Taraftarın farklı bir skor beklediği bir maçtı.

12
"TECRÜBESİZ OYUNCULAR VAR"

Ümraniyespor'un kulüp olarak çok tecrübesiz oyuncuları var. Büyük takımlara karşı oynadıkları her maçı böyle iyi oynadılar ama sonunu getiremiyorlar. Önemli kulüplerlerle oynadığınız zaman cezayı keserler. Galatasaray yeterli pozisyonu da buldu.

11
"İLK YARIDAKİ SKORLA BİTMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİ"

Bu maçın ilk yarıdaki skorla bitmesi mümkün değildi zaten. Maçta 3 tane sarı kart var. İki tanesi aynı oyuncuya ikisi de doğru. Galatasaray hiç kart görmedi. Galatasaray'da Torreira çok iyi oynadı.

10
"ICARDI VARSA, ŞANSLARI YOK"

Icardi çok başka oyuncu. O kafayı oraya çevirmek... Topu nereye vurması gerekiyorsa oraya vuruyor. Kalecilerin beklemediği yere vuruyor. Bir şey yapma şansları yok kalecilerin.

9
"FAVORİ GİBİ DEĞİLDİ"

Abdülkerim ilk yarıda çok kolay çalımlar yedi. Nelsson durağan bir oyun oynadı. Yine de etkili oynadı. Galatasaray çok favoriydi ama favori gibi bir gidişat yoktu maçta.

8
"GALATASARAY ÇOK İSTİYOR"

Ligimizde yabancı serbestliğini en çok isteyen kulüp Galatasaray'dır. Zirvede oldukları için çok fazla seslendirilmiyor ama Okan hoca çok zorlanıyor. Rashica üzgündür ama taktik olarak mecbur çıkarmak zorunda.

7
"HİÇ POZİSYON VERMEDİ"

Galatasaray ikinci yarıda hiç pozisyon vermedi. Torreira bugün müthiş oynadı. İşler iyi gidiyor ama bazı oyuncular problem yaratabiliyor. Oliveira çıkmayı beklemiyordu. Icardi dışında herkesin oyundan çıkabileceğini düşünüyorum.

6
"NE KONUŞURUZ BİLMİYORUZ"

İlk yarı Galatasaray 2-0 önde kapatsaydı stres yapmazdı. Sen sıkıntı yapmazsın ama 2-1 geride girdiği zaman biraz sıkıntı yaşarsın. Galatasaray'ın artık 15 maçı kaldı. Yarın bu saatlerde neler konuşacağımızı bilmiyoruz. Pazar günü hiç bilmiyoruz.

5
"HALA YARIŞTA"

Fenerbahçe'nin hala şampiyonluk yarışında olduğunu düşünüyorum ama öyle bir üstünlük oldu ki Fenerbahçe'nin üstünde çok büyük bir yük bindi. Bunu taraftar olarak da hissediyoruz. Fenerbahçe'nin Adana Demirspor maçını kazanması yetmiyor.

4
"GERÇEK OLAN ŞU AN Kİ TABLO"

Galatasaray mutlaka puan kaybedecektir ama gerçek olan şu an ki tablodur. Galatasaray puan kaybederse şampiyonluk şansını bir yüzde 20 azaltırsınız. 7 İstanbul takımının olması ciddi bir puan artışı sağladı. Anadolu'da puan almak kolay olmuyor. Galatasaray önemli şehirlerde de puan kazandı.

3
"COŞKUSU ÇOK FAZLAYDI"

Oyuncuların motivasyonu Trabzonspor'a endeksliydi ama ona rağmen coşkusu çok fazlaydı takımın. Fenerbahçe'nin puan kaybını bekleyip biraz daha kredi kazanmayı bekliyor olacak şu an. Rakibin aldığı her sonuç, her takımı ilgilendirir.

2
"TORREIRA'NIN OYUNU SKORU ETKİLEDİ"

Galatasaray'da Lucas Torreira'nın başarılı oyunu skoru direkt etkiledi. Fenerbahçe kaybetse de bu yarışın içinde yine olacak. Trabzonspor maçında Galatasaray kazanmaya oynayacak. Fenerbahçe, Konyaspor'la oynayacak. Şubat ayının sonunda çok farklı şeyler olabilir. Fark azalabilir de 8-9 puan artabilirde.

1
"ELEŞTİRDİ AMA MAÇA ATADI"

Geçen hafta Yaşar Kemal Uğurlu'nun Beşiktaş maçında Masuaku'nun pozisyonun penaltısıyla ilgili VAR'a çağrıldı. Biz VAR çağırmamalıydı dedik. Yorumcu Lale Orta da çağırmamalıydı dedi. Ama Galatasaray maçına Özgür Yankaya'yı atadı. Yorumcu Lale Orta eleştirdi hakemi.Ben MHK başkanı olsam eleştirdiğim hakemi bu maça vermem. Hata yapmadı ama sıkıntılı bir durum.