Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Gürcan Bilgiç: "Pedro'nun lisansı dondurulabilir"
5
GÜRCAN BİLGİÇ'İN YORUMLARI

Sabah Spor yazarı Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. İşte Bilgiç'in sözleri....

4
"SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALDI"

Jorge Jesus savunma için transfer istiyor. Olmazsa sizce ne olur?

Portekizli hoca, daha önce de bunu dillendirdi. Luan Peres ve Gustavo Henrique üst üste sakatlanınca hem sistemi değiştirmek zorunda kaldı hem de elindeki stoperleri yedekleyemedi, dinlendiremedi. Mevcut durumda yabancı alamıyorsun. Türkiye pasaportu olan ve Fenerbahçe'nin ağırlığını taşıyacak stoper de bulamıyorsun.

3
"PEDRO'NUN LİSANSI DONDURULABİLİR"

Samet Akaydın ve Kaan Ayhan'ın isimleri geçiyor. Ancak Joao Pedro'nun durumuna göre eğer sezonu kapattıysa futbolcunun lisansı askıya alınıp bir yabancı alınabilir. Eğer olmazsa Arao, Brezilya'da stoper oynamıştı. Buradan çözüm üretilmek zorunda.

2
"KALİTE STANDARDI ARTIRIR"

Jesus'un 'Yabancı sınırı düşük liglerde var' yorumuna katılır mısınız?

Sorun da zaten o. Avrupa altyapı problemlerini çözdükten sonra biraz da serbest dolaşım zorlamasıyla sınırlamalarını bitirdi. Ama bazı ülkelerde AB dışında olanlar hâlâ yabancı sayılıyor. Kontenjan planlanıyor. Kaliteli oyuncuların bulunduğu bir ligin standardı yükselir, bu doğru…

1
"ESAS NEDEN FIFA..."

Bizde sınırlamaların olmasını milli takıma oyuncu yetişmemesi olarak açıkladılar ama esas neden, FIFA'daki ödenmemiş futbolcu alacaklarıydı. Jesus belli standartlar oluşturularak, altyapıdan oyuncu zorunluluğu getirilerek, sayı probleminin aşılabileceğini de belirtti ki en doğru yaklaşım da bu olacaktır.