Arama Logo

Osman Şenher: "Son senelerde ilk kez"
7
OSMAN ŞENHER DEĞERLENDİRDİ

Osman Şenher, Galatasaray'ın 4-2'lik Marsilya galibiyetini değerlendirdi. Yazının tamamını Milliyet Gazetesi'ni satın alarak okuyabilirsiniz. İşte Şenher'in yorumları...

6
SON ZAMANLARDA İLK KEZ
Son senelerde Avrupa Kupaları’nda bu kadar başarılı bir Türk takımını ilk defa görüyorum. Gerçekten dün gece Galatasaray bütün takım olarak savaştı, baskı yaptı, üst seviyede mücadele etti. Burada 12. adamın hakkını da yemeyelim. 90 dakika hiç durmadılar. Futbolcuları müthiş motive ettiler. Bu da zaten sahaya yansıdı.
5
4 GOL KOLAY DEĞİL
Marsilya gibi iyi bir takıma dört tane gol atmak kolay değil. Ama futbol olarak iki takım da golü düşünerek oynadı. Boş alan her iki takım da buldu. Ama bunları değerlendiren, gole çeviren Galatasaray oldu.
4
HER TAKIMA KORKU VERİYOR
Uzun bir aradan sonra Diagne’yi ilk defa bu kadar istekli, arzulu gördüm. Her topu kazandı. Arkadaşlarına pas verdi. Marsilya defansına müthiş pres yaptı. Galatasaray’ın ucunda böyle bir santrfor oynaması hangi takım olursa olsun korku veriyor. Dün gece bunu gördük. Marsilya bunu yaşadı. Fizik gücü mükemmel. Çıktığı her kafa topunu kazandı. Çok akıllı paslar verdi. Marsilya ataklarında da gelip defansına yardım etti. Galatasaray adına Diagne’nin böyle bir performans ortaya koymasına gerçekten çok sevindim.
3
SEZONUN EN İYİ MAÇINI ÇIKARDI
Feghouli bu sezonun en iyi maçını çıkardı. Çok gayretliydi. Bunun da karşılığını topu filelere göndererek aldı. Muslera’ya da bir parantez açmak istiyorum. Eski günlerine dönüyor. Çok önemli kurtarışlar yaptı.
2
TARAFTAR MEST OLDU
Taraftar mest oldu. İyi mücadele eden, istediğini alan sarı-kırmızılı oyuncular sonuna kadar galibiyeti hak etti.  Bu futbolları devam ederse her maç dün gece olduğu gibi full taraftara oynarlar.
1
İTALYA'DA KAZANIR

Lazio, Lokomotiv’i yendi. Aslan son maçında İtalya’da berabere dahi kalsa grubu lider bitirecek. Ama bu futbolu tekrarlarsa ben İtalya’da Lazio’yu da yeneceğini düşünüyorum.