Sporx Extra Arama Logo

Podolski'den Galatasaray, yabancı sınırı ve Türkiye yorumu
12
PODOLSKI'DEN AÇIKLAMALAR

Antalyaspor forması giyen Lukas Podolski TRT Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

11
"GALATASARAY KIYMETLİYDİ"

"2015-2017 seneleri arasında Galatasaray'da oynadım. Orası benim için çok kıymetli bir zamandı. Özellikle hem taraftarlarla bütünleşmem hem de takım olarak iyi performans göstermemiz o zamanı kendi içerisinde çok değerli kılıyordu. Her zaman hatırlayacağım."

10
"TÜRKİYE İKİNCİ EVİM"

"Burada her yolunda. Geldiğim andan beri zaten Antalyaspor'da bir tırmanış vardı yukarıya doğru. Bunda ben de pay sahibiysem ne mutlu bana. Türkiye benim ikinci evim. Çünkü hem Galatasaray döneminde hem de şimdi geldiğimde nasıl bıraktıysak insanların ilgisi, alakası o şekilde gidiyor. Ailem burada çok mutlu"

9
"TÜRK YEMEKLERİNİ SEVİYORUM"

"Türk yemeklerini seviyorum, çayı çok seviyorum. Döneri de seviyorum. Önceden Köln maçlarında küçükken yerdik. Almanya'da bir numara fast food ürün. Sonra ben de döner işine girdim. 60 metrekare yer vardı şimdi 9. dükkanı açacağız. Ben kendimi tarif ederken sokakta büyüdüm, döner gibi sokağa has lezzet, büyüdüğüm kültüre uyması gerekiyordu. Bu benim tutkum

8
"ŞAMPİYON DEMEK GERÇEKÇİ OLMAZ"

Takımı ileri taşımak istiyoruz. Bir oyuncu her maçı kazanmak ister. Lig çok uzun bir maraton. En iyisini yapmak istiyoruz. İddialı bir hedef koymakk inandırıcı olmayabilir. Bu sene Antalyaspor'u biz şampiyon yapacağız demek çok kolay değil, bu biraz çılgınca bir söylem olacaktır ama daha gerçekçi olabilirsek maçları oynadıkça ve üstüne koydukça belki ligin sonunda Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanmış bir yerde bitirebilirsek bu bizim için gerçekten takım anlamında bir hedef gerçekleştirme olacaktır. Her maçı ciddiye alarak, en iyisini yapmaya çalışarak, ben zaten kendi adıma bireysel bir hedef belirlemiş bulunuyorum".

7
"FUTBOLA AÇIM"

"35 yaşındayım ve halen daha futbola açım. Oynamak istiyorum sonuna kadar ve oynarken de zevk almak istiyorum. Zevk aldığım süre içinde de bu işin içinde olmaya devam edeceğim"

6
YABANCI SINIRI YORUMU

Limitin önemli olduğunu düşünmüyorum. Sınırlamanın başarı getirceğini düşünmem. Serbest olması gerekir. Bu limit değil iyi oyuncu kriteridir. Ülkesi değil iyi mi kötü mü oyuncu olduğu önemlidir. Scouting önemli, teknik ekibin doğru seçicilerle birleşmesi önemli. Limit konusuna inanıyor, geliştirmiyor diye inanmıyorum

5
"TÜRKİYE'DE YETENEK VAR"

Türkiye'de son yıllarda yurt dışına giden çok oyuncu var demek ki burada yetenek var ki seçiyorlar. Avrupa takımlarında oynatıyrlar. Burada yüksek potansiyel var, 80-85 milyon insan var yetenek olmaması mümkün değil. Bunların programlı yapılması lazım. Ülkenin spora bakışı çok iyi teknolojik statlar var demekki daha iyi plan ve altyapı programı lazım

4
"ARALARINDAN GOL SEÇEMEM"

12 sene milli takımda oynadım, çok turnuvaya girdim. Aralarından bir gol seçemem.

3
ALMANYA FAVORİ

7 Ekim'de Köln'de Türkiye ile Almanya'nın maçı var evet. Almanya favori diyebiliriz. Daha tecrübeliler, iyi oynuyorlar ve maç Köln'de. İlgi çekici bir maç olacak. Türkiye'de dışarıda oynayan iyi oyuncular var milli takım iyi yol kat etti.

2
EURO 2020 YORUMU

Artık daha zor hala geldi. Eskiden biz ya da başka takımlar çok fark atardı, 7-8-10 gol atılırdı artık mesafe kapandı. Avrupa'da takımlar yakınlaşıyor. Biz zor gruptayız ama iyi performansla çıkabiliriz. Türkiye de zor grupta ama iyi oyuncuları var. Türkiye de çıkacaktır diye düşünüyorum

1
PANDEMİ DÖNEMİ HAKKINDA

Neden futbol oynuyoruz? Taraftarla keyifli olduğu için. Mutlaka seyirci ile kıymetli. Taraftarın eksikliğini hissediyoruz. Umarım vakalar azalırsa eski özlediğimiz günlere döneriz. Deplasmanlarda da taraftar isteriz. Amatöre kadar taraftar bu işin en büyük parçası.