Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'a '10 numara' sol bek: Ezgjan Alioski

Ara transfer dönemi çalışmaları kapsamında Henry Onyekuru ve Halil Dervişoğlu transferlerini gerçekleştiren sarı kırmızılılar, transferde durmak bilmiyor. Cimbom, sezon sonu sözleşmesi bitecek Saracchi'nin yerine Alioski'yi gündemine aldı.
7
G.SARAY'DA GELİŞMELER SÜRÜYOR

Süper Lig'de şampiyonluğu göğüslemek isteyen Galatasaray'da flaş transfer gelişmeleri yaşanıyor. Ara transfer dönemi çalışmalarına son sürat devam eden sarı kırmızılıar, Henry Onyekuru ve Halil Dervişoğlu'nu kadrosuna kattı.  [Fotoğraf kaynak: instagram]

6
GALATASARAY HAREKETE GEÇTİ

Birkaç transfer daha açıklaması beklenen Cimbom, sol bek transferi için düğmeye bastı. Saracchi'nin sezon sonu sözleşmesinin bitecek olması ise Aslan'ı harekete geçirdi.

5
SÖZLEŞMESİ SONA ERİYOR

Galatasaray'ın Marcelo Saracchi'nin yerine Leeds United'ta Kuzey Makedon Ezgjan Alioski ile anlaştığı öğrenildi. Saracchi gibi sözleşmesinin sonuna gelen Alioski'nin, Leeds ile anlaşmaya yanaşmamasının nedeninin Galatasaray olduğu ifade edildi.

4
MAKEDONLAR DA DOĞRULADI

Makedon basını, 2017'den bu yana Alioski'nin Leeds'a çok büyük emekleri olduğunu ancak Premier Ligin en az kazanan oyuncularından birisi olmaktan kurtulamadığını yazdı. 28 yaşındaki futbolcunun bu nedenle Galatasaray'ın teklifini değerlendirdiği kaydedildi.

3
GOLCÜDEN FARKSIZ

Schaffhausen, Lugano ve Leeds formaları giyen Alioski, kariyeri boyunca çıktığı 354 maçta, 50 gol atıp, 43 de asist yaptı. Defanstaki başarılı futbolunun yanı sıra skora da büyük katkı yaptı.

2
10 NUMARA

Alioski, bir sol bek olmasına karşın uzun süredir Leeds United'ın 10 numaralı formasını taşıyor.

1
BEKLER GİDİYOR

Galatasaray'ın üç beki Marcelo Saracchi, Şener Özbayraklı ve Martin Linnes'in sezon sonunda sözleşmeleri sona eriyor. Talihsiz bir kaza geçiren Omar'ın sahalara dönüp dönmeyeceği de belirsizliğini koruyor. Bu nedenle sarı-kırmızılılarda hem sol hem de sağ bek transferi bekleniyor.