Sporx Extra Arama Logo

Lukas Podolski: "Türkiye'de' henüz bir netlik yok!"
11
PODOLSKI, İNGİLİZ BASININA KONUŞTU
Antalyaspor forması giyen Alman yıldız Lukas Podolski, İngiliz basınına bir röportaj verdi, dikkat çeken sözler kullandı.
10
"BUNDESLIGA DÖNDÜĞÜ İÇİN MUTLUYUM"
Bundesliga'da uzun süre oynadım ve ligin geri döndüğünü gördüğüm için mutluyum. Kimse beklemiyordu ancak başardılar. Şimdi herkes onları izliyor, nasıl oynayabildiklerini anlamaya çalışıyor.
9
"TÜRKİYE'DE HENÜZ NETLİK YOK"
Türkiye'de tekrar başlamak için bir tarih belirlendi ancak henüz netleşmedi. Ne olacağına bakacağız, birkaç kulüpte koronavirüs vakası var. Verilecek tüm kararları uygulamaya hazırız ancak şu anda beklemek zorundayız.
8
"KEBAP VE DONDURMA DÜKKANLARIMI AÇTIM"
İlk başlarda, kebap ve dondurma dükkanlarımı kapatmak zorunda kaldık ancak birkaç hafta sonra tekrar açtık. Şu anda satışlar iyi. İnsanlar dondurma seviyor, 50 yıl sonra bile dondurma yiyecekler. Almanya'da kebap da çok popüler ve Türk kultürüyle, Türk insanıyla iyi bağlantılarım var. Kebapçılarımın olması insanlara garip gelebilir, diğer oyuncular şarap üretiyor ya da araba alıp satıyor.
7
"SIRADAN OLMAK İSTEMİYORUM"
Sıradan bir oyuncu gibi bir takıma gelip, sonra ayrılmayı istemiyorum. İyi bir insan olduğumun hatırlanmasını, her zaman takım, şehir ve taraftarlar için yüzde 100'ümün bilinmesini istiyorum. Bir ülkenin kültürünü de öğrenmek önemli.
6
"BEN SOKAKLARDA BÜYÜDÜM"
Hızlı arabalara binmeyi seviyorum ama şehirin her köşesindeki insanlarla bağlantı kurmam gerekiyor. Ben sokaklarda büyüdüm. Normal bir insanım, bu yüzden o hızlı arabaları sürekli dışarı çıkarmıyorum.
5
"ÖZİL VE ARTETA İYİ ANLAŞACAKTIR"
Mesut Özil harika bir oyuncu, bunun tartışılacak bir yanı yok. Bazen bir teknik direktör gelir, futbola bakışı senden farklıdır, bunlar yaşanabilir. Bence Mesut Özil, Arteta ile daha iyi anlaşacaktır. Birlikte oynadılar ve birbirlerini iyi biliyorlar.
4
"AUBAMEYANG'IN ŞANSI VARSA GİTMELİ"
Aubameyang'ın Real Madrid'de oynama hayali gençliğinden beri varsa, neden olmasın? Bir oyuncu olarak düşünürsem, böyle bir takımda oynama şansını kullanmalıyız. Tabii ki Arsenal için bir kayıp olur ancak maddi olarak getirisi olacaksa, satmalısınız.
3
"BÜYÜKLERDEN GELEN TEKLİF ÇEKİCİDİR"
Benim fikrim şöyle, eğer çok iyi istatistikleri olan bir oyuncuyu kaybetme ihtimaliniz varsa, satıp para kazanın ve yeni oyunculara yatırım yapın. Ben ya da Aubameyang gibi oyuncular için büyük takımlardan gelen teklifler hep çekicidir.
2
"WENGER ÇOK ALÇAKGÖNÜLLÜ"
Arsene Wenger, benim için bir baba gibi. Çok saygılı, çok alçakgönüllü bir adam. Hiçbir zaman stres altında kalmaz. Onunla hala görüşüyorum, futbol tarihinin en iyi 5-10 teknik direktöründen biri.
1
"DERBİLERDE ATEŞ VE ÇARPIŞMA OLMALI"
Almanya'da ve bazı başka ülkelerde, derbi maçları daha 'yumuşak' yapmaya çalışıyorlar. Bırakın 15-20 yıl öncesindeki gibi kalsın. Sahada ateş, çarpışma olmalı. Bu özel bir şeydi. Saha içinden ve dışından duyguyu alamazsın. Bir gün futbolu buraktığımda, bu duyguyu, taraftarlarla aramdaki ilişkiyi özleyeceğim.