Sporx Extra Arama Logo

Mısır'dan son dakika: "Galatasaray, Zamalek ile anlaştı"
8
GALATASARAY, MOHAMED İÇİN SON AŞAMADA

Galatasaray, Mostafa Mohamed için Zamalek ile tekrar temas kurdu ve transferde son aşamaya geldi.

7
İŞTE G.SARAY'IN SON TEKLİFİ

Mısır'dan El Watan'ın haberine göre; St. Etienne'in de aradan çekilmesiyle birlikte Mostafa Mohamed için Zamalek ile görüşen tek kulüp haline gelen Galatasaray, teklifini yükseltti. Galatasaray, 1.5 sezonluk kiralama için 2 milyon dolar önerdi. 2021/22 sezonun sonuna kadar geçerliliğini sürdürecek 6 milyon dolarlık satın alma opsiyonu teklifi yaptı.

6
ZAMALEK'İN ACİL PARAYA İHTİYACI VAR

Zamalek içerisinden bir kaynak, kulübün bu teklifi kabul ettiğini ve finansal koşullardan ötürü Mohamed'den gelecek paraya ve bu paranın da en hızlı biçimde kasaya girmesine ihtiyaç duyduğunu aktardı.

5
ÖDEME PLANI KONUŞULUYOR

Zamalek'in Galatasaray ile 2 milyon dolarlık ödeme takvimini görüştüğü, ücretler üzerinde herhangi bir anlaşmazlığın kalmadığı bilgisi de verildi.

4
MOHAMED İLE ANLAŞMA OLURSA...

Transferin resmileşmesinin önündeki tek engelin, artık Mostafa Mohamed ile Galatasaray arasındaki görüşmelerin olduğu; bu görüşmelerin de anlaşmayla sona ermesi halinde resmi açıklamaların yapılacağı yazıldı.

3
GALATASARAY TEK KALDI
Bu arada Zamalek Başkan Yardımcısı Hisham Ibrahim:"Mostafa Mohamed'in St. Etienne'e transferi sonsuza dek kapanmıştır. Bizim saygınlığımız, onların paralarından daha önemli." açıklamasını yaptı ve transferde Galatasaray tek kaldı.
2
"GÖRÜŞMELERİ, MENAJERİNİN 'E-MAIL'İ DURDURDU"

Mısır'da yayın yapan Sports TV'ye konuşan Zamalek Yönetim Kurulu Üyesi Ibrahim Abdallah, "Galatasaray ile görüşmelerimiz devam ediyordu. Mostafa Mohamed'in menajeri, Galatasaray bir e-posta attı ve 'Sizinle görüşmek istemiyoruz.' dedi. Bu mail üzerine görüşmeler 1 hafta önce durmuştu. Ancak, bugün Galatasaray'dan yeni bir teklif geldi ve şaşırdık. Mostafa Mohamed'in ayrılmasına karşı değiliz. Onun yurt dışına transfer olma isteğinin önünde durmuyoruz. Ancak, bu kulüp Saint-Etienne olmayacak. Mohamed, şuy an Mısır'ın en iyi oyuncusu ve en iyi forveti. Ona çok değer veriyoruz ve düşündüğümüz rakamın altında bir transfer olmasına izin vermeyeceğiz. Mohamed, aynı zamanda çok büyük bir gelecek vaad ediyor." açıklamasını yaptı.

1
"10 AYDIR MAAŞ ÖDEYEMİYORUZ"

Kulübün finansal durumuyla ilgili de konuşan Abdallah, "Hentbol, basketbol ve voleybol takımlarının maaşları 10 aydır ödenemiyor. Hentbol takımına yapılan en son ödeme 10 aydan da önce. Sadece hentbol için çok acil 1.2 milyon euro'ya ihtiyacımız var. Bu parayı bulabilmek için çalışıyoruz. Kulüp yönetimi, bu şubelerin ödemeleri için toplandı. Buradaki sporculara maaşların sadece yüzde 25'ini verebileceğimizi de ilettik. Hentbol oyuncuları çok dayandılar ve asla bir krize neden olmadılar. Gidip hiçbir yere şikayette bulunmadılar." sözleriyle konuşmasını noktaladı.