Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem değerlendirmesi (5 Şubat 2019)
18

DEMİRKOL'DAN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

Mehmet Demirkol beIN Sports Haber kanalında yayınlanan beIN MANŞET programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İşte Demirkol'un Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve yabancı sınırı sözleri...

17

"ULTİMATOM GİBİ DÜŞÜNMEMEK LAZIM"

"Quaresma çok üzerine konuştuğumuz bir oyuncu, rahat bir adam. Tamam kalıyorum da diyebilir ama oynamayı da seviyor, gidebilir de. Fikret Orman'ın teklifini ultimatom olarak düşünmemek lazım, bir öneri olarak düşünmek daha doğru."

16

"KAGAWA-LJAJIC, SERGEN-TÜMER GİBİ"

"Kagawa - Ljajic neden birlikte oynamasın ki? Birlikte oynarlarsa ikisi de birbirinin performansını yükseltirler. Bu tartışma Şifo Mehmet ile Sergen, Tümer ile Sergen birlikte oynar mı gibi bir tartışma yaratmamalı. O algı yeni futbolda eskidi."

15

"LJAJIC, KAGAWA, ÖNLERİNDE BURAK"

"En mantıklı yöntem, iki kanat savunmacın full olsa, full performans olsa daha kolay yapabilir ama 4-2-3-1 gibi bir oyun olabilir. Hoca çok diziliş değiştirmez. Oyuncu özellikleriyle bunu oynayarak işi halledebilir. Orta üçlü Dorukhan, Atiba, keşke Oğuzhan, savunma belli zaten. Gökhan, Adriano. Önlerinde Ljajic, Kagawa ve önlerinde Burak daha mantıklı geliyor. Ljajic'i sola atar, o biraz daha iç gibi oynar. Arkadan onu Adriano tamamlar."

14

"DENGESİZLİKLER VAR BU KADRODA"

"Daha basit bir çözüm de bulabilir Hoca ama eninde sonunda nasıl topu çevireceği önemli dizilişten çok. Orada biraz eksilme var. Kalite düştükçe kadroda, daha doğrusu düşmedi ama dengesizleşti. Geçen sezon bazı 11'ler çıkıyordu, 'Tamam bu' diyordun. Bunu oynamaya gerek yok diyordun. Tık tık tık Avrupa'da bile oynuyordu. Dengesizlikler oluyor kadroda, hem isim hem forma olarak."

13

"ATIBA 3-4 MAÇ ÜST ÜSTE ZOR DİYORLAR"

"Problemlerden biri Atiba'nın sürekliliği. 3-4 maç üst üste oynaması zor deniyor etrafta. Öyleyse iş kötü. Çünkü lazım. Medel ile Atiba aynı oyuncu değil. Yanlış anlaşılmasın, Medel'in de içinde olduğu çok iyi ilk 11'ler oldu ama Medel bir baş rol oyuncusu değil, destek oyuncusu. Atiba baş rol oyuncusu. İkisi arasında fark var."

12

"İTİRAZ EDECEĞİ HİÇBİR ŞEY KALMADI"

"Yabancı kısıtlaması varken milli takım yapamıyorduk, şimdi yerli teşvik sistemi geldi, milli takımı yaptık. Lucescu'nun itiraz edebileceği hiçbir şey kalmadı."

11

"PLANLAR 2 SENE SONRASINA YAPILMALI"

"Türkiye Futbol Federasyonu'nun yapması gereken 6 ay süre vererek 10 senede 8 kez kural değiştirmek değil. Planlar 2 sene sonrasına yapılmalı, yapılmadan önce de sorulmalı. Bu kurallar neden konuşulmuyor?"

10

"BU SİSTEM DEVAM ETMELİ"

"Yerli teşvik sistemine devam edilmeli. Sergen Yalçın'ların döneminden sonra ilk defa milli takım için bu kadar oyuncu sayabiliyoruz."

9

"AYKUT HOCA OLSAYDI F.BAHÇE'DE..."

"Fenerbahçe'nin şu anki oyunu göreceli. Eğer bugün Aykut hoca takımın başında olsaydı ve liderin 4 puan gerisinde ikinci olsaydı, ben de dahil olmak üzere hepimiz bağırıyorduk. Ama onyedinciliği gördükten sonra bu futbol ve 12.lik oh dedirtiyor."

