Sporx Extra Arama Logo

Neymar'ın dövmeleri ve anlamları

Brezilyalı yıldız Neymar, futbol sahalarındaki becerisinin yanı sıra dövmeleriyle de dikkat çekiyor.
15

İŞTE O DÖVMELERİN ANLAMLARI

Neymar'ın tüm dövmelerini yapan Adao Rosa, bunların anlamlarını açıkladı. İşte Neymar'ın dövmeleri ve anlamları...
14

ELİNDE TOPU OLAN ÇOCUK

Neymar'ın sol baldırının arkasında elinde top olan çocuk, Neymar'ın çocukken yaşadığı gecekondu mahallesini, hayalini ve nereye gitmek istediğini anlatıyor. Neymar bu dövmeyle ilgili önceki röportajlarından birinde ''Çocukken her zaman, her yerde futboluu düşünürdüm. Tanrıya şükür ki bana bu hediyeyi verdi. Hatta hayallerimden daha fazlasını. Şimdi ise daha ileriye gitmek istiyorum'' sözlerini kullanmıştı.
13

MUTLU VE CESUR

Neymar'ın ayaklarının arkasındaki bu dövme, yıldız oyuncunun sahadaki karakterini ve eğlenceli halini anlatıyor.
12

HAYAT BİR KOMEDİDİR

Neymar, bu dövmesini daha önceki röportajında ''Hayat ciddi bir mesele ama aslında o kadar da değil. Her şeyi çok ciddiye almamak lazım çünkü bir tane hayatımız var'' sözleriyle açıklamıştı.
11

IV (ROMA RAKAMIYLA DÖRT)

Roma rakamlarıyla yazılmış IV (Dört) rakamı Neymar'ın ailesini; babası, annesi, kardeşi ve kendisini temsil ediyor.
10

ŞAMPİYONLAR LİGİ

Barcelona ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğundan önce yapılan bu dövme, Neymar için en önemli kupayı temsil ediyor. Dövmeyi yapan Adao Rosa bununla ilgili ''Bu kupanın dövmesini istiyordu çünkü bu hayatı için çok önemli bir hedefti'' ifadelerini kullandı.
9

OĞLU DAVID'İN DOĞUM TARİHİ

Neymar'ın sağ elinde oğlu David'in ismi ve doğum tarihi yazıyor.

8

BABASI İÇİN DUA

Neymar'ın göğsünde babası için bir duadan kısa bir bölüm yer alıyor. Neymar bu duayı maçlardna önce okuduğunu dile getirmişti.
7

HER ŞEY GEÇER

Neymar, boynunda 'Her şey geçer' şeklindeki dövmenin kendisi için olduğunu ''Bu dövme aslında benimle ilgili. Mutlu zamanların da kötü zamanların da geçeceğini unutmamak için'' sözleriyle dile getirmişti.
6

DUA

Neymar dinine bağlı bir oyuncu. Hemen hemen her hafta bir kez kiliseyi ziyaret etmeye çalışan yıldız oyuncunun kolunda 'Dua etmek' anlamına gelen bir el dövmesi bulunuyor.
5

AŞK

Neymar'ın elinde 'Aşk' yazan bir dövme de bulunuyor. Yıldız oyuncu bu dövmenin annesi ve babasında da olduğunu dile getirmişti.
4

KIZ KARDEŞİ, ANNESİ VE OĞLU

Neymar'ın sağ kolunda kız kardeşi, annesi ve oğlunun portre dövmeleri de bulunuyor.
3

BİTMEYEN AŞK

Neymar, bu dövmenin kim veya ne için olduğunu açıklamayacağını dile getirmişti. Yıldız oyuncu bu konuyla ilgili ''Bunun anlamını söyleyemem, bir sır'' demişti.
2

PARMAĞINDAKİ TAÇ

Neymar bu dövmenin anlamını ''Bu evleneceğim kraliçenin tacı'' sözleriyle açıklamıştı.
1

KUTSAL

Neymar'ın ensesinin altında doğru bir 'Kutsal' dövmesi bulunuyor. Neymar bu dövmeyle ilgili ''Dindar bir ailede büyüdüm ve Tanrı'ya inanıyorum'' sözleriyle dile getirmişti.