Sporx Extra Arama Logo

Montero: "Hiç düşünmeden Beşiktaş'a 'evet' dedim"
14
MONTERO'DAN AÇIKLAMALAR

Beşiktaş'ın yeni transferi Francisco Montero basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...

13
"BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ADIM"

Beşiktaş formasını giymek benim için büyük bir mutluluktu. Aynı zamanda kariyerimde attığım büyük bir adımdı. Bir başarı sayılır benim için Beşiktaş'a transfer olmuş olmak. Beşiktaş'ta başarılı bir şekilde futbol hayatıma devam etmek istiyorum.

12
"HİÇ DÜŞÜNMEDEN KARARIMI VERDİM"

Bildiğiniz gibi 1 sene Deportivo'da kiralık oynadım. Ondan sonra Simeone ile görüşme imkanım olmadı. Menajerim zaten böyle bir seçeneği sunduğu vakit hiç düşünmeden kararımı verdim. Başka bir seçeneği, başka bir takımı düşünmedim.

11
"HER POZİSYONDA OYNARIM"

Hocamız talep ettiği sürece takıma katkı yapmak için her pozisyonda oynayabilirim.

10
"GÖZLÜĞÜ ÇIKARMAYA KARAR VERDİM"

Gözlükle oynamayı denedim ancak rahatsız etti beni. Hatta sahadaki görüş açımı biraz daha kısıtladığı için çıkarmaya karar verdim.

9
"BU BİR TAKIM OYUNU"

Takım gol yediği zaman özellikle bizim gibi çok gol yiyen takımlarda defans oyuncuları ve kaleciler hatalı bulunur. Ancak bu bir takım çalışması. Gol yediğimizde de attığımızda da tüm takım olarak kolektif bir çalışmanın sonucunda gol yiyoruz ya da atıyoruz. Bunu daha iyi seviyeye çıkarmamız gerek, bu aşikar.

8
"KARARI HOCA VERECEK"
Vida ile forma rekabetine gelince, her oyuncu 11'de oynamak ister. Ben elimden geldiğince en iyi şekilde çalışmalarımı devam ettiriyorum. Hocamızın kararı, hoca en iyi iki stoperi seçecek ve o 2 stoper oynayacak.
7
"PANDEMİYE ADAPTE OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Biz de oyuncular olarak bize söylenen kurallara uymaya çalışıyoruz ve pandemiye adapte olmaya çalışıyoruz.

6
"BANA DÜŞMEZ"

Kimle rahat oynadığımı söylemek bana düşen bir mevzu değil. Kimle oynuyorsam ona adapte olma zorunluluğum var ve onunla beraber oynayacağım.

5
"TÜRKİYE, İNGİLTERE'EY BENZİYOR"

İspanya ve Türkiye'de oynanan futbola baktığımızda büyük farklar var. İspanya'da topla oynanan, daha taktiğe dayalı bir oyun var. Türkiye'ye baktığımızda biraz İngiltere'ye benzer bir durum var. Fiziğe dayalı, hızlı bir oyun oynanıyor.

4
"FİZİK OLARAK KENDİMİ GELİŞTİRMELİYİM"

En zayıf yönüme bakarsak belki fizik olarak kendimi biraz daha geliştirmem gerekiyor. Bir de tabii ki her defans oyuncusunda olduğu gibi top rakip takımdayken, bizim takımımız baskı yapmıyorsa ve defans arkasına bir top atılıyorsa, arkama atılan toplarda kendimi geliştirebilirim. Güçlü yanım da ayaklı oyunum ve attığım uzun paslar olabilir.

3
"BURADA KALIR MIYIM, BİLMEM"

Şu anda burada kalma açısından sorulan soruya cevap verecek olursam, bunu konuşmak için çok erken. Önümüzdeki maça odaklandım ben sadece. Belki sezon sonunda böyle bir şey olursa konuşabiliriz.

2
"İSTANBUL ÇOK HOŞUMA GİDİYOR"

İstanbul çok hoşuma gidiyor. İnsanların yaklaşımı çok güzel ve sıcak. Tabii ki trafik problemi var.

1
"İDOLÜM GODIN"
İdol olarak en beğendiğim oyuncu ve bana Atletico'da en çok yardım eden oyuncu Godin'di. Saha içi ve dışında örnek aldığım isimdi.