8

"BU KADRONUN KOŞTURMAYA GÜCÜ YOK"

"Fenerbahçe'nin ekstra performanslara ihtiyacı var. Fenerbahçe'nin geçen hafta Göztepe maçının ilk 15 dakikasında gördüğümüz baskılı oyuna ihtiyacı var. Bu sadece, bir fizik oyunu değil. Bas, yap falan değil. Topa da sahip olan. Bu kadronun öyle bir koşturmaya gücü yok. Ersun Yanal burada bir ilerleme kaydetti. Ben umudumu kaybetmiştim. Hala aynı şey aranıyor, olmuyordu."

7

"MOSES YATMAYA GELMEMİŞ"

"Şimdi topa sahip olan bir takım var. Topa sahip olan bir takımda Moses tehdidiniz varsa sizin, rakip savunmanın sizin orta sahanıza yapacağı bir baskıda azalma unsuru olur. Her an kaçabilir. Arkaya koşu yapar. Önemli tehditler bunlar. Oyuncu da istiyorsa, kararlıysa, anladığım kadarıyla öyle duruyor. Bazısı yatmaya geliyor, Moses oynama gelmiş. Jailson'a bile asist yaptırdı adam. Hala ondan da umutluyum. "
6

"BU OYUNLA DIRAR DAHA MANALI"

"Bu oyun içerisinde Dirar daha manalı oldu. Aykut Hoca döneminde de işe yarar bir futbol oynamıştı. Fenerbahçe standardında değil ama varlığı son 2 haftada kazanç."

5

"UMARIM TOLGAY YANILTMIYORDUR"

"Ben Soldado'nun önemli olduğunu düşünüyorum. Eldeki santraforlar içerisinde oyuna yaptığı katkıyla. Golcülük performansı tartışılır ama oyuna yaptığı katkı açısından en ileride olan o. Çok yok da... Umuyorum, onun yokluğu Tolgay'ın varlığı. Umarım Tolgay yanıltmıyordur Ersun Yanal'ı."

4

"SEVEN İNSANLARI NİYE RENCİDE EDİYORSUN"

"Tolgay Arslan'ın birinci olarak taraftarla ilişkisi, ikinci olarak yöneticiyle ilişkisi. Taraftarla ilişkini bozma, gerek yok. Kaç senedir berabersin, oynamışsın. Değerli bir formayı giymişsin. Sen o formaya aşık olmuş, hiçbir para ilişkisi olmadan ve hatta vererek sevmiş insanları niye rencide ediyorsun ki, gerek yok, bir. İki, senin yöneticiyle olan ilişkin farklı bir şey. Orada mobbing'e maruz kaldığını iddia ediyorsun."

3

"TARAFTAR KOLAY AFFETMEZ ..."

"Doğru yöntem şudur ama kolay değildir. Mobbing'e maruz kaldığın gün çıkıp bunu açıklayacaksın. Tolgay'ı bu konuda suçlamıyorum. Sonra açıklamasını da yaptı. Bence taraftar ile yönetici, seni seven ve destek veren farkını anlayıp ona göre değerlendirmek lazım. Bence suçlanacak bir şey yok. Taraftar kolay affetmez ama..."

2

"FATİH HOCA'NIN SÖYLEDİĞİ KADAR VARMIŞ"

"(Ozan Kabak'ın 4 milyon Euroluk ilk taksidi, Mbaye Diagne için 10 milyon Euro nakit ödemesi yapan Albayrak'a gidecek haberi üzerine." Fatih Hoca haklı, böyle haberlerin bu kadar çabuk çıkması, birisi söylerse yazabilirsin. Albayrak'ın şirketinden böyle alamazsın. Böyle bilgi veren adam çalışamaz. Kulüpten niye böyle bir şey niye çıkıyor? Abdürrahim Albayrak niye söylesin? Bunun havasını atıyorsan, ihtimal vermiyorum ama, havasını atacaksan hibe edeceksin. Ali Koç hem hibe ediyor hem havasını atmıyor. Öyle değildir, Abdürrahim Albayrak'tan çıkmamıştır bu haber. Çıkaran da, niye çıkıyor. FFP ile ilgili de bir sorun yaratabilir bu. Fatih Hoca'nın şikayet ettiği kadar var. Burada konuşuyoruz, dışarı çıkmadan herkesin haberi oluyor diyordu, söylediği kadar varmış."

1

"HUZURSUZLUĞU ORTADAN KALDIRABİLİR"

"Maicon'un ayrılığında asıl önemli nokta şu. Maicon'un gidişi içerideki diğer Brezilyalıların huzursuzluğunu ortadan kaldırabilir. Maicon'un oynayamaması, özel hayatının sorunlu olması ve bunları vatandaşlarıyla sürekli paylaşması diğer oyuncuları da aşağıya çekebilir. En azından bu avantaj Galatasaray için."