Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray, 15 milyon euro'yla ne yapacak?
9
GALATASARAY, 15 MİLYONLA NE YAPACAK?
Galatasaray, Marcao'nun Roma'ya satışından elde edeceği 15 milyon euro'luk gelirle öncelikle kadrosundaki eksik noktaları kapatmaya çalışacak. Galatasaray scout ekibi, özellikle 3 bölge için çalışmalarını artırdı ve Fatih Terim'e isimler sunmaya başladı.
8
ÖNCELİK SOL AYAKLI STOPERDE
Galatasaray, Marcao'nun gidişinin ardından önceliği sol ayaklı bir stoper oyuncusuna verecek. Scoutlar bu konuda Fatih Terim'e şimdiden isimler sunmaya başladı. Bu isimler arasından Fatih Terim bir tercih yapacak.
7
GELECEK İÇİN RAVIL TAGIR
Galatasaray, Altınordu'nun 17 yaşındaki yeteneği Ravil Tagir için istenen 2.5 milyon euro'luk bonservis bedelini ödeyerek transferi de noktalamayı planlıyor. Kalitesi ve potansiyeli otoriteler tarafından takdir edilen Ravil için Fatih Terim de çok istekli. Galatasaray'ın gelecek planlarında da Ravil, önemli bir yer tutacak.
6
ORTA SAHA
Galatasaray Lemina, Seri ve Nzonzi'den sonra orta sahaya sadece Etebo Karo'yu transfer etti. Belhanda'nın sözleşmesinin son sezonuna girmesinden dolayı Galatasaray, bu bölgeye en az iki transfer birden düşünüyor.
5
MARVELOUS NAKAMBA

Galatasaray, orta sahanın önünde top kapacak, fizik gücüyle ikili mücadeleleri kazanacak ve savunmadan gelen ilk topları doğru şekilde dağıtacak bir oyuncu arıyor. Aston Villa'nın Club Brugge'den 12 milyon euro bonservisle transfer ettiği Marvelous Nakamba, tüm bu istekleri harfiyen karşılıyor. Terim'in gözdesi durumundaki oyuncu, Aston Villa'da beklediği ortamı bulamadı ve ilk 11 dışında kaldı. Kariyerini tekrar ayağa kaldırmak isteyen Nakamba, düşen bonservis bedeliyle birlikte Galatasaray için bir 'fırsat' transferi gibi...

4
NAKAMBA'NIN ALTERNATİFİ BOCA'LI
Galatasaray, Nakamba profilinde olan Boca Juniors'un defansif orta sahası Jorman Campuzano'yu da değerlendirmeye aldı. 24 yaşındaki Kolombiyalı orta saha, adını yavaş yavaş duyurmaya başladı ve Galatasaray, Campuzano'yu getirip daha sonra yüksek fiyatlara başka takımlara satma planını da devreye alabilir.
3
JOAO MARIO
Inter, 4 yaz önce 40 milyon euro bonservisle transfer ettiği 27 yaşındaki Portekizli orta saha oyuncusunu tamamen gözden çıkardı. 2 sezondur kiralık olarak giden Mario, Portekiz Milli Takım formasını da 46 kez giydi. Mario, yetenekleri erozyona uğramasa da bir türlü Inter'de istediği şansları bulamadı. Kariyerini tekrar ayağa kaldırmak ve mutlu olacağı bir ortam arayan Mario için Galatasaray da bir fırsat. Ayrıca, Mario için Inter'in önerilerine rağmen hiçbir kulüpten 'ciddi' sayılacak bir transfer teklifi gelmedi. Marcao'dan kazanılacak parayla Galatasaray, orta sahasına çok yetenekli ve kaliteli bir 'beyin' katabilir.
2
KANAT OYUNCUSU
Galatasaray'da Henry Onyekuru'nun gidişi sonrası yeri Arda Turan ve Emre Kılınç ile dolduruldu. Ancak, bu sezon 50'ten fazla maçı dar bir takvimde oynamayı düşünen Galatasaray'da gerçek manada formaya aday 'kanat' oyuncusu sayısı sadece 3! Feghouli, Arda ve Emre Kılınç dışında Terim'in de planları arasında yer alan bir oyuncu bulunmuyor. Bu nedenle Galatasaray, kanat bölgesine de bir 'fırsat' transferi düşünüyor.
1
İLK ADAY DESPODOV
Galatasaray, Cagliari'ninBulgar oyuncusu Despodov için halihazırda bir teklif sundu. 23 yaşındaki kanat oyuncusu için risk almak istemeyen sarı kırmızılı kulüp, kiralam artı zorunlu satın alma opsiyonuyla 'garantili' bir transfer gerçekleştirmek istiyor.