Sporx Extra Arama Logo

Igor Kokoskov: "Teklifi geri çeviremezdim"
12
IGOR KOKOSKOV KONUŞTU
Fenerbahçe'nin yeni Başantrenörü Igor Kokoskov, Fenerbahçe'deki hedefleri, Euroleague ve birçok konu hakkında beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.
11
NBA'İ BIRAKMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN DEĞİLDİ

Fenerbahçe'deki yardımcı antrenörlük ihtimali hakkında Igor Kokoskov: "O süreç harika bir hatıraydı. Kariyerimde güzel bir andı. Bundan yedi sene önce Zeljko, Fenerbahçe'nin başına geçtiğinde, benim çok yakın bir dostum ve basketbol mentörüm olarak çok konuştuğum bir isimdi. Fenerbahçe'nin başına geçtiğinde çok heyecanlanmıştı ve teknik ekibe dahil olmamı istedi. Ne yazık ki hayatta zamanlama çok önemli. O dönemde NBA'i bırakmak için doğru bir zaman değildi."

10
OBRA'YA DEĞİL KENDİME ÜZÜLDÜM
"Yakındık, konuşuyorduk ama maalesef olmadı. Zeljko için değil, kendim için üzüldüm. Zeljko'ya 'Sen her türlü başarılı olacaksın. Kimseye ihtiyacın yok' dedim. Larry Brown'ın asistanıyken 'Coach Brown kimseyi işe almaz, o insanlara yardım eder' demişti."
9
MAURIZIO GODFATHER GİBİ
Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini hakkında Igor Kokoskov: "Maurizio, Avrupa basketbolunun Godfather’ı gibi. Umarım Fenerbahçe taraftarları Maurizio Gherardini'nin dünyada nasıl bir güce ve saygıya sahip olduğuna anlayabilir. Sadece Avrupa basketbolundan bahsetmiyorum, dünya çapında ve NBA’de saygı duyulan birisi. O çok sessiz birisi ama onunla çok iyi bir iletişimimiz var. Maurizio’yu yıllardır tanıyorum. Birbirimizi yıllardır tanıyorduk ve Maurizio’dan menajerim aracılığıyla bir telefon aldım. Aramızda geçen konuşma çok net ve çabuktu. Aynı noktaya gelmemiz de çok fazla zaman almadı."
8
GERİ ÇEVİRSEM İÇİM RAHAT ETMEZDİ
"Fenerbahçe’den teklif aldığım esnada Kings ile kontratım vardı. NBA’de bir işim vardı, ayrılmak zorunda değildim. Eğer Fenerbahçe gibi dev bir kulübün teklifini kabul etmeseydim, bu fırsatı geri çevirseydim NBA’de iç rahatlığıyla çalışmaya devam edemezdim."
7
TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR
EuroBasket'te Slovenya'yla yaşadığı şampiyonluk hakkında Igor Kokoskov: "O günler hakkında konuşurken hala tüylerim diken diken oluyor. Kimse bize şans vermiyordu. Çok iyi bir takıma sahiptik. Goran Dragic takımın kaptanıydı ve yetenekli oyunculara sahiptik."
6
FAVORİ BİLE DEĞİLDİK
"Ancak turnuvayı kazanmak ve Avrupa Şampiyonu olmak için favorilerin arasında yer almıyorduk bile. Dürüst olmak gerekirse Rasho Nesterovic şampiyonluk için şansımız olduğunu söylüyordu ama koç olarak ben daha şüpheci yaklaşıyordum. Kafamda sadece oynayacağımız bir sonraki maç vardı. Şu anda bunun şakasını yapıyoruz ama o dönemde çok şansımız var gibi gözükmüyordu. Ancak sessiz sedasız diğer büyük takımları şaşırtma şansına sahip olduk."
5
NBA'DEN FARKI YOK
"Bundan 10 yıl önce koçluk yaptığımız dönemde oynadığımız maç sayısı çok daha azdı. Ancak şu anda durum çok daha farklı. NBA normal sezonundan çok farkı yok. Her yıl neredeyse yüzer maç oynuyoruz."
4
HER MAÇI KAZANMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ
"En iyi basketbolumuzu eylül-ekim aylarında oynayacağımızı düşünmüyorum. Bu biraz zaman alacaktır. Basketbol ve Fenerbahçe taraftarının takımın nasıl gelişim göstereceğini görmesi gerekecek. Her maçı kazanmak için oynayacağız ve mücadele edeceğiz. Ancak en iyi oyunumuzu Ekim ayında oynamamızı beklemiyorum. Anadolu Efes ve Karşıyaka gibi takımlar bir süredir beraber oynuyorlar. Onların sezon öncesi hazırlık maçlarında oynadığı oyunla bizimki farklı."
3
AZİMLİ OLMALIYIZ
"Takım olarak azimli bir ekip olmamız gerekiyor. Bu da bizim sezon boyunca nasıl bir gelişim göstereceğimizi ve geleceğimiz noktayı belirleyecektir. Her gün çalışmamız ve gelişmemiz gerekiyor, umarım bu arada maç da kazanırız. Bu şekilde takım olarak gelişeceğiz. Her maçı kazanmak için oynayacağız ancak sezon ilerledikçe daha iyi oynayacağımızı düşünüyorum."
2
KENDİMİZİ ADAYACAĞIZ

- Fenerbahçe Beko taraftarına mesajı

"Onlara iletmek istediğim ana mesaj şu: Her zaman oyuncularımı takıma liderlik etmeleri için teşvik edeceğim. Koç olarak en büyük inancım hazırlık sürecini sonuna kadar kontrol edebilmek. Bu yüzden her gün çalışacağız. Bu takım için yaşayacağız. Ben ve koç ekibim çok önemli bir iş yapıyoruz. Her antrenman ve maçta elimizden geleni yaparak beklentileri karşılamak için kendimizi adayacağız."

1
ONLARI MUTLU ETMEK İSTİYORUM
"Fenerbahçe taraftarının bu takımı ne kadar sevdiğini ve ne kadar talepkâr olduğunun farkındayım. Bunu her branşta yapıyorlar. Takım ve koç olarak da bunun karşılığını vermemiz gerekiyor. Doğam gereği ben elinden geleni yapmaya çalışan birisiyim. Bu yüzden taraftarın beklentilerini yerine getirerek onları mutlu etmek için elimden geleni yapacağım."