Sporx Extra Arama Logo

Mustafa Cengiz: "Derbiyi hak eden Galatasaray olsun"
8
MUSTAFA CENGİZ KONUŞTU
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisi öncesinde açıklamalarda bulundu ve Belhanda'nın ayrılıp ayrılmayacağı sorusunu da yanıtladı.
7
"AMATÖRLER KENDİNE YETMELİ"
Bütün branşlarda kendine yeter bir mali yapılanma içindeyiz. Bankalar Birliği ile yeniden yapılandırmanın yeniden yapılandırmasında amatör şubelerin kendine yetmesini istiyorlar. Futboldan amatör dallara olan geçişin en aza indirilmesini istiyorlar, biz de buna uymaya çalışıyoruz.
6
"MAÇLAR SEYİRCİLİ OYNANSIN"

"Maçların seyircili oynanmasını istiyoruz, makul seyirci. Süper Kupa'da Bayern Münih - Sevilla maçını gördük, yüzde 30 seyircili oynandı. Türkiye bir futbol dünyası ama 2. olarak basketbol dünyası var."

5
"ÜZÜNTÜ FAZLA SÜRÜYOR"
"Türkiye futbolla yatıp kalkan bir ülke. Pandemi süreci insanları evde ve dar bir çerçevede tuttu. İnsanlar haftada bir kendi takımıyla sevinmesi ve üzülmesi vardı. İnsanların üzüntüleri maalesef sevinçten fazla sürüyor, yaratılıştan herhalde. Sevinince salı gününe kadar, üzülünce perşembeye kadar sürüyor."
4
"ÇOK DEĞERLİ DERBİ"
"Fenerbahçe derbisi çok değerli bir derbi, dünyanın sayılı derbilerinden. Dünyada ilk 5'e giren bir derbi. İnsanların çok fazla üzülmemesini dilerim kendi açımızdan ve rakip açısından."
3
"HAK EDEN GALATASARAY OLSUN"
"İnşallah hakemlerin, fiziki sakatlanma şartlarının en aza indiği, kıran kırana bir maç olmasını ve hak edenin kazanmasını dilerim ve bu hak edenin de Galatasaray olmasını yürekten dilerim."
2
"RAKİBİMİZ DÜZGÜNSE, DÜZGÜNÜZ"
"Rakibimiz ne kadar güçlü ve düzgünse, biz o kadar güçlü ve düzgünüz. İnşallah hayırlısıyla galip geleceğimiz bir derbi olur."
1
BELHANDA AYRILACAK MI?

Her kızın kırk isteyeni olur, bir tanesi alır. Bu bağlamda buralara girmek istemiyorum.