Sporx Extra Arama Logo

Göksel Gümüşdağ: "Fenerbahçe, Visca, İrfan gülüyorum"
13
KÖTÜ BAŞLANGICI YORUMLADILAR

Süper Lig'in son sırasına çakılan Başakşehir’in sorunlarını Başkan Göksel Gümüşdağ, teknik direktör Okan Buruk ve CEO Eröğüt farklı biçimde yorumladılar. Transferde adı sıkça geçen Edin Visca ve İrfan Can Kahveci ile ilgili Göksel Gümüşdağ teklif açıklamasında bulundu. İşte Milliyet Gazetesi'nden Atilla Gökçe'nin yazısı...

12
BAŞAKŞEHİR 3'TE 0 YAPTI
Süper Lig’in puan cetveline bakanlar, geçen yıl zirvede bıraktıkları Şampiyon Başakşehir’i bulmak için dibe inmek zorunda. Ligin üçüncü haftasında puan alamayan tek takım onlar. Gençlerbirliği ile Başakşehir, aynı zamanda tek gol atabilmiş de değil. Şu farkla ki Gençlerbirliği 2 maç oynarken, Başakşehir golsüzlüğünü üç maçta yaşadı.
11
MANŞETLERE GEÇERDİ
Böyle bir tablo, Süper Lig’de daha önceden şampiyonluk kazanmış Dört Büyükler’e ait olsaydı, tartışmalar, spekülasyonlar, polemikler, gönderilecekler, alınacaklar, satılacaklarla oluşturulan; öfkeli, şaşkın ve karamsar yorum ve demeçlerle ifade edilen manşetlerle yansıtılırdı.
10
SÜKUNET VAR
Sosyal medya yıkılırdı… TV spor programlarında ve radyolarda fırtınalar eserdi.Söz konusu Başakşehir olunca, her şey sütliman… Kavga yok, gürültü yok, kaos yok. Sükunet var. Üç haftada uğradıkları kayıplar neredeyse umurlarında değil, diyeceğim ama, öyle değil. Mutlaka canlarını sıkan bir şeyler vardır. Hepsi o kadar.
9
"SİZE İNANIYORUM"
Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, önceki gün peş peşe üç yenilgi ile henüz puan görmeyen futbolcularını toplayıp kısa konuştu; “Ortadaki sonuçlara göre size olumsuz şeyler söylememi, bağırıp çağırmamı, ağır eleştiriler yapmamı bekleyenler olabilir. Hayır, öyle şeyler söylemeyeceğim. Siz bu takımı şampiyon yaptınız. Yine yaparsınız. Sizde o güç var. Size inanıyorum!”
8
OKAN BURUK'UN CEVAPLARI
Başkan’a göre puansız üç haftanın normal sayılabilecek nedenleri vardı. Onları da Teknik Direktör Okan Buruk’a sordum. Süper Lig kulüplerinin hemen hepsi “nakit” sorunuyla uğraşırken, Başakşehir “vakit” sıkıntısından kurtulamamıştı. İşte Okan Hoca’nın söyledikleri:
7
"YETERİNCE DİNLENEMEDİK"
"Ligi şampiyonlukla bitirdik. Takımlar dağıldı, futbolcular tatile gitti. Biz 10 gün daha çalışıp Kopenhag’la oynadığımız UEFA Avrupa Ligi rövanş maçına çıktık. O maçı kaybedip elendikten sonra futbolcularımız çok kısa süren bir tatil yaptılar. Yeterince dinlenemediler."
6
"HAZIRLIK KAMPI DA YETMEDİ"
"İzin de, sonradan yaptığımız hazırlık kampı da yetmedi. Bu arada transfer edilen futbolcularımız da kampa geç katıldılar. Hiç hazırlık maçı oynamadan lige başlayan oyuncularımız da oldu. Fiziksel olarak da iyi başlayamadık. Bir de psikolojik etkiler var. Lige adapte olamadık. Geç biten ve bizim için uzayan bir sezon, bize göre erken başlayan bir lig."
5
"ŞAMPİYONU YENMEK İSTİYORLAR"
"Pozisyona girip gol atamadık. Buna karşılık rakiplerimizde “şampiyonu yenme” motivasyonu gözledik. Bunların telafisi zor değil.. Bu yıl lig çok uzun… Önümüzde zaman var. Kolayca toparlar, yeniden alıştığımız yerlere döneriz. 7-14 Ekim’de üç milli maçımız var. Yine bir arada çalışmamız aksayacak. Yine de bu süreci aşacağız.”"
4
"BİR KATKIMIZ OLSUN İSTEDİK"
Okan Hoca 18 yaşında Galatasaray’da oynamaya başlamış…20 yaşında Şampiyonlar Ligi’nde oynamaya başlamış. “Türk futboluna bir katkımız olsun istedik. 30-31 yaşındaki yabancı bir oyuncu yerine tercihimizi 17 yaşındaki bir gencimizden yana kullandık. Altınordu’dan Ravil Tagir’i kadromuza kattık. Böylece benden daha erken bir yaşta Şampiyonlar Ligi kadromuza girebilecek” diyor.
3
GÜMÜŞDAĞ'IN SÖZLERİ
Başkan Gümüşdağ, takımın başarısına paralel olarak yıldız futbolcularının da transfer gündemine dahil edildiğini söyledi, “Haberlere bakacak olursak, Edin Visca bizden ayrılıyormuş. İrfan Can Kahveci de öyle” dedi ve devam etti;
2
"TRANSFER İDDİASINA GÜLÜYORUM"
“Hatta gidecekleri kulüplerin forması giydirilerek fotoğrafları yayınlanıyor. Gülüyorum. Takas pazarlıkları, Visca’ya karşılık iki futbolcunun önerildiği söyleniyor, şaşırıyorum. Çünkü bunlar gerçek değil. Ne telefonla, ne yazılı, ne de sözlü bir teklif aldık. Kimse kapımızı çalmadı.”
1
"PEŞ PEŞE GELEN MAÇLAR ZORLUYOR"
Başakşehir CEO’su Mustafa Eröğüt de farklı bir pencereden bakıyor takıma; “Kadromuzda 34 futbolcu var. Bunların yarısı (17) milli takımlarda yer alıyor. Yerli futbolcularımızdan 9’u, yabancılardan 8’i milli maçlar nedeniyle takımımızdan ayrılıyor. Çalışmalara katılamıyorlar. Yabancı futbolcularımız Sırbistan, Belçika, Bosna Hersek, Moldova gibi Avrupa ülkelerinde oynarken Ponck Yeşilburun Adaları’na, Aziz Behich Avustralya’ya uzun yolculuklar yapıyor. Bu durum çalışmalarımızı etkiliyor. Peş peşe gelen maçlar nedeniyle sporcularımızın bir arada yapacağı antrenman sayısı da azalıyor.”